Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg gyesen vagyok a...

Jelenleg gyesen vagyok a kisfiammal. Terhes vagyok, ha lejár a gyes, elmehetek táppénzre? Mennyi pénzre számithatok? Amikor még a gyed járt br 76000 volt, most a gyes br 28500ft. Újra jár majd a tgyás és a gyed?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, és minden ugyanúgy járt, csak valamivel kevesebb lett.
2012. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A jelenlegi jogszabályok alapján megéri fél évig maradék szabadságot/táppénzt kivenni, már ha nem rúgnak ki a munkahelyedről közben, mert akkor magasabb lesz a gyed. Bár a tiéd sokkal kevesebb volt a 130 ezres plafonnál, így nem tudom, mennyi különbséget jelent ez konkrétan (lehet, hogy ennyi a minimum?)
2012. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi jogszabályok alapján megéri fél évig maradék szabadságot/táppénzt kivenni, már ha nem rúgnak ki a munkahelyedről közben, mert akkor magasabb lesz a gyed."


Ez így nem pontos. Kizárólag akkor LEHET magasabb, ha 180 BÉREZETT napod lesz az igénylés előtt, a táppénzzel semmire nem mégy, lévén, hogy az nem bérezett nap. Táppénzzel maximum annyit érhetsz el, hogy a tgyás megalapozó szerződéses, vagy tényleges bér lesz az alapod. Ez akkor is így lesz, ha a gyed lejártát követően 10 napig vagy szabin, majd 1 hónapig táppénzen, meg akkor is, ha fél évig teszed mindezt.

A 180 bérezett nap a tgyás esetében számíthat (nálad nem) mert csak akkor nem maximált ellátás, ha van 180 bérezett nap.


Ha él a munkaviszonyod, akkor kapod majd a tgyást és a gyedet, a táppénz alapja attól függ, hogy mióta vagy gyesen, de így ránézésre a korábbi gyed alapod (az a jövedelem ami alapján számolták a gyedet) lezs a táppénz alapja is, a tgyás alapja a szerződéses béred lesz, a gyed alapja megy szintén attól fog függni, mennyi időt voltál/leszel gyesen - ettől függően vagy a tgyás alap, vagy a minimálbér.


Miért nem mégy el hamarabb táppénzre? Az biztosan több, mint a gyed.


És ha a baba miatt vagy táppénzen, vagy ugyan szabin vagy de bejelentetted a terhességedet, akkor sem. Sőt a jelenlegi jogszabályok a fogantatás vélelmezett időpontjától védenek, bejelentés nélkül is, a változtatás majd július 1-el lép életbe.

2012. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatnak véletlenül kitöröltem egy részét, így elég értelmetlen lett:) Bocsi, szóval kimaradt, hogy ... nem rúghatnak ki rendes felmondással....
2012. jún. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!