Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan nyugtassam le és...

Hogyan nyugtassam le és tegyem jó tanítóvá, segítővé magam, hogy jó anyuka legyek?

Figyelt kérdés

elkezdtem félni a felelősségtől, hogy nekem kell megtanítsam ez életre a gyerekeim

eddig nem féltem, most viszont nagyon elkezdtem azt érezni, hogy még azt is meg kell tanítsam nekik, amit én sem tudok(jól) pld főzés...ilyen gyakorlati dolgokra gondolok...meg olyan élethelyzetekre, amit én se tudok megoldani..pld szivatnak a munkahelyen


2012. máj. 30. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:

a felelősség a legnehezebb,h jól csináld a nevelést,de: nem lehet mindent jól csinálni,követni fogsze el hibákat,amiből viszont tanulsz. a gyereknevelés a legkeményebb meló a világon,de a lényeg h úgy fogd fel,h igen,én sem vagyok tökéletes,de igyekszem. amig megérkeik a pici,tanulmámnyozz mindenféle módszert,olvasgass tanácsokat,kérd ki anyukád nagyid tanácsát-sztem ők adják a legjobbakat :)- és szedd össze magadnak amik tetszenek.


ha gondolod-és van időd-még írhatsz is magadnak egy tanácsadó könyvet.


a legofontosabbak: szeretet,elfogadás,következetesség


vedd meg dr spock könyvét az nagyon jó.


é most várom a 3.-at és most érzem h mostmár aztán/talán!!/ mindent tudok :))

2012. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

gratulálok a babucihoz :)

nagyon jó, hogy így érzed!

engem annyira nyomaszt, hogy már élveznem is nehéz, folyamatosan félek, hogy mi lesz szegényekkel, hogy ha majd felnőttek lesznek és nem tanítottam meg őket...tudjátok, amit írtam fent...főzés, kapcsolatokat hogyan kezelje, tervek és megvalósításuk

:):(

2012. máj. 30. 08:06
 3/4 A kérdező kommentje:
eddig nem volt ez, csak most jött elő :(
2012. máj. 30. 08:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Megértelek én is, valóban az anyaság felelőssége nagyon nyomasztó tud lenni, ha az ember belegondol. Nekem olyan paráim voltak/vannak, hogy pl. utálok játszótérre vagy ilyen-olyan gyerekprogramokra járni, és szegény gyerekemnek kéne pedig. Kicsit hasonlít ez az általad felvetettre, mert én a gyerekek és anyák közelségét nem bírom nagy tömegben. :)


Azonban rájöttem, hogy a helyzet az, hogy mindenki jó valamiben. Pl. lehet, hogy én nem ropom minden hétvégén a „csiribiri táncházban” a gyerkőccel, viszont imádok neki mesélni. És milyen érdekes, a gyerek imádja a meséket, és olyan szókincse van, amilyen nekem sose lesz. :)

A gyerekek érzik, mi az, ami őszintén jön, és értékelik.


Egyébként sem tudod felkészíteni a gyerekeid arra, hogy a munkahelyi konfliktusaikat hogyan kezeljék. Ha segíteni akarsz nekik az életben való boldogulásukban, akkor foglalkozz velük úgy, ahogy te tudsz! Ha ezt teszed, érzik, hogy szereted őket, és önbizalmuk lesz. És ha önbizalmuk van, akkor tudni fogják, hogyan kezeljék a munkahelyi konfliktusokat.

Ja, és figyeld őket! Figyeld, hogy mi érdekli őket igazán. Az önbizalmuk fejlődéséhez nagyon jó, ha motiválod őket, dicséred, és ha olyan tevékenységet végeznek, amiben sikerélményük van.


A konkét példánál maradva azt gondolom, rengeteg nő van, aki nem tud főzni. Na bumm! Ha szeretnek valakit, és motiváltak, megtanulják – ha szereti őket valaki, és látja rajtuk, hogy nem akarnak megtanulni, nem várja el tőlük. És attól nem fogja valaki szeretni mert tud főzni… Te azzal tudod felkészíteni őket a világ kihívásaira (amiket nem láthaszt előre), ha lehetővé teszed számukra, hogy bízzanak magukban.

2012. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!