Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha épp akkor mennénk külföldre élni 1-2 évre, amikor a gyerek épp iskolába készül (6-7 éves)?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem tartom jónak, mert el se tudom képzelni, hogyan tanulna meg így írni-olvasni-számolni. Viszont ha óvodáskorában mennénk (amitől szintén félek, milyen lesz neki), akkor kistestvért csak utána terveznénk, és akkor 6-7 év lenne a korkülönbség. Ti melyik lehetőséget választanátok?
2012. máj. 28. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább hamarabb mennék, amikor még ovis. Mire a sulit kezdené, a nyelvet is kellő szinten elsajátítaná.

Inkább legyen nagyobb a korkülönbség, mintsem a gyerek szenvedjen a suliban...

2012. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mikor mész, csak ne akkor mikor már az iskolában barátai közössége lesz és kiveszed onnan.


Èn külföldön élek, és úgy érzem ahogy te itt hezitálsz ez csak egy álom a részedre, és kifogást keresel miért ne menjetek.


A gyerek miatt ne maradjatok csak ha már 2-3 éve iskolában van. Meg a tiniket sem jó kiszakítani a környezetükböl.


iskolakezdésre a legjobb, szépen megtanul ott azon a nyelven írni, olvasni (valószínü 1 évet integráviós iskolába kell járnia ahol nyelvet tanul csak), és eljáratod majd egy magyar körbe ahol megtanulja a magyart is.


Ovodásoknak a legegyszerübb a beilleszkedés.


Kint miért ne szülhetnél kistestvért? Ez már megint egy olyan miért ne menjünk hezitálás a részedröl.


Szerintem egy´latlán nem akarsz menni, félsz és mindenféle kifogást találsz ellene.

2012. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hogy ennyire úgy gondolod, ismered az érzéseim. Melléfogtál, mert pont hogy én ragaszkodom hozzá, hogy menjünk külföldre!

Mindemellett köszi a választ.

Kistestvért azért nem szeretnék kinn vállalni, mert nem akarok ismeretlen orvosokat, főleg esetleg olyan nyelven, amit nem is értek. Nem akarom kinn ezzel bonyolítani az életem. Pláne hogy ki nem állhatom a terhességi vizsgálatokat, hát még idegen helyen idegen orvosnál! A szülésről meg nem is beszélve!Nyugalmas terhességet akarok, stb, nem hiányzik a plussz stressz, így is problémám adódhat vele, részletekbe ne menjünk most bele. A végén meg még gyest se adnának, hogy a többit ne is említsem, ha hazajövök a csecsemővel, mert ilyen a bürökrácia.

2012. máj. 31. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a honap végén indulunk ki 3 gyerekkel párom már kint van.A nagylány 5be megy a középso elsöbe a pici oviba.Minél hamarabb annál jobb sztem.Itthon a helyzet nem fog változni.ott van jövöjük.
2012. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!