Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatos 1 év munkaviszony...

Folyamatos 1 év munkaviszony szükséges ahhoz hogy pénzt kaphassak a babám után vagy összesen kell meg legyen egy év bejelentett munkaviszony?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A családipotlék és a gyes alanyi jogon jár a gyes 25700ft a csp egy gyerek esetében 12000 ha volt bejelntett munkaviszonyod és a szüléskor biztosított vagy akkor jár a gyed.Tehát ha táppénzről mész szülni.

Én azért nem kaptam meg a gyedet mert elküldtek táppénz alatt......

2010. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Folyamatos
2010. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szülést megelőző két évben kell meglegyen az 1 év. Szóval ha csak minden második nap volt munkaviszonyod az is jó, nem kell egyben lennie.
2010. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha munkanélküli voltam és kiskönyvel dolgozom akkor jár a gyed
2010. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! volna még egy kérdésem! szerintetek az normális hogy egyszer borzasztóan vágyom a kisbabára aztán pedig elmúlik az érzés? lehet csak az anyagi vonzata miatt félek? párommal albérletbe élünk és bár nagyon szeretjük egymást és mindketten szeretnénk a babát de én ha arra gondolok hogy mi lesz ha nem tudok majd neki enni adni vagy pelenkát venni akkor nagyon megijedek és azt érzem hogy nem is akarom azt a babát! ez normális lehet?
2010. márc. 29. 10:33
 6/9 anonim ***** válasza:
attól függ hány napod van a kiskönyvben.A szülést megelőző 2 évben kell lenie 180nap bejelentett vagy kiskönyvel igazolt munkanapnak.Elvileg jár a munkanélküli utánn is a gyed de érdemes utánnanézni mert néha kevesebb mint a gyes
2010. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Normális!Ezt a hormonok csinálják.

Jó tanács,mi is kevés pénzből élünk sajnos.Nekünk a törlesztőú sok és a rezsi is baromi magas.....minden hónap elején megveszem egész hónapra ami kell.-pelenka,gyümi és sorolhatnám.Amit a gyerekekre kapok azt csak és kizárólag rájuk költöm,nem vagyok hajlandó csekkre vagy bármi másra.Ez mindenkit aggaszt mert egyik napról a másikra romlik a helyzet.

Képes leszel rá hogy megold.Ami nehezebb hogy mindíg legyen pénz a szekrényben ha váratlanul megbetegszik legyen gyógyszer....ez nekünk is nehéz de mindíg megoldottuk 3 gyermekem van

2010. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát minden elismerésem a tiétek és köszönöm a válaszod! igen gondolom ez akkor kifog alakulni csak hát nehéz elképzelni hogy az én fizetésem nem lesz csak a páromé! nekünk hála hitel nincsen de az albérlet igen sokba van! annyira rossz érzés hogy nem vállalhatsz a mai világba nyugodt szívvel kisbabát! elkeserítő egy helyzet! folyton attól félni hogy mi lesz ha...
2010. márc. 29. 10:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés hidd el 3 gyereknél ez naponta felmerül.

De tudod a vonzás törvénye amire gondolsz azt vonzod be ha folyton a negatív hogy mi lesz ha az is fog történni.Sokan nem hisznek benne pedig igy van.Sajnos...........mikor folyamat azon aggódtam ha jött egy plusz kiadás mi lesz ha pont most lesz valamelyik beteg nem lesz gyógyszer és minnél inkább féltem tőle bekövetkezet mind 3 egyszerre gyógyszertár 15ezer....szerencsére keresztanyám segített de nagyon szégyeltük.Tudod itt ezen az oldalon is sokan mondják ill.írják minek vállal az ember a bizonytalanra gyereket amikor mi válaltuk őket biztos munkahelye volt a férjemnek nekem biztos válalkozásom és jött a válság minden romba dölt.....azóta egyre nehezebb de minden helyzetből megkell tanulni kihozni a legjobbat.Szülőként majd te is látni fogod az ember mi mindenre képes a gyerekéért és mi mindenről képes lemondani.....Ha mindenki arra várna hogy anyagi jólétbe kerüljön és akkor jöhet a bébi talán sosem lenne gyerekünk.Hihetetlen erőt tudnak adni és hidd el a világ összes pénze nem ér annyit mint mikor áttölelnek és azt mondják szeretlek anya...

2010. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!