Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 18 évesen szeretnék elköltözni...

18 évesen szeretnék elköltözni itthonról. KB. Mennyiből tudnék megélni egyedül albérletben?

Figyelt kérdés

Ha lehet bontsátok le nekem, hogy mi mennyibe kerül. 17 vagyok és nagyon szeretnék lelépni itthonról amint betöltöm a 18-at de attól félek, hogy egyedül ez nem menne. Érdekelne, hogy milyen költségekre kell számítanom ha egyedül élek egy lakásban. Számoljátok úgy, hogy nekem elég egy nagyon kicsi lakás: fürdőszoba+konyha+hálószoba.


Nagyon köszönöm a segítséget!


2011. okt. 9. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ne költözz el. :D húzd le anyádékat. Ha rajtuk élősködsz jobban jársz, csak elbaszod a jövődet. :S
2011. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hol akarsz lakni, BP vagy vidék, mert igen nagyok a különbségek. Ezenn kivül az sem minegy, hogy egyedül vagy esetleg valakivel közösen akarsz lakni.


Amikkel számolnod kell: albérlet, rezsi: villany, viz, fütés, (esetleg közös költség), kaja, kozmetika, háztartási költségek: mosószer, mosogatószer, takaritószerek. Szükséges még alap felszerelés a háztartáshoz: edények, tányér/pohár, takaritósezközök (söprü, lapát, porszívó).

2011. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem menne? Ha az anyagiak miatt, akkor nem fog menni. Kérdés, merre laksz. Egy lakásbérlet 30 e-től a csillagos égig lehet, attól függ, hogy üres vagy bútorozott. A rezsi szintén sok mindentől függ: villany, víz, gáz (talán) kijön 10-12 e-ből. Ha központi fűtés van, ott számíthatsz 22-30 e. Ft-ra a téli hónapokban. Szóval, nagyon alsó hangon átlagban a lakásra elmegy 50 e., és akkor még ott van a étkezés, ruházkodás, közlekedés. Elsőre miért próbálsz betársulni egy közös albérletbe? Ott látnád, mi mennyi.
2011. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy albérlet-e, vagy lakásod van valahol.

Ha albérlet, akkor ott az albérleti díj.

Te tudod, mennyi a városodban.

Aztán a rezsi kb. 40 ezer forint.

A kaja, háztartási dolgok 20 ezer forint.

2011. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kimaradt a nem: miért nem próbálsz
2011. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy kis lakás vidéken 30, pesten 40-45 ezer havonta. Plusz rezsi, erre olyan 30 ezret még számolj átlagban.

Egyéb költségek: kaja 30-40 ezer, ruházkodás, gyógyszerek, utazás, elromlott holmik megjavítása havi 15 ezer, valamint ritkább, nagyobb kiadások, alkalmanként 30-300 ezer (mondjuk egy fogorvos, új telefon, számítógép, nyaralás, kocsi, akármi)


Minimum 100 ezer kell havonta, ha egyedül meg akarsz élni. Társbérletben kevesebb, ott 80 ezer is elég lehet. De hosszú távon ennél muszáj nagyobb jövedelmednek lenni, mert ennyiből éppencsak megélsz, egyről a kettőre nem jutsz.

Egy javaslat: ha ezt megcsinálod, akkor először is legyen minimum fél millád félretéve, hogy ha gáz van, abból tudj lépni. Mondjuk a kauciót ki tudd fizetni vagy bármi, de a napi élet ezen felüli pénzből menjen.

2011. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy nem írtam eleget...Budapesten szeretnék lakni albérletben, igazából kb. mindegy, hogy hol csak ne a nyolcadik kerületben...:\ A legolcsóbb internet is elég lenne, TV és telefon nem kell. Étkezés terén nincsenek nagy igényeim, keveset eszem. Egyetemet szeretnék közben végezni, arra számítok, hogy bejutok államilag finanszírozott szakra és addigra lesz egy középfokú nyelvvizsgám angolból. Így talán megtudnám keresni a szükséges összeget. Lesz tartalékba kb. 600ezer forintom, de ahhoz csak végszükség esetén szeretnék hozzányúlni.

Társbérlőn gondolkodtam, csak nem tudom hol keressek?

2011. okt. 9. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

ha csak az a lényeg, h megpattanj az ősöktől, akkor kérvényezhetsz koleszt is. az olcsóbb, és nem kell annyi mindenre odafigyelni. ott csak kifizeted a kolidíjat, és egy füst alatt megvan a rezsi, lakbér.

úgy tudom bizonyos helyeken pestiek is kaphatnak koleszt, mert van még szabad hely.

2011. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy tervezd a dolgaidat, hogy még rossz esetben is működjön minden.


Nappalin tanulnál? Levelezőn? Hogy jön ez össze a munkaidővel?

Ha nem eszel sokat, és összejön a koli, akkor a legrosszabb fizetéssel is el fogsz boldogulni, ha hónap végén _valóban_ megkapod a fizetésed.

2012. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Atótl függ hol,mikor,kinél stb.
2016. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!