Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen biztonsági ablakzáratok...

Milyen biztonsági ablakzáratok van?

Figyelt kérdés
4.-en lakunk és hamarosan el fogja érni az erkélyajtó kilincsét a fiam.Műanyag nyílászárónk van így csavarozni nem lehet.Nem tudom a ragasztós változat ér-e valamit.
2011. aug. 30. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan fa de szerintem a műanyagba is bele hajtható. Sima kampo obiban vettük L alakú. Egyik fele a keretbe és ráhajtod az ajtóra. Ablakon meg kb 20 cmes fém kampó másik fele egy kör alak és abba akasztjuk bele.
2011. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak ablak van, nincs erkély. Az összes ablakba lánc van fúrva, és karabinerrel van beakasztva a tokhoz. Olyan jól véd, hogy a fiam 10éves unokatestvére sem bírja kiakasztani.
2011. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 6. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan biztonsági lánc van az ablakunkon, amit ajtóra szoktak tenni, hogy ha be van akasztva, akkor ne lehessen teljesen kinyitni, csak résnyire. És ez az ablak tetejére van szerelve, hogy még én is csak lábujjhegyen érem el.
2011. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi megoldasunk: ferjem kiszerelte a kilincset.

Tudom, viccesen hangzik, de ez volt a legolcsobb es legpraktikusabb, ebben tenyleg megbizom.

Alapban nincs benne, igy ki sem tudjak nyitni a gyerekek sem az ablakot, sem az erkelyajtot. Az ablakokhoz/ajtohoz kozel tartjuk, de olyan helyen, ahonnan nem tudjak levenni. Ha nyitni akarok, akkor en leveszem, berakom a lyukba es nyitom vele, zaras utan visszapakolom. Vadiuj nyilaszarok vannak es mivel valoszinuleg a lakas hamarosan eladasra kerul, igy nem akartam sem furni, sem ragasztani.

2011. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolótól kérdezném:

Műanyag ablakotok van?Nekünk igen és én sem szeretném összefúrni,ha egyáltalán lehet.Most cseréltettük ki nem régen.Érdekelne,hogy ebből is ki lehet venni a kilincset?

2011. szept. 8. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, nekunk is muanyag van, ilyen:

[link]


Es biztos, hogy a tietekbol is ki lehet venni a kilincset.

Mi annyit modositottunk, hogy levettuk a kilincset es azt a talpat is (vagy nemtom minek hivjak, tudod, ami a kilincslyuk korul van, de ugy nem nezett ki valami jol. Szoval azt a talpat a ferjem visszacsavarozta, igy elso ranezesre nem is feltuno, hogy nincs benne a kilincs.

Igy viszont az eredeti kilincs szara (ami bemegy a lyukba, az a vekony resz) kicsit rovidnek bizonyult, nehez volt vele megfelelo szogben betalalni es elforgatni. De nekunk meg megvoltak a regi kilincseink, ezeknek a szara ugyanolyan vastagsagu, viszont hosszabb, konnyen es gyorsan boldogulunk vele, inkabb ezeket hasznaljuk.

Tudom, hogy leirva furcsan hangzik es korulmenyes, de valojaban nem az es szerelest sem igazan igenyel, se tudast, csak le kell csavarozni azt, ami tartja a kilincset, majd vissza kilincs nelkul es kesz is.


Elotte egyebkent en vettem ilyen ablakzarat:

[link]

Ezt fel sem raktuk, mert abszolut nem nezett ki strapabironak. A nagyobbik gyerekem 20 kilo, neki egy rantas lett volna szerintem szettorni egy ilyet es ezzel is ragasztani kellett volna a nyilaszarokat, amit hiaba szedek le, ugysem tudtam volna eltuntetni a nyomokat teljesen.


Tudok ajanlani egyebkent meg egy modszert.

Mi eltunk kulfoldon es ott alapban zarhato kilincsek voltak az ablakokon, igy nez ez ki es lehet kapni itt is: [link]

Ennek az az egy elonye van, hogy talan jobban nez ki, nem hazitakolmany, mint a mi kilincs nelkuli ablakaink, de:

- nem tul olcsok ezek, nalunk 6 kellett volna, nem volt hozza sok kedvem megvenni

- a hasznalata nem egyszerubb, mert itt meg a kulcsot kell ugyanugy elrejteni/elovenni/hasznalni, szerelni is ugyanugy kell valamennyit.

2011. szept. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást:)Lehet,hogy megpróbálkozunk és levesszük a kilincset.
2011. szept. 9. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!