Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell értelmezni ezt a...

Hogyan kell értelmezni ezt a tgyás/gyed kompenzációra vonatkozó szabályt?

Figyelt kérdés

Nem igényelhetik a pótlékot azok, akiknek nem járt a múlt évben az adójóváírás, de azoknak sem, akik 3 gyermek után igénybe veszik a családi adókedvezményt.

Nekem járt adókedvezmény,de nem havonta vettem igénybe,hanem idén igényeltem vissza adójóváíráskor,illetve most idén 2 gyerekre igényeltem adókedvezményt.Akkor jár kompenzáció vagy hogy van?


2012. jún. 5. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked jár, ha decemberben és januárban is ugyanazt az ellátást kaptad, de ha még nem igényelted, akkor visszamenőleg nem fogod megkapni.
2012. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De igényeltem még februárban.
2012. jún. 6. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:
És még semmi hír?
2012. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A márciusi tgyás-om már 11000 forinttal több volt,mint a január február.Ennek a két hónapnak a kompenzációját nem fizetik visszamenőleg?A jövő évi adóbevallásnál nem lehet majd visszaigényelni családi adókedvezmény címén?
2012. jún. 7. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:

A márciusi tgyás mit takar? Amit márciusban kaptál, vagy amit áprilisban?


Mert a 11 ezer forint szerintem legalább kéthavi kompenzáció, tekintve, hogy a kompenzáció legmagasabb összege 9500Ft.


És ha márciusban kapott tgyásra gondolsz, akkor az a február hónapra esedékes, mert januárban még a decemberit kaptad, és így megvan a két hónapnyi kompenzáció.


A családi adókedvezményt meg ne keverd ide, a kettőnek semmi köze egymáshoz, a nevük is mutatja, az egyik kompenzáció, a másik meg adókedvezmény, ég és föld.

2012. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amit április elején kaptam,úgy értettem a márciusit.
2012. jún. 7. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:

És nem kaptál határozatot vagy bármi papírt a kompenzációról?

Mert így viszont kicsit kevésnek tűnik, de elképzelhető, hogy magasabb összegű a tgyásod, és így az adókedvezménnyel emelkedett annyit, hogy csak 3ezer párszár forintot ítéltek meg.

Májusban mennyit kaptál?

2012. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy kaptam hogy januárra,februárra:58000, márciusra:65000,aztán áprilisra meg:69000,májusra:66000
2012. jún. 8. 07:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptam határozatot,viszont végig néztem amiket utaltak és nem jól emlékeztem mert csak 7000-rel kaptam kevesebbet az első két hónapban.De ha már kompenzálták a tgyásomat,akkor hogy lehet a gyedem is ugyanannyi mint a tgyás,mert májusra már azt kaptam?Mert ugye csak az egyikre adnak kedvezményt,én meg pont tgyáson voltam 2011.decemberbe meg 202 januárba is.
2012. jún. 8. 08:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Mikor járt le a tgyásod?
2012. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!