Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan ennyire rosszindulatú...

Komolyan ennyire rosszindulatúak és irigykedők az anyukák egymással szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Természetesen tisztelet a kivételnek!

Az a helyzet, hogy eddig szerettem ezen az oldalon olvasgatni, válaszolgatni, de egyre inkább elegem van. Tudom, hogy marhaság a pontozgatáson kiakadni, de egyszerűen nem tudok már néha elsiklani felette, mert annyira bosszantó. Volt egy egyszerű kérdés, hogy mikor kezdte a mászást a babátok. Leírtam. Semmi dicsekvés nem volt bennem, hiszen csak a kérdésre válaszoltam, erre lenullázták a választ és azzal gyanúsítottak meg, hogy én bizony hazudok. Kérdem én, mi okom lenne rá? Hiszen ez egy arctalan oldal, nem tudják, hogy ki vagyok, ki a gyerekem akkor meg mi értelme lenne? Komolyan nem értem ezt a rosszindulatot.

A másik amit nem értek, hogy többször feltettek már kétségbeesett kérdéseket, hogy például nem bír a 8 hónapos gyerekével, segítsetek, ő ezt már nehezen bírja. Ahelyett, hogy normálisan válaszolnának egyesek lehordják a kérdezőt, hogy lesz ennél rosszabb, ne panaszkodjon, mert hogy "jaaaj nekem mennyivel nehezebb az életem". Miért kell ez? De komolyan. Nem azért van az oldal, hogy kérdéseket tegyünk fel és segítsünk másoknak?

Tényleg hihetetlenül bosszant, hogy felnőtt édesanyák ennyire empátiamentesek másokkal és ennyire rosszindulatúak ismeretlenekkel. Az állandó ítélkezésről nem is beszélve...

Leszögezem, hogy nem megbántani akarok bárkit is, csak már ki kellett ezt írnom magamból. :)

Előre is köszi a válaszokat. :)


2012. máj. 23. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Bizony, emberből vannak. És lehet, a neten élik ki magukat, a bezártságot, az egész napos babázás feszültségét.

Én sem értem ezt a versengést, beszólogatást, inkább olvasom a tinik szépítészetes kérdéseit, az idegnyugtatóbb :)

2012. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

akinek pl beteg a babája és nem fejlődik úgy az nyilván fájdalmában pontozza le szerintem


amúgy az elsővel teljesen egyet értek:D

2012. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Teljesen egyetértek veled. A lepontozások alaptalanok, de nem csak ebben a kategóriában. A Családi kapcs. - ban kb volt egy olyan kérdés, hogy "Hol ismerted meg az igazit?", erre bárki bármit válaszolt, azt lepontozták...valaki(k)nek ennyire unalmas az életük, hogy ebben élik ki magukat, vagy azért csinálják, hogy bekerüljenek a toplistás értékelők közé. A másik meglátásodat, hogy az anyukák rosszindulatúak, még nem szúrtam ki, én általában pozitív válaszokat látok, de találkoztam már pár lehurrogó hozzászólással is. (A többi kategória viszont tele van bunkó válaszokkal.)
2012. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Én már ugyanezt nem egy kérdésnél felhoztam. Egyes kérdéseknél leírom a tapasztalatomat, erre belekötnek hogy az nem így meg úgy van, és a végén lepontoznak! A legnevetségesebb amikor annyit írok hogy igen, és még ezt is képesek pontozni. Egyszerűen nevetséges!!! Ha meg leírom a véleményem akkor az a válasz hogy én kötekedek, és képesek kitöröltetni.Egyszerűen én még ennyire rosszindulatú nőket nem láttam! Pedig aki engem ismer az tudja hogy nem szeretek kötekedni, de egyes emberek képesek kihozni belőlem a legrosszabb énemet.
2012. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Én nem a pontozás miatt (azt sosem nézem), hanem mert egyre több az ilyen és ehhez hasonló hozzászóló, mint amiről írtál, már nem járok ide szinte egyáltalán. Hónapok óta most először néztem be, de ha olyan választ olvasok, ami agresszív, okoskodó, lenéző stb, azonnal kilépek és ismét nem térek vissza hetekig. Pedig 4 éve mikor elkezdtem ide járni minden napos programom, SZÓRAKOZÁSOM volt itt olvasgatni, válaszolni, nem pedig idegeskedés, bosszankodás.

Inkább olvasgatok, TV-zek, neten nézelődök másfelé, ha van egy fél órám a picik mellett:-) Mindegy, a lényeg, hogy kikapcsoljon és ellazítson:-)

A mai egy kivételes eset:-)

2012. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Lehet az én agyam jár rosszul, de vicc, amiken ki tudnak akadni egyesek. Egy kérdésben pl. az anyuka azon akadt ki, hogy egyesek miért terítenek pelenkát a babakocsira, és iszonyatosan mély következtetéseket levontak, hogy ezzel az anya örökre elzárja a gyereket a külvilágtól, burokban tartja és biztos 40 éves koráig szobafogságba fogja zárni. :)

Hát komolyan megeszem a kalapom az itt elhangzott sületlenségeken!


De a pontozgatás már nem érdekel. Tegnap épp kérdezett valaki hasonlót ezzel kapcsolatban és ott kiderült, hogy van olyan személy itt, aki nem kérdez-nem válaszol, csak pontoz! Minek jár az ide? Nekem ez beteges, már bocsi.

Én azért járok ide, hogy segítsek, amiben tudok, megosszam a tapasztalataimat, na de csak azért legyek itt hogy nyomkodjam a hülye piros kezecskét? Vicc.


Mindegy, szerintem nem kell felhúznod magad, mert a net elég személytelen, és az itt előforduló előítéletek többségével utcán már nem fogsz találkozni, mert itt névtelenül ugye lehet ítélkezni, gonoszkodni, féltékenykedni, kételkedni. De a való életben már más a helyzet. Ha ott szembe jön veled egy ilyen idétlen anyuka, legalább elküldheted szemtől-szembe melegebb éghajlatra. :) De a többség tök másképp viselkedik kint, mint itt.

Az itteniekkel meg nem kell foglalkozni, hiszen kik ők neked?


Az empátiát amúgy én is hiányolom sokakból, de azt hiszem aki csak kötekedni jár ide, annak már épp elég baja van a saját életével, ez már elég büntetés neki.

2012. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

eleinte még én is nagyon a szívemre vettem, mikor válaszoltam és leoltások hada jött és senki nem akarta elhinni azt amit írtam. Jöttek az okoskodások, h na majd ekkor majd akkor ... stb... konkrétumot tudnék írni, de ami igazán rosszul esett, azt inkább nem írom le, mert már rég túlléptem rajta és felesleges lenne felszítani a dolgokat, mert tudom, h a nagyokosok úgyis " megtalálnak" ...nekem pl a vajudási történetem lett lepontozva... amire írtam is,h nem tehetek róla, h így történt, ez van :D de azon már csak röhögtem.

Van olyan majom, aki itt éli ki a beteges savanyúságát, keserűségét, h nem tudja kezelni a gyerekét és a többit is lehúzza, aki feleannyi görcsöléssel jut el oda azzal, h úgyis sz@r lesz.

Nem szabad foglalkozni velük!

szép napot

2012. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
en "friss" kismama vagyok, de ami a gyerekvallalas/neveles topicban megy az nevetseges. Komolyan mondom hogy a kismamaknal es a kisgyerekes anyukaknal utalatosabb,beszukultebb leny nincs is a vilagon.(persze tisztelet a kivetelnek, vannak nagyon laza, vicces anyukak is) es forumokon is hasonlot tapasztaltam. igyhat nem is keresem mar a tarsasagukat, mert meg a terhessegtol is elmegy a kedvem.
2012. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem ennyire, hidd el.


Nagyon sok segítő és normális válasz érkezik, de nyilván nem ezen akad meg az ember szeme, pláne, ha őt osztják le. (Na, én is így jártam ma. Akartam segíteni a kérdezőnek és lebutuskázott. Hát, ezt se mondták még nekem, de ezt is meg kellett érnem!)


Az élet minden területén vannak frusztrációi az embereknek, de valószínűleg tartom, hogy néhányan már annyira régóta nem beszélgethetnek egy jót senkivel, hogy tele vannak negatív gondolatokkal, érzésekkel, és ezt egy anonim oldalon jó kiadni.


Azon meg ne csodálkozz, hogy leszólnak, ha előbb csinál a gyerkőcöd valamit, mert gondolj bele, hogy ezt sokszor szemtől pofába hallja másik anyukától, és neki mégse mondhatja oda, hogy: Cseszd meg!


Én az a típus vagyok, aki finoman is el tud valakit küldeni a fenébe élőben is, úgyhogy nem kell, hogy itt éljem ki magam! :-)

2012. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elég sok rosszindulatú van ezen az oldalon.

Persze tisztelet a kivételnek.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!