Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Menyi idős kortól lehet a...

Mea13 kérdése:

Menyi idős kortól lehet a bölcsibe adni a gyerköcöt? És ha beadom akkor a GYES-t elveszik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez bölcsifüggő is.

Ahová mi járunk, oda egy éves kortól, de van, ahol már fél éves kortól.

A GYEST addig "nem veszik el", ameddig nem dolgozol heti 30 óránál többet. (Ez napi 6 óra)

2012. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most 10 hónapos a fiam,és nagyjából hogy müködik a beiratkozás?
2012. máj. 17. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Fél éves kortól minden bölcsőde. Bemész, elmondod, hogy be szeretnéd íratni. Felveszik az adatait, vinned kell munkáltatóit és ha van hely felvették. Ha nincs, akkor várólistára kerültök.
2012. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy hat hónapos kortól veszi be a bölcsi. A GYES-t nem tudom, de kétlem.
2012. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alsó korhatár általában 6 hónap.

A GYES-t nem veszi el tőled senki a gyerek 3 éves koráig (már persze, ha nem mész dolgozni 8 órában), GYED alatt nem lehet bölcsis a gyereked.

Annyi még, hogy maximum 7 órát lehet a bölcsődében a pici, ha GYES-en vagy.

2012. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 20 hetes kortól van felvétel, bár nem hiszem, hogy valaki ügylet korán beadja.

A lányom másfél lesz szeptemberben, akkor kezd. Bemész, megmondod, hogy mikortól szeretnéd beiratni, és kész. Elmondanak minden mást. :)

2012. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!