Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki GYED után elkezdte letölte...

Aki GYED után elkezdte letölteni a szabadságát mert vissza megy dolgozni? A GYED -hez képest mennyi a szabi pénz?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 12:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A szabi alatt a rendes béredet kapod, mintha dolgoznál.
2012. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha 6 órában megyek vissza a GYES mikortól jár?A szabadsággal együtt lehet igényelni?
2012. jún. 7. 12:45
 3/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak 4 órában lehet gyes mellett dolgozni. Ha többet dolgozol, akkor nem jár gyes. A szabadság alatt olyan mintha dolgoznál. Tehát attól függ, hogy szabi alatt hány órás munkaviszonyban vagy állományban.
2012. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Második rosszul tudja, mert 6 órában is jár a gyes - a feltétele a heti 30 órát meg nem haladó munkavégzés.


Ha egyből 6 órában mégy vissza, és már a szabikat is 6 órás szerződés szerint töltöd le, akkor egyből, aznaptól már a gyes is jár.

2012. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!6 órára leszek bejelentve és ez után kapom a szabadság pénzt is.Ezért érdekelt hogy kaphatom e együtt a kettőt.
2012. jún. 7. 12:58
 6/20 anonim ***** válasza:
Persze kaphatod, hiszen a szabira ugyanaz vonatkozik, mint a munkára:) Ha munka mellett jár, szabi mellett is jár:)
2012. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Bocsi a tévedésért, nem voltam egészen biztos benne, hogy 4 vagy 6 órában lehet-e mellette dolgozni. De akkor minden rendben, a lényeg, hogy a kérdezőnek mindneképpen jár már a gyes a szabijára is! :)

2012. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

És ha a szabikat még 8 órában vennéd ki, és utána, mikor valóban elkezded a munkát, onnantól vagy 6 órában? A gyes-t pedig onnantól igényled....

Persze ez függ a fizetésedtől, de nálunk volt ilyenről szó. Sőt, a főnököm mondta, hogy figyeljek, hogy nehogy 6 órában fizessék a szabimat is. A gyedet lemondtam x nappal, másnaptól töltöttem a szabit 8 órában, és x hét múlva kezdtem el dolgozni valójában, igaz 8 órában, de ha 6 órában szerettem volna akkor attól a naptól igényeltem volna a gyest.


Kérdésedre válaszolva valóban a fizudtól függ és hogy mennyi gyedet kapsz: én a max gyedet kaptam, a szabis fizum azonban a kétszerese volt...

2012. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem írd meg, hogy mennyi lenne a 6 órás bejelentett béred, és kiszámoljuk, hogy mennyit kapnál belőle kézhez.

Amíg nem tudunk bért nem tudunk segíteni csak találgatni.

Mert ha így van, akkor ennyi..., de lehet annyi is, akkor ha... , és ha így csinálnád...

Ha komolyan érdekel írd meg a bruttó béred...

2012. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a kérdés nem az volt, hogy mennyit kapna kézhez, hanem az, hogy a gyedhez képest mennyi a szabipénz.

Azt meg a 6 órás bruttó béréből nem fogod tudni megállapítani, minimum kellene hozzá az is, hogy tudd, mennyi volt a gyede...

2012. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!