Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges két...

Szerintetek lehetséges két picike gyermeket albérletben egyedül eltartani, felnevelni?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy újszülöttet, és egy másfél éves gyermeket, gyesből, és gyermektartásból( két apa), albérletben, kb. 80.000 ft-ból, és esetleg abból ami segély még összejön egyedül nevelni? Aggódom a barátnőmért, és szerintem ez gyakorlatilag lehetetlen.....de nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a vége....tudtok jó példát erre, hogy kicsit bátoríthassam?
2012. máj. 16. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
ha az összes bevétele 80.000.- és ebből még lejön az albérlet meg a rezsi, akkor szerintem lehetetlen..ne haragudj,nem elkeseríteni akarom a barátnődet,de ezt lehetetlennek tartom..
2012. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen szerintem is. Gyakorlatilag 80ezer Ft-nál már semmi segélyre nem lesz jogosult az anyuka, az albérlet és a rezsi meg majdnem elviszi az egész összeget.
2012. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

így ebben a formában bizony lehetetlen :( csak a rezsi és az albérlet több mint 80. és akkor még nem ettek, és nem is folytatom a listát :(


de mondjuk egy anyaotthonban szerintem meg lehet ezt oldani ennyi pénzből

2012. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A muszály nagy úr-esetleg úgy,hogy bérel egy szobát valahol vidéken, de az is rezsivel benne van vagy 30-40-be...a többi alig elég étkezésre, pelusra, és ha tápszer is kell, hát nem tudom...az anyaotthon jó ötlet, annak kellene utánanézni, hogyan kerülhet be.Úgy tudom, ott 1 évig maradhat, és segítik a munkába állást is, a bér pedig minimális.érdeklődjön,hol van közel.Esetleg szülőknél, rokonoknál nem húzhatja meg magát egy évig, amíg dolgozhatna?
2012. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem semmi a másfél éves gyerek és újszülött és még az is ,hogy két apától van.

Ne haragudj, de aki ilyen felelőtlenül áll a dolgokhoz annak még kevesebb az esélye arra ,hogy ilyen minimális összegből kijöjjön. De szerintem ez akkor lenne szűkösen elég ha albérletet nem kellene fizetnie. Arról nem is beszélve ,hogy minden albérletnél kaukciót kérnek és 2 kisebb gyerekkel apa nélkül nagyon kevés ember fogja kiadni a lakását. (fizetésképtelenség miatt)

2012. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így szerintem is képtelenség. Persze vannak helyek, ahol olcsóbban lehet bérelni lakást, de akkor is nagyon kevés. Én pl. megyeszékhelyen lakom, nem főváros, szóval mondhatni, hogy közepes árak vannak. Mondjuk egy olcsóbb másfél szobás panel bére havi 30 ezer körül van, de akkor eléggé kieső helyen. Ez csak a lakbér.

Télen egy ilyen paraméterekkel rendelkező lakásban csak a fűtésért 26 ezer forintot fizettem, a villany 6 ezer, közösköltség szemétszállítással együtt szintén 5-6 ezer körül van. Ez így már cca 37 ezer forint, de szokott ennél több is lenni téli hónapokban, és akkor a hideg víz még nincs benne, mert az nem havonta jön. Na meg a meleg víz, csak azt azért nem számoltam bele a fűtéshez, mert ott nekem elszámoltak valamit, azt most intézem.

Na, így már 67-70 ezer forint környékén járunk. És ez még csak a lakhatás, de mi van az étkezéssel? Kétlem, hogy havi 10 ezer forintból ez kivitelezhető lenne.

Segélyeket meg nem nagyon szeretnek osztogatni. A családi pótlék 14.800 forint/gyerek ha két gyerek van és egyedülálló neveli őket. Szóval összesen 29.600 a két gyerek után. Jön hozzá a gyes, adjunk hozzá még 28 ezret, akkor járunk kb. 30 ezer forintnál, csak hogy kerekítsünk. Ha mindkét apuka fizet 25-25 ezer forintot, akkor jön ki a 80 ezer. Ez már így is édes kevés, de mi van akkor, ha teszem azt, az egyik apuka elveszíti a munkahelyét, és egy ideig nem tud fizetni (tételezzük fel, hogy minden jószándék megvan hozzá, és akar fizetni, rendes, becsületes ember), főleg a mostani munkaerő-piaci helyzet ismeretében, könnyen meglehet, hogy több hónapig nem talál munkát.

De még ha minden rendben is megy, akkor is nagyon kevés ez a 80 ezer forint egy felnőttre és két gyerekre, főleg, ha lakbért is kell fizetni. Még akkor is kevés lenne, ha azt nem kellene fizetni, mert mondjuk saját lakás lenne, a rezsi így is nagy részét elvinné. És akkor még az olyan váratlan kiadásokról nem beszéltünk, ha valaki (akár a gyerekek, akár az anyuka) beteg lesz, és gyógyszert kell venni. Én is egyedül nevelem a fiam, mi ketten vagyunk, volt olyan hónap, hogy mindketten betegek voltunk, abban a hónapban kb. 10 ezret költöttem gyógyszerekre, pedig ha rólam van szó, én nem vagyok az az orvoshoz szaladgálós fajta, de gyulladt, gennyes mandulával én sem éldegélhetek hónapokig, szóval magamnak is muszáj volt gyógyszert vennem.


Azt meg őszintén szóval nem tudom, milyen segélyekre gondol a barátnőd. Mivel gyes-en van, nem jogosult nagyon másféle segélyre, hiszen egyet már igénybe vesz. Lehet kérni még lakásfenntartási támogatást, na pl. ennek az összege (akkor, amikor még kaptuk) 4.500 forint volt egy hónapra. De kb. tényleg ennyi volt, más nem.


Még esetleg azt tudom elképzelni, hogy úgy megy albérletbe, hogy összeköltözik valakivel, és ketten bérelnek, de

1. elég nehéz olyan bérlőtársat találni, aki ilyen feltételek mellett bevállalná a közös bérlést, hiszen ha nincs gyereke, nem biztos, hogy szívesen élne együtt két kicsi gyerekkel, plusz neki is rizikó, mert ő meg abból indulhat ki, hogy mi van, ha az anyuka egyszer csak nem tudja tovább fizetni a lakbért, és akkor fizetheti ő maga egyedül az egészet.

2. ahhoz, hogy elférjenek, nyilván valamivel nagyobb lakás kell, az meg már drágább

3. én azt is ezerszer meggondolnám, hogy ki az, akivel összeköltözöm, ha már egyszer családom van, ki az, akit a saját privát szféránkba beengedek.


Akkor már inkább azon kéne elgondolkodni, hogy az anyuka nem tud-e a szüleihez visszaköltözni, az se túl szerencsés dolog, de még mindig a legjobb megoldás, ha ilyen kevés pénzből kéne megélnie, és a kapcsolata tényleg menthetetlen.

2012. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen,de nagyon sok lemondással jár,ezt a saját tapasztalatomból tudom.
2012. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérjen az önkormányzattól lakásfenntartási támogatást, rendszeres és rendkívüli segélyt.

Menjen be az Önkormányzathoz és érdeklődjön, hogy ilyen esetben ki tud és miben segíteni.

2012. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

szerintem is gyakorlatilag lehetetlen, ma kicsit számoltunk, és kb. 95.000 ft jönne össze, ebből kellene a lakbért rendezni, és megélni....

én is egyedül nevelem a fiamat, albérletben, tudom, hogy egy gyerekkel is baromira nehéz, nem kettővel....

anya otthonról hallani sem akar, pedig szerintem nem lenne rossz megoldás....

2012. máj. 17. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!