Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, tanító nénik: engedite...

Szülők, tanító nénik: engeditek, hogy tollal írni tanuló kisgyerek radírozható tollal írjon a füzetébe?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj, én biztos, hogy nem engedném. Tollal nem is lehet írni tanulni, másképp kell használni mint egy ceruzát. Miért kérded? Ez a követelmény?

Amúgy én nem támogatom ezt a fajta tollat, a nagylányomnak is van, de ő már 8-ikos. Mikor megtudtam, hogy ezzel írta a felvételit, majdnem szívinfarktust kaptam, féltem, hogy kizárják emiatt, de szerencsére nem volt gond ebből.

Lehet, hogy már én vagyok maradi, kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2012. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ceruzával persze már írnak, most jött elő a tollkérdés.


Erre is kíváncsi lettem volna: szerintetek máshogy kell tartani egy tollat ahhoz, hogy egy írni tanuló kisgyerek valóban szépen tudjon vele alkotni?

2012. máj. 11. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a tollat is meg kell szokni, hiszen nem ceruza, de utána biztos azzal is ugyan olyan szépen tudnak írni.

Egyébként nem engedném. A tollnak részben az a lényege, hogy amit leírtunk, nem lehet csak úgy kiradírozni. Szerintem. Ezt meg kell szokni a diákoknak, meg kell tanulniuk szabályosan javítani.

2012. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kicsiknek milyen az ideális toll?
2012. máj. 11. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek általában 4. osztályos koruktól engedik a tollat használni. Még külön elégedettek is, hogy ők már elég nagyok ahhoz, hogy tollal írhatnak.

Elsősnek semmiféleképpen nem ajánlott, használja készségszinten az írást, majd utána.

Ráadásul szülőként a hideg is kiráz ezektől a radírozható tollaktól. A toll arra való, hogy ne lehessen radírozni, szokjon hozzá a gyerek, hogy sokkal nagyobb odafigyelésre van szükség a használatánál.

2012. máj. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy másodikban már elkezdenek tollal írni, legalább is, amikor én voltam gyerek, még így volt, és ismerősök gyerekeinél is így van. Az én fiam még nem iskolás, szóval nála nem tudom, hogy lesz.


Mindenesetre én nem vennék radírozható tollat kisiskolás gyereknek, hiszen pont az a lényege, amikor elkezdik használni, hogy azt nem lehet kiradírozni. Így lehet látni, hogy mi a hiba, mit rontott el, min kell javítani.

Majd ha már megtanult írni tollal, és már nem maga az írás a lényeg, mert az már kisujjból megy, akkor lehet róla szó (ha az iskolában engedik).

2012. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem másodikos, egyedül a helyesírás-tollbamondás füzetben használhatnak tollat, sehol máshol, de ebben a füzetben sem kötelező. Radírozhatót, szineset itt sem lehet.
2012. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez érdekes.. nyolcadikba megyek és én szeretem a radírozható tollakat, bár használok rendeset is. órán jegyzetelésnél nincs mindig idő hibajavítózni, de azért jó ha nem csupa javítás az oldal! az más dolog, ha pl. versenyen vagy felvételinél használja valaki, mert ott nem szabad kiradírozni, nekem eszembe se jutna szerintem

ja és még a radírozható toll egyik előnye, hogy firkálásnál ki lehet radírozni a firkákat, és így nem lesz telefirkálva a füzet, de mégis megvan a firkálás élménye

2013. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!