Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nemtörődöm szülő...

Tényleg nemtörődöm szülő vagyok? Ennyire rosszul látnám/látnánk a dolgokat?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél éves nagyfiam. Az oviban már többször konkrétan megszóltak minket más szülők, hogy semmilyen különfoglalkozásra nem jár a gyerek. Szinte mindenki járatja angolra, tornára, úszásra, focira, balettra, meg isten tudja mire nem a sajátját. Csak azok nem, akiknek erre nagyon nincs pénzük. Mivel nálunk nem ez a helyzet, és ezt tudják is a legtöbben, ezért már többször is megkaptam, hogy milyen nemtörődöm, meg lusta vagyok, hogy nem jár különfoglalkozásra a gyerek.

De mi meg azt valljuk, hogy a gyerek azért gyerek, hogy játsszon, és nem azért hogy minden áldott nap valamilyen különfoglalkozásra cibáljam. Itthon rengeteget játszunk vele, fociznak apával a kertben, társasozunk, hétvégente elmegyünk biciklizni, kirándulunk. Szóval úgy érzem, hogy tartalmas életet biztosítunk neki. Nem csak odarakjuk a tv elé lustaságból, egyszerűen csak nem akarjuk ráerőszakolni a különfoglalkozásokat. Rosszul tesszük? Tényleg be kéne íratni valahova?


2012. máj. 29. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én is mindig úgy gondoltam elég iskolában beíratni vhová.Szerintem hülyeség annyifelé cibálni a gyereket.Iskoláskorában is max egy sport és egy hangszer ha van hozzá kedve.A sporthoz ragaszkodom.A tehetség akkor is megmutatkozik ha csak 6-7 évesen kezdi a gyerek .Egyes szülők azt hiszik ha minél többféle dologra hordják annál ügyesebb okosabb lesz,de maguk alatt vágják a fát.
2012. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvre tuti nem fogom járatni óvodás korában, de ha valami érdekli és szívesen járna, arra elvinném természetesen.
2012. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, próbálja ki és ha tetszik neki, legyen. Kényszeríteni nem fogom semmire (én voltam, azóta is utálom a zongorát), de megadom neki a lehetőséget hogy kipróbálja.


Ha Ti úgy döntötök, hogy ráér később, akkor ráér, Ti ismeritek a fiatokat :-)))

2012. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de hogy vagy!Azért mert egyesek beíratják mindenre a gyereket, hogy utána ezt tudják újságolni kávé mellett az az ő bajuk..Tényleg az egész élet egy hajtás, legalább gyerekként legyen jó neki!!!

Szerintem érdemes megvárni amíg a fiad mondja, hogy ha szeretne valamit.Majd az iskolában úgy is kikerekedik neki a világ.

2012. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha szeretne valahova menni, én vinném, de nincs igénye rá egyenlőre. nem tiltjuk, vagy ellenezzük feltétlenül, csak annak nem látom értelmét, hogy azért vigyük, mert "sikk".

Főleg, hogy ezek a gyerekek minden este 6 órakor érnek haza, hétvégén meg általában szerepelnek valahol. Mikor van idejük játszani? Van olyan kislány, aki minden kedden sír, hogy nem akar tornára menni, de az anyukáját ez nem érdekli.

Ilyenkor csak a gyereket sajnálom, de sosem szólnék be az anyukájának. Ezért nem értem, hogy engem miért kell ezzel "nyaggatni". Mintha rossz anya lennék. Nem érzem magam annak. :(

2012. máj. 29. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Én is ilyen anyuka vagyok. Engem nem érdekelnek a trendi anyukák, a különfoglalkozások szerintem (legalábbis a környezetemben)csak a szülőknek fontos. Nálunk pl. még első osztályban is kérték a tanító nénik, hogy senki ne járjon külön órára, szokják meg a gyerkőcök a sulit, aztán másodiktól hajrá. Én is úgy gondolom, hogy a gyerekeknek anyura meg apura, meg a közösen eltöltött időre van inkább szükségük, mint bármilyen különfoglalkozásra.
2012. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egy ennyi idős gyereknek nem alakul ki igénye konkrét dolgokra, csak nagyon ritkán, ezét kell elvinni ide-oda, hogy tapasztaljon. és akkor már tud választani...

Engem sem vittek a szüleim, azóta is hiányolom..

Most nem nyelvóráról bezsélek, hanemsportról, rajzszakkörről, vagy ilyesmiről

Szerintem is túlzás, ha minden nap van valami délutáni elfoglaltsága egy óvodás, vagy kisiskolás gyereknek,nagyon leterheli.... de 1-2 sztem is kell


DE: attól, hogy más véleményen vagy még nem vagy nemtörődöm:)

2012. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Én is egyet értek veled, bár az én lányom még csak 4 éves, de nincs igénye rá. Itthon nagyokat játszik ovi után és látom rajta hogy nagyon élvezi a pónijait pakolgatni, a babaházzal babrálni, vagy az udvaron szaladgálni.

Jövőre én azért bepróbálkozok az aerobikkal, de csak azért, mert a csajszi egy energiabomba, jó lenne ha valahol le tudná vezetni és végre nyugisabb lenne, jár a barátnője is, és szokta is kérdezni, hogy majd mehet-e ő is. nyilván ha nem tetszik neki nem fogom csakazértis hordani. Ti ismeritek a gyereketeket, ha nincs igénye rá, had játszon otthon. Lesz neki hamarosan elég kötelessége ha elkezdődik a suli.

2012. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Én sokáig oviba sem irattam az ikerlányaimat, mert űgy gondolom, hogy annál jobb nekik , minél tovább lehetnek itthon velem, minél később éri őket az a sok negatív hatás, amit egy közösség sajnos tud sugározni (főleg ott, ahol olyan az ovi, mint nálunk).

4.5 évesen kezték az ovit, és fél év múlva elkezdtem Őket néptáncra vinni (heti 1x), hogy (én is, és Ők is) meglássuk, hogy mennyire tetszik nekik maga a mozgás, a zene, és a kettő együtt. Nagyon szeretik, a közösség is jó, sok dalt is tanulnak, a heti 1 alkalom pedig egyáltalán nem fárasztó.

2012. máj. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyet a mindennapos különórákkal, viszont szerintem heti 1-2 alkalom tornától, tánctól, úszástól stb. még nem lesz túlterhelt egy gyerek...

Mint mindenben, itt is az arany középút a fontos, szerintem.

2012. máj. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!