Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a 2 baba között csak 4...

Ha a 2 baba között csak 4 órára tudok visszamenni dolgozni, akkor is 180 nap a minimum, amit le kell dolgoznom vagy több?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
hű, ez engem is érint!
2011. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%-ban nem tudom, valahol biztos utána lehet nézni, de sok helyen egy nap egy napnak számít függetlenül attól, hogy hány órát dolgozol. Legalábbis én dolgoztam már részmunkaidőben és a szabi is ugyanúgy jár akkor is ha csak 1 órát dolgoztam volna. Álláskeresési járadéknál is. Így nagy az esély rá, hogy elég a 180 nap. Viszont tényleg majd utána kell nézned (pl az oep) honlapján, mert annyira változtatgatják. Simán kinézem belőlük azt is, hogy duplát kell dolgozni. Meg már most is vannak olyan csavarok benne. Hogy folyamatos munkaviszonynál a szülést megelőző folyó év jövedelmét nézik (ez akkor gáz, ha dec-ben szül valaki és csak kevesebb mint egy éve van jól kereső állása).
2011. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki 4órába dolgozik,annak meg kell dupláznia,A ki 6-ba annak már nem.Én most érdeklődtem utána.Remélem tudtam segíteni.
2011. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, szuper hír! 6 órás leszek!
2011. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Engem sajnos csak 4 órába vesznek vissza! Ez így rossz hír nekem! :(
2011. júl. 27. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
meg már arra is figyelned kell, hogy nem automatikusan 2 éves korig jár a gyed, hanem az előtte ledolgozott időhöz mérten, vagyis, ha csak mondjuk 180 napod dolgozol, akkor 180 napig jár majd a GYED, de ha ez tényleg csak a felének számít, akkor viszont még rosszabb a helyzet, mert akkor ez csak 90 napnak felel meg, és akkor csak 90 napig jár a GYED :(((
2011. júl. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsó részt nem értem, hiszen 2000 óta folyamatos a munkaviszonyom...csak épp elmentem közben szülni, meg gyedre.
2011. júl. 29. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor ez rád biztos nem vonatkozik
2011. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!