Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság Magyarországon...

Manapság Magyarországon mennyire fér meg együtt a gyerek és a karrier?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam, hogy ilyen kérdést valaha is fel fogok tenni, de az utóbbi időben elgondolkodtam rajta. Van egy fél éves kisfiam, amikor bölcsis lesz, szeretnék beiratkozni egyetemre (tehát kb. két év múlva), és szeretnék olyan munkát végezni, ahonnan tovább lehet lépni, szóval szeretnék egyszer majd valamikor jól keresni, jobban élni mint most, szeretném, ha a munkámat megbecsülnék. De ezek mellett a picit sem szeretném elhanyagolni, részese akarok lenni a mindennapjainak. Mennyire egyeztethető ez össze manapság?
2008. ápr. 23. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ezek nagyon szép tervek.

De szerintem,nehezen összeegyeztethető ez a családdal,gyerekekkel.Én nagyon sajnálom azoknak az anyukáknak a gyerekeit,akik olyan remekül meg tudják ezt oldani.Ugyanis nem tudom elhinni,hogy a gyerekre így valóban jut elég idő,és figyelem.

Az én férjem is szép karriert futott be,egy nagy cég felsővezetéséhez tartozik,és bizony ez nem kevés áldozattal jár.Nagyon sokat kell nélkülöznünk a társaságát a jólétért.És persze amikor néha itthon van,akkor is dolgozik.Napi 24 órába áll a cég rendelkezésére,ugyanis itt nálunk mindig a külföldiekhez kell igazodni,mindegy itt éppen hány óra van.Most várjuk a harmadik babánkat,és a férjem csakis így építhetett karriert,hogy én lemondtam róla.De ezt én természetesnek tartom,de már fordítva nem annyira.Vannak kolléganői neki is,hasonló beosztásba,vagy épp az ő beosztottjai,de nagyon kevésnek van gyereke.

Amelyiknek igen,annak szegény gyereke állandóan nélkülözi az anyját.Nincs rá a cégnél senki tekintettel,hogy neki gyereke van,eldöntheti mi a fontosabb neki.Szegény csaj nem kis megvetéssel találkozik ezért,ami érthető is,mert akkor minek szült gyereket.

Szóval,nagyon szép terveid vannak,de nem tudom,ez a későbbiekben a munkával összeegyeztethető lesz-e.

Mindenesetre nekem ez a legnagyobb boldogság,hogy három gyerek édesanyja lehetek főállásban,az én legnagyobb álmom ez volt,és nagyon örülök neki,hogy teljesült:)))


Kívánom,hogy neked is úgy sikerüljön az álmaidat valóra váltani,ahogy azt szeretnéd,üdv.

2008. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán. Az egyik rokonom sokáig otthon volt a gyerekekkel. Utána elment dolgozni, ambíciózus, mindent a maga erejéből ért el, protekció nélkül. Ma a többszörösét keresi meg mint amit én. Azonban késő este jár haza és van hogy hétvégén is dolgozik. Nagyon ritka, amikor valakinek annyira jól megy már, hogy vehet fel pl. alkalmazottakat, akik már helyette dolgoznak és visznek a hátukon pl. egy vállalkozást vagy egy irodát....

De biztos van olyan is, aki simán összeegyezteti a családot és a munkát. De azt nem tudom elképzelni, hogy egyszerre két helyen lehet beleadni 100%-ot.

Sok sikert!

38 hetes kismama

2008. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsd el,hogy minnél nagyobb karriert futsz be,annál nagyobb a felelősség a nyakadon.Így elég stresszes életet lehet élni,amit a gyerekek megéreznek.Sokat kell távol lenned tőlük,ha meg velük vagy akkor a gondok is veletek vannak,amik a fejedben járnak.Ezt meg azt el ne felejtsd,időben elkészülj ezzel-azzal,most mit kellene tenned,hogy tudod megoldani,stb...A felelősségteljes munkát nem lehet nem hazavinni!
2008. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%

ez most komoly? 2008-at irunk!!! miért kellene egyikről v másikról lemondani? max egy ideig elöterbe kerülnek bizonyos

dolgok...ha eljön az ideje(és ez töled és a gyermkedtől függ h mikor)akkor sztem érdemes belevágni...egy boldog és

kiegyensúlyozott anyuka miért lenne "káros" a gyereknek?

sztem ez a kérdés túl van parázva..

üdv egy kismama

2008. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

"Szegény csaj nem kis megvetéssel találkozik ezért,ami érthető is,mert akkor minek szült gyereket. "


Akkor ezek szerint egy nő csak legyen otthon, neki nem opció az,hogy megbecsült állása és családja is legyen, válasszon szépen, ha már olyan gáz az istenadta, hogy nemcsak otthon akarja megélni saját magát és a képességeit?...ugyanez egy férfinak ok, de egy nő, maradjon csak szépen otthon, mert az az igazi élet neki és apa szépen kitartja?

2009. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ovis-sulis lesz a gyereked, neked is több időd lesz. Próbálj meg olyan munkát vállalni, ami 4-kor véget ér, hogy utána tudj vele is foglalkozni. Ez így normális, ezzel nincs semmi probléma.

A főnöknőm átesett a ló túloldalára, 1 évesen otthon hagyta a babáját, hogy csak heti 4-szer 4 órát jön be. Hát nem így van, bent van mind az 5 nap, legalább 7-8 órát. Szegény baba meg egész nap a nagyijával :( :( Ezt csinálta a nagyobbik gyerekével is, állandóan ő volt az utolsó az oviban, a főnöknőm mindig elkésett tőle, rendszeresen este 6-kor hozta el. De ez nagyon szélsőséges, ez a nő nagyon durván munkamániás.

Egy kolleganőm szintén visszajött dolgozni a babája másfél éves korában, de szigorúan csak 6 órában, aztán spurizik érte a bölcsibe.

Én is úgy fogok visszamenni dolgozni (könyvelő vagyok), hogy minden nap én tudjak menni a babámért a bölcsibe-oviba-suliba, nekem mesélje el az első élményeit, ne a nagymamának. Most 8 hónapos, 2 éves koráig leszek itthon vele. Maradnék itthon tovább is egyébként, csak sok a lakáshitel, kevés a gyed :( :( :(

2009. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

hát ha csak a férjemből indulok ki, vezető beosztásban, sok külföldi út.ezt ha az anya teszi , ki van a gyerekkel?és ha sulis, ha ovis, akkor is kell neki az anya.persze apa is kellenne, de valakinek kell dolgozni...

:(

2009. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!