Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan kategória még létezik,...

Olyan kategória még létezik, hogy "vásott rossz gyerek"?

Figyelt kérdés

Vagy már mindre rámondják, hogy hiperaktív, vagy a szülő nem neveli meg eléggé?


A saját gyerekeimre gondolok. 2 és 4 évesek, szerintem nem hiperaktívak, mert le tudom őket kötni, sőt egyedül is játszanak, figyelnek.

Igyekszem kordában is tartani őket, fegyelmezni, de valahogy mégsem sikerül. Vajon én vagyok "kevés" hozzájuk?

Játszótéren azt sem tudom, melyikre figyeljek, a boltban hol az egyik kap el valamit hol a másik (ma a kicsinek epret sikerült markolni és egy tojást bányásztam ki a kezei közül. Ha rosszaságról van szó, mint a villám,olyan gyorsak... Bezzeg, ha öltözés, evés.


Van másnak is energiavámpír gyereke?


2012. jún. 7. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, 22 hónapos. Szerintem a legtöbb gyerek átmegy ezen.
2012. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mintha az én 2 és 4 éves fiaimról írnál! Egyszerűen eleven kölykök, várom, hogy kinövik. Azt szoktam mondogatni, inkább százszor fáradjak el elevenségük miatt, minthogy egy betegség miatti éjszakázás miatt. Ma spagettivel -paradicsomszósszal- kajacsatáztak az asztalnál! Igen! Néha én is kevésnek érzem magam... Kitartás!
2012. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ó, nekem a fiamra most "diagnosztizáltak" egy ki se tudom mondani mit. Hogy Ő miért ugrabugra, leköthetetlen, csélcsap szélcsap gyermek... Olyan igazi atombomba. Esze van, figyel ő ha akar, jó a csipogója, mindent megegért, de valahogy nem akrja megcsinálni- minek azt elven van. 3éves és már vagy 3"diagnózisom" is van, mi Ő, plusz xr anya vagyok:D

A lányom meg a másik véglet, igaz van akarata a kicsinek(igazi csaj a hiszti terén:D) ha ő lenyom egy tesó hasonló hisztit, akkor a korral jár, de a fiamra...

No mindegy. A gyerekeim úgy rosszak, hogy a fejem a falba verem, néha sikítanék tőlük, ugyanakkor ugyan olyan édesek és jók, "illemtudók"(utcán köszönnek, barátkoznak, de azért be is tudnak szólni- ma este nagypapa mesélte milyen volt az osztálykirándulás a fiam egy ideig tűrte majd beszólt fogd már be, ne beszélj)

(nálunk a bolt az kriminális: csoki cukor, tömlős sajt, amit érnek pakolják, de érdekes ha kérem őket vissza is teszik, játszó: 17hónaposom mikor a csúszda tetejéről integet le, a 3évesem meg a kerítésen lóg egy kézzel, néha középen leülnék sikítani)

2012. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagy csavargó, ha sétálunk fut előlem, és erre ma megkapom a barátnőmtől, hogy biztos hiperaktÍv, hogy nem jön vissza.
2012. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!