Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egyedül szeretnék élni egy...

Ha egyedül szeretnék élni egy pesti albérletben, akkor kb. mennyinek kell lennie a fizetésemnek, hogy életben tudjak maradni? Mármint amit ténylegesen megkapok.

Figyelt kérdés

Ezek az igényeim:


A legolcsóbb bérlakás, ami csak van Pesten, teljesen mindegy, milyen, de azért ne dőljön rám :)


TV, vonalas telefon nekem nem kell, ergo nincs kábel TV díj, se telefonszámla.


Internet viszont nagyon fontos (nem mobil, hanem sima otthoni), ha esetleg olyan lenne a munkám, hogy otthon is kell dolgozni a gépről. Jó a lassú, pár ezer forintos is, csak legyen.


Ennivalóból, tisztálkodási szerből stb. jó nekem mindenből a legolcsóbb.


Kocsi, jogsi nincs, tehát BKV bérlet kell, erről tudom, hogy 10 ezer forint.


A gyógyszerem 1000 forint 20 napra, ami ugye kb. 1500 forintot jelent 1 hónapra.


2011. szept. 29. 11:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Hozzávetőlegesen 90ezret kellene kapjál, de akkor az ételen sokat kell spórolj.
2011. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 100 ezer kell, ha megelégszel egy szobával. Ha lakás kell, akkor inkább 130.

Számolni kell az előre nem látott kiadásokkal is.

2011. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Bérleti díj: 50000

Rezsi: kb 30000

Internet: 5000

BKV: 10000

Kaja: 30000-50000

Ruha: ?

Szórakozás: ?

Egyéb (pl hazautazások): ?


Gondolkodj azon, hogy nem egy lakász bérelsz (még ha kicsi is), hanem csak egy szobát. Így ugyan nem egyedül leszel a lakásban, de én laktam így, és nem zavartuk egymást a lakótársammal, mert teljesen külön lakótérben katunk. Ezzel a bérleti díjból lehet spórolni 10-15 ezret.

2011. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindenhol 100 alattit kínálnak. A legtöbb, amit kaphattam volna (de nem hívtak be interjúra), 94 volt, de ez nettóban, az ugye az, amiből még vonnak le?
2011. szept. 29. 11:13
 5/19 A kérdező kommentje:

Szórakozás nincs, nincsenek barátaim, akikkel eljárhatnék, nem is szeretek bulizni, se sehová eljárni.


Hazautazni nem akarok, inkább minél gyorsabban elköltözni innen.


Ruhákat van, hogy 7-8 évig is ugyanazokat hordom, ameddig bírják, nem szoktam divatozni.


Nem bírok másokkal együtt lakni, már kollégiumban se működött, pedig ott is alig párszor aludt bent a szobatársam.


Autista vagyok egyébként.

2011. szept. 29. 11:18
 6/19 anonim válasza:
100%
Nettó az, amit tisztán kézhez kapsz. Szerintem 94-ből szűkösen de meg lehet élni. Viszont ha tuti nem legyen gondod ha jön egy nagyobb számla, picit több kell.
2011. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, ehhez a 94-hez jött volna 10 ezer Ft kajautalvány. De mint mondtam, nem hívtak be és nem is fognak.
2011. szept. 29. 11:22
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a nettó az a tiszta, a bruttó az, amiből vonnak le.

A legtöbb munkahely egyébként már támogatja a bejárást, pl én is kapok bérletet, kérdezz rá, az a 10 ezer nagyon is lényeges! Meg nálunk van melegkaja jegy, 12 ezer, az elég az ebédemre (ételfutár) egy hónapra. Ezen felül én kb. havi 15-20 ezer Ft-ot költök vásárlásra (kaja, mosószer, tisztálkodási szerek, stb.)

Tényleg inkább szobát nézz, kolléganőm egy nagyon szép szobát talált, a lakótársa is kedves, az rezsivel együtt fixen 45.000 Ft és jó környéken is van.

2011. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit legyél pozitívabb! Miért ne hívnának be? Fel a fejjel, menni fog!
2011. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munka mellé vállalsz másodállást is, akkor meg tudsz élni egy albérletben egyedül, amúgy nem.
2011. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!