Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen biztonsági óvintézkedés...

Milyen biztonsági óvintézkedéseket teszel magasabb emeleten ablak tájékon?

Figyelt kérdés
Főleg nyáron, mikor csukott ablak mellett meg lehet fulladni a lakásban.

2012. máj. 26. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszerint csak bukóra vannak nyitva az ablakok. Amikor napi 1-2 alkalommal alaposabban szellőztetek, akkor figyelek, hogy a gyerek vagy ne egyen abban a szobában, vagy ott vagyok én is végig.

2 éves nagyon kíváncsi kisfiam van, tudom, hogy egy pillanat alatt megtörténhetne a baj.

2012. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi láncot tettünk minden ablakra, és csak annyira lehet kinyitni, hogy nem fér át rajta a feje. Szellőztetésnél én is ott vagyok, vagy másik helyiségben vagyunk.
2012. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Zarhato kilincs van az ablakon, bukon tartjuk melegben es meg be is dugok a resbe egy plusst kitamasztani, mert a fiam mar bukorol is teljesre tudja nyitni. Teljesre csak akkor nyitom, ha alszanak es akkor is ott vagyok, mert fel pillanat alatt nema csendben is kiosonnak a szobajukbol neha. De meg igy sem igazan vannak felugyelet nelkul hagyva. En nagyon feltem oket ettol, mindig is ez volt a remalmom.
2012. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ava87 ***** válasza:
70%
Nálunk ilyen ajtós ablak van, ezt bukóra nem lehet kinyitni. Viszont van mindegyiken kampó, amitől nem lehet teljesen kinyitni. Igaz, úgy meg tényleg csak résnyire van nyitva. Mondjuk a fiam ilyen téren megbízható, tudja, hogy még az ablak közelében sem szabad játszania, nem ám, hogy kilépni meg felkapaszkodni. De ő amúgy is mindenben ilyen, még a körömlakkomhoz sem nyúl hozzá, mert "az mérgező". Eléggé szabálykövető ilyen téren szerencsére :)
2012. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsőn lakunk, albérlet. Csak bukóra nyitom az ablakot, èszre sem

veszi hogy nyitva.

Teraszra nem

Mehet ki magában.

Ha saját lakás lenne, biztos tetetnék rá rácsot:)

2012. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3.emelet,csak erkélyajtó van nyitva,nem mehet ki egyedül.2éves.

Pár éve itt a lakótelepen kiesett egy 4 éves kislány a 4.ről fejel lefelé,azonnal meghalt.Az anyja a fürdőben volt a kisebbikkel.Én láttam a vértócsát:(Azóta mégjobban bennem volt hogy vigyázok!!

2012. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Három és fél éves, ő is tudja, hogy nem mehet ki egyedül az erkélyre, mégsem hagyom nyitva az ajtót, csak ha ott vagyok a szobában, vagy együtt kimegyünk. Amúgy be van akasztva lánccal.
2012. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

5-6 eves gyerekeknel bevalt:

10en lakunk, szulinapo zsurin s gyerkocoket kizereltuk az erkelyre. Egy nagyon szep, kemeny almat korbeadtunk, hogy mindenki vizsgalja meg, majd anyu elengedte. Amikor toccsant a betonon, csapatostul levonultunk, es megneztek, mi maradt belole. Senki nem akart az ablakhoz menni utana, sot, hazafele mindenki elmeselte a szuloknek, hogy azert nem szabad kihajolni az ablakon, mert kieshetnek, es szegeny almaval is mi lett...

2013. szept. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!