Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kell beíratni bölcsődébe...

Mikor kell beíratni bölcsődébe a gyereket?

Figyelt kérdés
Tavasszal, mint az óvodásokat?
2012. jan. 1. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen születés után 2nappal.

Mert annyira nincs hely. Kérdezd meg abban a bölcsiben ahová mennél

2012. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ez komoly? és mi lesz a munkahellyel?

Most nagyon gondolkodóban vagyok, mert havi 30ezer az kevés, ennyi a gyes. De egy óvodás+egy bölcsődés gyerek (kaja, csoportpénz, bölcsipénz)+bejárás nekem+bébiszitter díja (reggel és délután kellene a gyerekekre vigyázni kb. 4 órát) vajon megéri-e, hogy dolgozzak, szinte elviszi a különbözetet. Közalkalmazottként nem fizetnek túl jól. A gyerek 3 éves korában kirúgnak, megígérték, addig meg vagy lesz csoportos leépítés, vagy nem.

2012. jan. 1. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Minél előbb. 1 hónapos volt a babám, mikor feliratkoztunk várólistára. 26 hónaposan került be, tehát 2 hónappal később, mint a tervezett volt.

A barátnőm rá egy évre iratkozott fel (mondván hülye vagyok, hogy olyan korán bementünk) és nem került be, majd talán jövőre, de addigra meg ugyebár már ovimizéria lesz.

S mi vidéki 5 bölcsis városiak vagyunk.

2012. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csoportos létszámleépítés esetén sem tehetnek előbb ki. Engem megpróbáltak :D

Munka törvénykönyve 90§ (1) bekezdés és 94§ paragrafus.

A gyerek betölti a 3. életévét onnantól ketyeghet csak a felmondási idő, ami minimum 1 hónap ugyebár. Szóval fel a fejjel, nem eszik olyan forrón a kását. NE írj alá semmi olyasmit, hogy lemondasz a törvény adta védelmedről.


De intenzíven kezdj el keresni másik munkahelyet. Én ezt tettem, és most közössel megszüntettem azt ahonnan ki akartak rakni ha betölti a gyerek a 3 évet és hétfőn már kezdek is az új helyen, ahol nem számít, hogy van kisgyerek.

2012. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 1. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Van, ahol már a várandósság 12. hetétől várólistásak, hogy két évesen mehessenek bölcsibe, de még úgy sem tuti, hogy bekerül. Nálunk egy évvel előtte kell feliratkozni és szeptember első "tanítási napján", aztán folyamatosan veszik be a már régebben felírt gyerekeket.
2012. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is fogantatáskor. És aztán évente lehet menni érdeklődni mennyivel került előrébb a várólistán.
2012. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, érdeklődtem helyben, folyamatos felvétel van, de szept. után csak. Meg ugye a díj bevezetése majd változtat sok mindenen.
2012. jan. 2. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!