Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetszenek-e a kettős nevek,...

Tetszenek-e a kettős nevek, mint mondjuk Éva Anna, János Attila, stb?

Figyelt kérdés
Nekem mostanság kezdenek el tetszeni, pedig korábban ki nem állhatam az ilyen neveket. Hogy kettő nevet adnak a gyermeknek. Azonban egyre jobban tetszik ez a fajta megoldás.

2012. máj. 22. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nekem se tetszettek soha. az ismerőseim akik adtak két nevet-azok sem használják a másik keresztnevet. Ez szerintem esetleg arra jó,hogy később ha nem tetszik neki az első név akkor a másikat használhatja.


DE ha neked tetszik,akkor adj kettőt!

2012. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Személy szerint nekem nem tetszik, feleslegesnek tartom.

Nekem két nevem van, de minek.

A gyerekeimnek egy nevet adtunk, ez bőven elég.

2012. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a két neves megoldást, de mondjuk pont nem zavar, ha valakinek meg ez tetszik. Tedd úgy, ahogy jónak látod.
2012. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nekem nem tetszik

mindkét gyerekemnek 1 neve van

2012. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
húúú, eddig négy "nem"-es válaszoló. Köszönöm a további válaszokat is.
2012. máj. 22. 15:15
 6/17 anonim ***** válasza:
nem tetszik. Főleg ilyen "tömeg" neveknél. Ha valaki valamiért (pl származása miatt) két nevet ad a gyermeknek, és azt szeretné, hogy az egyik érthető legyen akkor ok.
2012. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem pl tetszik. Nekem is két nevem van, apu így is, úgy is szokott hívni, mások nem jellemzően. :)
2012. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha szép, és jól hangzik a név, nincs azzal semmi gond, viszont felnőtt korábban jöhetnek a gyakorlati gondok.

Pl. Én is két neves vagyok, és mikor férjhez mentem óriási probléma lett belőle, mivel a férjem vezetékneve hosszú és ráadásul kötőjeles, és nagyon-nagyon hülyén hangzott volna.

Le szerettem volna vetetni a második nevem, de ahhoz ilyen-meg olyan belügym.engedély kell stb...utána átíratni a papírokat, és csak utána mehettem volna férjhez. Időnk meg nem volt már ezt végigcsinálni (pénzünk se), így maradtam a hagyományos ....-né verziónál sajnos. Mai napig is bánt, de már nem tudok vele mit csinálni.

2012. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tetszik, nekem ezért: gyerekként macerás leírni mindig mindenhová, ha meg nem használja, mire jó a kettő? Ha felnőttként úgy dönt nem tetszik neki az amit kapott, dönthet maga másik mellett, több opcióból is mint a másik neve.

Felnőttként szintén macera leírni és jön még lányoknál a házasságbeli új név és most amúgy is egyre nagyobb divat a kötőjeles névfelvétel, ez után még két keresztnév... lesznek még itt bonyodalmak, főleg ha két kötőjeles ember házasodik össze. Én így gondolom, ettől függetlenül nem zavar ha valakinek két neve van vagy kettőt ad a gyermekének.

2012. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy nevem van, de semmi bajom a kettős nevekkel. Sőt, a gyerekünknek is úgy adtunk nevet és mindkettőt használjuk mi is és a rokonság is.
2012. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!