Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik-e olyan büntetőjogi...

Létezik-e olyan büntetőjogi kategória, hogy ipari kémkedés, vagy hasonló?

Figyelt kérdés
A volt cégem (három éve nem dolgozok náluk) állítólag pert fontolgat ellenem, ugyanis feltettem egy videomegosztóra négy darab pár perces felvételt, amelyek a gyáron belül készültek annak idején. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan büntetőjogi kategória, amellyel ez (mármint a videomegosztás) kapcsolatba hozható? Egyáltalán van jogalapjuk perbe fogni engem ennyi év után?
2011. júl. 21. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

IGen, van ilyen kategória, ezen kivül a munkahelyedröl SEMMIT nem hozhatsz nyílvánosságra. Az internetre meg végképp nem tehetsz fel semmilyen videót a munkahelyröl,meg az esetleges dolgozókról is.

Örülhetsz, ha pénzbüntetéssel megúszod.

2011. júl. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és abban az esetben mi a helyzet, ha - mielőtt még bármilyen levelet, idézést, akármit kaptam volna - töröltem a videókat?
2011. júl. 21. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen ha tudják bizonyítani, hogy te felraktál ilyen videót és abba van olyan dolog amit büntetni lehet onnantól ha feljelentenek tárgyalás lesz belőle
2011. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár mivel ez kisebb kihágás szerintem néhány év alatt elévül az ilyen dolog de nem tom pontosan mennyi idő lehet az elévülése
2011. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik. Ha előzőleg nem tiltották meg szerződésben, vagy nincs jól láthatóan kitáblázva a fotózási tilalom akkor lecumizhatnak. És a vicc az egészben, hogy még fel is teheted ezeket a felvételeket videomegosztóra, hiszen közterületen készültek.
2011. júl. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 varázsló 12 ***** válasza:
titkotartisá szerződést irtál alá?ha nem akkor ez semmi.de ha igen.akkor megszegted.és komoly per lehet belőle.
2011. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
@varázsló 12: emlékeim szerint nem, de utána kell néznem. külön nem volt ilyen szerződés az szinte biztos, de a munkaszerződésemben lehet hogy volt ilyen pont.
2011. júl. 26. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!