Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg így működik az...

Ez tényleg így működik az ovikba (beíratás)?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, így elmentünk beiratkozni az oviba. Jelenleg én itthon vagyok, mert van egy 6 hónapos lányom is. Az oviba rögtön közölték, hogy esélyünk sincs az ovira, és levélbe indokoljam, hogy miért akarom a gyereket oviba adni. Szomorú voltam amikor kijöttünk, aztán mondták az ismerősök, hogy rosszul csináltam. Az ovik korruptak és mondjam meg a vezetőnek, hogy ha felveszi a gyereket,akkor én x összeggel támogatom az ovijukat, Ők is így csinálták, de mondtak más példákat is. Teljesen elhűltem, tényleg itt tartunk?
2012. máj. 12. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ez hülyeség. Ha van hely, felveszik, ha nincs hely, nem veszik fel. Nézniük kell a gyerek korát, a szociális rászorultságát, a körzetiségét.
2012. máj. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Először a körzetes gyerekeket veszik fel, aztán jönnek azok a gyerekek, akiknek a testvére oda jár vagy a szülője ott dolgozik, aztán a szociálisan rászorulók és ha még van hely, akkor jönnek a körzeten kívüliek. A körzeten kívülieknél is rangsorolnak és akik otthon vannak kisebb gyerekkel, a lista végére kerülnek. Ha sokan jelentkeznek abba az oviba és ti nem ahhoz az óvodához tartoztok körzetileg, akkor könnyen lehet, hogy tényleg esélytelen a bekerülés.
2012. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

pontrendszer van )ezért kell az indoklás) tehát hiába adnál pénzt, nem vehetik előre. Illetve ha előre vennék tuti hatan szólnának,ésakkor balhé lenne.

Ha viszontg nem állami,hanem alalpítványi ovi,akkor természetesen aki fizet, azt veszik fel.

2012. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes..az lányom is 3 éves és szintén hat hónapos babával vagyok itthon de a beiratkozásnál nem mondtak nekünk semmit!elég furcsán bántak veletek szerintem..mondjuk azt tudom hogy nehéz a bejutás meg is értem hiszen akinek vissza kell menni dolgozni annak tényleg nincs más választása.
2012. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ez borzasztó! Enyém nem lett 3 évesen szobatiszta, de akárhányszor összefutottunk dadussal, óvónővel, mindig érdeklődtek, hogy mikor megy már. Pedig a kétévessel itthon vagyok. Pénzt sem adtam. Attól függ, hogy azon a településen mennyi gyerek van. Itt van 3 ovi, gyerek nem olyan sok, szóval ez nagyon számít.
2012. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sima állami ovi, van alapítványa(oda lehet fizetni). Akkor ez csak itt van az ovikba:-(mert több ovirol is mondták. Azért örülök, hogy nem általános.
2012. máj. 12. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sajna így működik, nekem is mondták, hogy támogatják az alapítványt, és felveszik a gyerekt. Mit ne mondjak én is meglepődtem, aztán mondta a férjem, hogy mit vagyok meglepve, a mai világban ugyan mi nem szól a pénzről? :(

Igaza van sajna:S


Én mondjuk így is kicsit "csaltam" mert jön a kistesó, és ha tudnák, nem vennék fel a gyereket, ezért a bölcsiben azt javasolták, hogy ne mondjam el a kistesót, mert nagyon kicseszek a gyerekkel, ha egy év közösség után hirtelen otthon kell maradnia velem meg egy újszülöttel:( ÍGy nem szóltam, nem is nagyon forszírozták, hiszen még dolgozom, így számukra evidens, hogy akkor is fogok, amikor a gyerek odajár:(


Az a szomorú, hogy simán kiraknák a gyerekemet, és oldjam meg, hogyan kezeli a hirtelen váltást. Pedig őszintén megmondom, engem nem zavarna itthon se - bár tény, hogy már 2 évesen is kellett neki a társaság, én kevés voltam:(

2012. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a közel 4 évesemet nem valószínű, hogy felveszik, mert hát igen a sorrend.....

Csókos, ismerős, barát, pénzt adó, dolgozó anya, és utána jön a többi.

budapesti oviról van szó? nálunk igen.

2012. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Ráadásul én nagyon buta voltam, mert a 7 hónaposommal mentem oda beiratkozni. Azt mondták, ha fel is veszik, el kell vinnem onnan délben. Megkérdeztem milyen törvény mondja ezt ki. Nem mondott semmit a vezető, csak hümmögött. Nyilván tudom, hogy ilyet nem mond törvény, dehát most a saját gyerekemmel csesszek ki? Én sokat bosszankodom ezen az egészen...
2012. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem így működik. Amikor tavaly mentünk a fiammal beiratkozni, én utolsó hónapban járó kismama voltam. Egyből rákérdeztem, hogy mikor tudom meg felvették-e a szeptemberben 3 évét töltő fiamat. A válasz: "Most azonnal megmondom. A kicsi fel van véve. Szeptember elsején kezdhet is."
2012. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!