Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig kell bejelentve...

Mennyi ideig kell bejelentve dolgoznom ahhoz hogy 2-3 hétre táppénzre mehessek?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 hónap múlva lesz lombikom és akkor szeretnék táppénzre menni,csak nem tudom hogy ez az idő elég e arra hogy táppénzre jogosult legyek.
2009. jún. 26. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A táppénzre jogosultságnak három alapfeltétele van:

1. a fennálló vagy a megbetegedést (keresőképtelenséget) közvetlenül (1-3 nappal) megelőzően fennállott biztosítási jogviszony,

2. a keresőképtelen személy pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett,

3. az orvos által megállapított és igazolt keresőképtelenség

2009. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha csak 2-3 hétre akarsz táppénzre menni, akkor 2-3 hét munkaviszonynak kell lennie, de a táppénz idején is a munkahely állományában kell lenni.

Röviden, ahány nap bejelentett munkaviszonyod van a táppénz idején, annyi nap táppénzre vagy jogosult.

2009. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel az első 15 nap betegszabadság, így ha már munkaviszonyban vagy, azt simán megkapod!
2009. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. jún. 26. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Most kerültél új munkahelyre?A kérdésedből ezt veszem ki.A próbaidő leteltével el tudsz menni táppénzre (elötte is,de nem biztos,hogy visszavárnak),viszont az "új" munkaerőtől nem nagyon szeretik a munkáltatók,ha így kezd mindjárt próbaidő után,hogy TP-re megy.És ha visszamész 2-3 hét után,akkor is felmondhatja a szerződést,és még csak tiltakozni sem lehet,mivel csak a terhesség orvosi igazolásával vagy védett ebben az esetben.Mindenképpen más lenne az eset,ha 3-4 éve lennél ugyanazon a helyen,mint 3-4 hónapja.
2009. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azzal is tisztában vagy,hogy a július 1 után teherbeesetteknek már az új törvény szerint jár a GYED?180 nap munkaviszonynak meg kell lennie,hogy otthon tudj lenni 1 év GYED+1 év GYES-en.Ezt csak azért írom,mert ha elküld a munkáltató,akkor nehéz helyzetbe kerülsz emiatt.


utolsó

2009. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Szoval röviden:Bébiszitter vagyok.Eddig alkalmi munkavállalói könyvvel dolgoztam.Igy mikor a lombik miatt itthon kellett lennem 2-3 hétig akkor semmiféle jövedelmem nem volt ez idő alatt.Most találtam még egy családot és ott bejelentenének.Ezért a kérdés,hogy ha augusztus-szeptemberbe megint lombikom lesz ,az itthontartozkodás alatt kapnék e táppénzt.Sajnos a lombikozás egyik hátránya ez a két hét.És most engedjem hogy bejelentsen,vagy deolgozzak továbbra is AMK-vel?
2009. jún. 27. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen enged, hogy bejelentsen, mert az AMK nem ad biztosított jogviszonyt!

De mivel költséges lesz a családnak, a betegszabid is, meg ha táppénzre mész az is pénzve kerül nekik, szóval szerintem mond el nekik, hogy mi helyzet, mirr készülsz. Így korrekt!

2009. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!