Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (Többi...

Mit gondoltok erről? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
16 évesen szültem meg az első babámat.Nyilván tervezetlen volt.A nagylányom apjával azóta is együtt vagyunk,nem mentünk szét,a mai napig szeretjük egymást.Lányunk 14 éves.Azon gondolkoztunk a párommal,hogy nem fura-e ez egy kicsit,hogy 16 évesen szültem tervezetlenül egy babát,és 30 évesen meg egy tervezett babát.Szerintetek?Mit gondoltok erről a felállásról?Volt valaki ilyen helyzetben?Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 29. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mégis mi ezen a fura? Gyereket akarsz, hát szülsz amikor úgy döntesz. Az zavar, hogy más mit gondol? Azzal nem kell foglalkozni, te életed!
2012. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy együtt vagytok még mindig. Úgy értem, hogy nem mentetek szét pl 18 évesen.

Nyugodtan vállaljatok még babát.

Bárki megkaphatja, hogy tervezetlen a gyereke, mondjuk én: már kétszer is megkaptam életemben, pedig tervezettek voltak (elsőnél és a harmadiknál kaptam a negatív megjegyzéseket).

2012. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezen a furcsa?

Az, hogy együtt vagytok még mindig, az hogy szépen felneveltétek a lányotokat, és az, hogy újra akartok babát 30 év körül?

Én itt egy sikeres kapcsolatot látok, ahol egy újabb kisbaba boldog helyre kerülhetne, közétek és egy nagy tesóhoz.

Itt szerintem rendjén van most minden.

2012. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a fura, hogy (ne legyen így csak mint érdekesség) ha ő is 16 évesen szülne, akkor 2 év múlva 32 évesen nagyszülők lennétek. Na az fura lenne. Nekem 3 tesóm van én vagyok a legkisebb. Ők 16, 14 és 6 évvel idősebbek. Sajnos egyikkel sem vagyunk szoros kötelékben egymással, én ezt a korkülönbségnek tudom be. Én csak ezért nem szimpatizálok a nagy korkülönbséggel, de ti még mindig fiatalok vagytok és, ha úgy érzitek most jött el az idő akkor hajrá!
2012. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazándiból a nagy korkülönbségtől is félek.Az,hogy a nagy hogy fogja fogadni a kicsit.Erre esetleg van valami tapasztalatotok?
2012. máj. 29. 15:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Imádni fogja a nagylányod. Legalábbis a szomszédunkban ugyanígy volt: a nagylány 16 éves volt, mikor született a kistesó, (többen voltunk hasonló korúak), imádtuk tologatni, vigyáztunk rá.
2012. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A korkülönbség akár kicsi, akár nagy, a gyerekek kapcsolata nevelés és személyiségfüggő!

Bátyám idősebb nálam 12 évvel és nagyon sokat játszott velem, nagyon szeretett, én meg felnéztem rá. Most is.

Soha egy percig nem gondoltam (és a szavaiból úgy tűnik ő sem), hogy a nagyobb korkülönbség rontott volna a kapcsolatunkon.

Az, hogy az a gyermekeid kapcsolat hogy fog elsülni nem tudom, de lehet jó a nagy korkülönbség is. Bizonyára nem fognak együtt csinálni mindent, de az egymás iránt érzett utálat nem a korkülönbségből fakad.

Szerintem ne tartson vissza a korkülönbség, hanem inkább készítsd fel a lányod, ne akard majd őt bébiszitternek, segítsen csak ha akar, ne legyen ő egy plusz személy, akire rásózhatod a gyereket, és akkor nem hiszem hogy idegenkedni fog a kicsitől, sőt imádhatja is, és egy példakép lehet a kicsinek. Az meg tuti. :)

2012. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg mond el neki mit terveztek és kérdezd meg a nagylányodat, hogy mégis mit gondol róla.
2012. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, hogy mit szólna egy kistesóhoz!

Nálunk úgy volt, hogy anyukám akkor lett terhes amikor én 20 körül voltam, hugom meg a lázadó korszakát élte. Ő csak annyit látott ebből az egészből, hogy neki majd kevesebb jut. Végül anyukám nem tartotta meg a babát :(

2012. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi fura nincs benne.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!