Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak az 5 éves lányomna...

Mit mondjak az 5 éves lányomnak, hogyan "készül" a gyerek?

Figyelt kérdés
Jelenleg terhes vagyok és a lányomat egyre jobban érdekli, hogyan került bele a hasamba a testvére. Eddig mindig elvicceltem a kérdést, de tudom, hogy valami rendes választ is kell mondanom. Hülyeséget nem akarok neki mondani, de az igazsághoz szerintem még kicsi. Ti hogyan oldjátok meg a helyzetet?
2009. febr. 13. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lassan megszületik a kisfiam, és a 4 és fél éves lányom is feltette ezt a kérdést. Nos, azzal már tisztában volt, hogy a babát nem a gólya hozza (ezt meg is mondta mindenkinek, aki lóvá akarta tenni ezzel a dumával), hanem anya pocakjában növekszik. Azt mondtam neki, hogy 2 icipici sejtből lesz a baba. Egy anya sejtből meg egy apa sejtből. Ezek a sejtek olyan picik, hogy nem is látjuk őket.Apa beteszi a kis sejtet anya pocijába, és lesz a kisbaba.De hogyan kérdésre azt feleltem, hogy majd ha nagyobb lesz elmagyarázom, mert még nem értené meg! Ezt így mind elfogadta. Egy hónapra rá megint megkérdezte, a válasz ugyanaz volt, és azóta nem kérdezte. Annyit még mondtam neki (mivel bejelentette, hogy rendben öcsike lesz, de kell még 4 hugi!), hogy nem rajtunk, hanem a természeten múlik, hogy mi lesz a kisbaba. Ezt is örömmel nyugtázta.

Úgy gondolom, a gyermekem megértette a lényeget, én meg nem traktáltam butaságokkal.

Remélem, segítségedre voltam.És boldog babavárást!

2009. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van,mi sem mondtunk,butaságokat a fiamnak,hanem az igazságot lefordítva az ő nyelvére.Nálunk apa és anya nagyon szereti egymást,ezért sokat puszizkodnak,aztán apasejt,anyasejt stb.. így lettél te meg a kistesód is.

Téged nagyon szerettünk volna,hogy megszüless,de a kistesód véletlenül került a pocakomba,de mind a kettőtöknek az első perctől egyformán örültünk.Nagyon meghatódott a kisfiam ezen a történeten.

2009. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz hogy a lányom még csak 21 hónapos de már tisztában van vele hogy jön az öcsikéje(simogatja a pocim tök aranyos).Szerintem mond azt hogy anyutól is és aputól is egy csepp szeretetet kevertetek össze és abból lett a kisbaba a pocakodba.Hogy került bele?Úgy került bele a pociba hogy nagyon akartátok.Szerintem ez egy idöre kielégíti a kiváncsiságát.Én még egy fényképes babakönyvet is vettem aminek a cime Születésed története.A kicsiknek való szinten elmond mindent amit a kicsinek tudni kell ilyesmiröl.30 hetes anyuka
2009. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! én 6 éves voltam, amikor a tesóm született. Apukám időben elkezdett foglalkozni a témával, először megnézegettünk egy könyvet: kakas és tyúk gyereke a kiscsirke stb. Aztán jött a Peti, Ida és Picuri című könyv. Esténként megnézegettünk 1-1 fejezetet és átdumáltuk. sok rajz van benne és tényleg fokzatos, gyereknyelven íródott.
2009. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is konkrétan elmondtam az 5 éves lányomnak, hogy mindez hogyan történik.

De figyelmedbe ajánlom a Sehányéves kislány c. könyvet, de sajnos nem tudom, hogy merre lehet még kapni.

Nagyon hasznos, gyerekkoromban én is ezt kaptam anyukámtól.

2009. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igazsághoz sohasem kicsi, mindent el lehet mondani neki, a szexuális részét is.


A lényeg, hogy úgy mondd el, hogy meg is értse.

2009. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!