Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meg tudná valaki írni, milyen...

Meg tudná valaki írni, milyen összegű TGYÁSra és GYEDre számíthatok a 2. gyermekem után?

Figyelt kérdés

2010. november végén született első gyermekem. Előtte több, mint 2 évig munkaviszonyban álltam (és állok azóta is). A TGYÁS-om és GYED-em maximális volt (a bérem több volt, mint a minimálbér kétszerese, kb 200-220 e.)

Második gyermekünket 2012. októberére várjuk, tehát még a GYED alatt fog megszületni.

Nem tudom mi alapján számolhatnám ki, milyen összegű TGYÁSom és GYED-em lesz a 2. gyermekemnél? (továbbra és alkalmazásban fogok állni, tehát nem mondok fel és nem rúgnak ki - ha ez számít)



2012. máj. 18. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

MIvel nem lesz 180 bérezett napod, a tgyás a szerződés szerinti béred alapján kerül megállapításra, de lesz maximuma, a gyed alapja meg a tgyás alapja lesz.

Vagyis a béredből kiindulva mindkét ellátásod 130200Ft lesz bruttóban.

2012. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát ha jól értem, akkor a TGYÁSom kicsivel kevesebb lesz az 1. gyermekemnél járó TGYÁSnál, a GYED-em viszont azonos lesz a mostanival?
2012. máj. 18. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A fenti válaszadó válaszát erősíteném meg. Én ugyanilyen paraméterekkel (néhány hónap eltéréssel) szültem a második gyermekem, gyedbe. 130200 a bruttó tgyásom. Ez alapján számolják a gyedet is.
2012. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most még egy dolog jutott eszembe, mégpedig az, hogy az utolsó 2 hónapban, amíg dolgoztam, az AKKORI dupla minimálbérre voltam bejelentve. Azóta ugye nőtt a minimálbér, akkor most nekem nem a mostani dupla minimálbér lesz az alapom, hanem a korábbi?
2012. máj. 18. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha a szerződésedben a mostani dupla minimálbér szerepel, akkor az lesz az alap.
2012. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szerződésemben az akkori minimálbér duplája szerepel. Ha ezt megváltoztatnánk a mostani duplájára, de közben továbbra is GYED-en maradnék, az elegendő ahhoz, hogy majd max. GYED-et kaphassak?
2012. máj. 19. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2012. máj. 19. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!