Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergia gyanújával...

Tejfehérje allergia gyanújával hová fordulhatunk?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos nem foglalkozik vele különösebben, merthogy ebben a korban előfordul, majd kinövi. de tulajdonképpen fogalmunk sincs, mit kaphat. szerinte csak tejet ne adjunk neki. de születése óta ekcémás :-((( amikor pár napig nem kapott semmi tejeset, tejdzármazékot sem, akkor szép lett a bőre. hónapok óta szteroidos keverékkel kenem, de már az sem használ. és pont az arcbőre a legcsúnyább :-((( másfél éves a kisfiam és azért nem küld minket sehová, mert kétéves kor alatt nem foglalkoznak vele. de azt sem mondtam, mit adhatunk neki, mit mivel helyettesíthetünk. tápszert kaptun másfél évesen, holott eddig 10 milli tápit nem kapott, mert mikor kapott volna, nem kellett neki. gíy is 15 hónapig szopizott. most akkor másfél évesen kezdjem tápszerezni? elég sovány egyébként, 85 cm és 9 és fél kiló. szerintem jó étvágya van, bár picit válogatós, de szép adagokat eszik, mégse hízik hónapok óta. kihez fordulhatunk? milyen orvost keressünk fel? allergológust, gasztroenterológust, esetleg dietetikust? bőrgyógyász sem kezd vele semmit, csak írja ő is a szteroidos, ideig-óráig ható vackokat... segítsetek! elsősorban Zala megyéből ajánljatok szakembert légyszi, de ha messzebb is jó lehet. elkeserítő, hogy senki sem tud segíteni, a kis arcocskája meg egyre csúnyább. esetleg ha nálunk tapasztaltabbak tudnátok receptötleteket, linkeket, tippeket adni tejfehérje allergiás táplálással kapcsolatban? most azt se tudom, hogy nulldiétát tartsunk vagy ezt-azt kaphat, mert ugye két éves kor alatt nem vizsgálják. marad a gyanú. HELP
2012. jún. 9. 14:32
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:

dietetikusként a tanácsom a következő:

1. ha ennyire nem foglalkozik a gyerekorvosotok ezzel keresettek másikat. Szabad orvos választás van. Tudom ha falun élsz nehéz városba hordani de megéri...

2. mindent ami TEJET tartalmaz legkisebb menyiségben ki kell iktatni

3. táplálékallergia adatban oldalán találsz listákat és vannak még számos honlapok ahol nézelődhetsz.


Ami még fontos IGAZOLT tej allergiásként jogosult vagy támogatásokra pl emelt családira. Ezért is kell mielőbb kivizsgáltatni, illetve azért,ohgy a tej által szétnyírt bélrendszeren keresztül miatt ne legyen lisztérzékeny, vagy éppen hiperaktív.


Az ÚJ gyerekorvostoktól kérj beutalót Gasztroenterológiára, allergológiára és keressétek fel ott a dietetikust. Sajnos a szakrendeléshez kell beutaló.


Milyen tápszert írt fel a doki, Mert kétlem,ohgy kivizsgálás nélkül tudott adni tejmenteset.. a szójával is vigyázni kell.

2012. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:

Szia!

hasonlo cipoben jarunk 2,5 eves kislanyommal. Az alabbi kerdest en irtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

A lenyeg, gyerekorvos adhat beutalot gasztrora vagy allergologiara. Az allergologiai reszleg sokszor a korhazak pulmonologiajan van, tehat ha oda szol a beutalo az is jo. Kerj ott idopontot es majd ott kivizsgaljak. Mi voltunk a Budai Allergia Kozpontban, ahol vervizsgalatbol semmi nem jott ki. Hetfore van idopontunk allergologiara es ott allitolag bortesztet csinalnak. AZt tudd, hogy gasztrora es allergologiai idopontra is varhatsz akar honapokat. Mi pestiek vagyunk es mindket idopontot marciusban kertuk, allergologiara most megyunk, gasztrora juliusban. Fontos, doki mondta, szteroidos kremet csak este kend, mert a nap hatasara pigment hianyt okozhat, illetve gondolom tudod, hogy 3-5 napos kuranal tobbet nem szabad csinalni veluk, utana szuneteltetni kell egy ideig. Shea vajat probaltatok? Bioboltokban kaphato. Van akinel csodat tesz, nalunk elso alkalommal csodat tett, de amint abbahagytuk a kenest visszajott az ekcema es a masodik alkalommal mar nem reagalt ra a lanyom bore.

Receptotletek: [link]

ertelemszeruen, ha nem akarod tojasra illetve szojara dietaztatni, akkor azokat a receptekbol nem hagyod ki. Ha viszont kihagyod, akkor nem biztos, hogy megtudod, hogy a szojara allergias-e, ugyanis az szeret keresztallergiat okozni a tejjel, azaz van olyan osszetevoje, ami ugyanazokat a tuneteket tudja produkalni, mint a tejfeherje.

Kerdezzel, es szivesen megosztom veled, amit tudok. Nalunk csak a gyanu all fenn, de mivel 1 honapos tejmentes dieta utan sem javult az arcan az ekcema, igy kezdem azt hini, hogy a tejnek semmi koze hozza. Persze az elmult honapban jol kiokositottam magam tejfeherje allergia temaban. Most pl kap a heten tejet tejtermeket, mert a korhazban azt mondtak, hogy a hetfoi allergiaivizsgalatra es bortesztre ugy vigyem, hogy van a szervezeteben tejfeherje, mert ha nem, akkor lehet, hogy a vizsgalat nem vezet eredmenyre. Remelem segitettem valamennyit! Jobbulast es kitartast!

2012. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Ijesztő dolgokat írtok :-((((((( még mélyebb a kétségbeesésem... gazából ezt leszámítva maximálisan elégedett vagyok a gyerekorvosunkkal. alapos, kedves, aranyos, türelmes, nem gyógyszerez feleslegesen. de nem értem, hogy ezzel kapcsolatban miért az az álláspontja, hogy inkább a szteroidos kenőcs naponta, mint kideríteni a baj forrását és elejét venni a tüneteknek. :-(


Kedves Első? mit jelet az IGAZOLT tejallergia? azt hallottam, hogy két éves kor alatt nem vizsgálják és nem jár támogatás, emelt családi sem. akkor sem, ha két éves kor alatt valamilyen teszttel mégiscsak igazolódik. de állítólag nem tesztelnek, mert hamisan negatív ebben a korban sokszor. tehát milyen vizsgálattal igazolják másfél évesnél és milyen szakorvos végzi ezt a vizsgálatot? a táplálékallerigás honlapo megnézem, köszönöm. de én most az látom, hogy kábé semmit nem ehet, amit eddig... nagyon el vagyok keseredve :-(((

Ha magánorvoshoz viszem, akkor is kell beutaló? vagy privát vihetem anélkül is?

Milumil Sinemilt írt fel egyébként. egyelőre nem váltottam ki.


Kedves Második! Shea vajat próbáltuk, de nagyjából semmi reakció, mármint nem javult sajnos. olívaszappantól sem, pedig azt is dicsérik sokan. szteroidnál alkalomadtán véletlenszerűen tartok pár nap szünetet, de két nap kihagyás után ismár nagyon durván fellángol az ekcéma. gyakorlatilag hónapok óta kenjük esténként, de télen reggel is kenni kellett ezzel a szteroidos gyógyszertári keverékkel. már arra is gondoltam, úgy hozzászokott a bőre, hogy már enélkül soha nem is lesz szép. csak az a baj, hogy már szteroiddal sem az :-(

receptötleteket köszönöm, megnézem ezt is alaposabban. egyébként én is csak tippelgetek, hogy a tejfehérje a bűnös, aztán lehet, mégsem... viszont egy kicsit veszélyesnek tartom a saját fejem és az internet után menve diétáztatni, ha amúgy is olyan soványka. most tiszta szar anyának érzem magam, hogy tönkretettem a gyereket és már soha nem lesz egészséges. fél éve kapta a tehéntejet minden reggel :-(((( tejtermékeket meg már előtte is. ki tudja, mit szenvedhetett már addig is szegényke. amúgy is olyan sírós, érzékeny, hiperaktív baba. pörög és csapong egész nap és rettenet rosszul alszik születése óta. lehet, hogy ez minde összefügg ezzel a nyavalyás tejdologgal? :-((((

2012. jún. 9. 21:56
 4/57 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korban úgy lehet igazolni a tejallergiát,ohgy úgynevezett eliminációs diétát alékamaznak. Ez azt jelneti és magad is megteheted, ohgy elveszel tőle mindnet ami tejes dolog. mindent amiben van... ha a tejelvételéáre a tünetei javulnak igaszoltnak tekinthető az allergis. Szoktak gasztroenterologián úgynevezett terheléses diétát csinálni ami azt jelenti,hogy hosszabb megvonás után ( 2-3 hónap diéta után9 visszaadják a tejet és ha ismét jelentkeznek a tünetek jelen esetben az eckéma igazol a betegség. Tehát nem igaz amit mondtak vagy russzul tudják. a Madarász utcai gyerkkorházban, a Heim Pálban és pl Szegeden a gyerek klinikán is csiánnak ilyet. De tudok ilyet Pécsen a gyerkkorházban is.
2012. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
UI: Nem vagy szar anya... nem tudhattad,ohgy kicsikéd így reagálhat a tejre.... Tudom rossz érzés ezzel küzdeni de kitartás menni fog.
2012. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Nem veszélyes orvosi kontroll nélkül elvenni mindent, ami tejes? nem okoz ez valamiféle hiányállapotot? pláne eleve soványabb kisgyerek estében? már teljesen össze vagyok zavarodva... ez az általad említett tejterhelés kórházi körülmények között zajlik? tehát itthon diétázik 2-3 hónapig és utána x napot kórházban töltünk, ha jól értem, míg a reakcióit vizsgálják.
2012. jún. 9. 22:47
 7/57 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo! 2. valaszolo vagyok. Ha rosszul alszik, nyugtalan, hiperaktiv, az siman lehet az allergiatol, azt persze nem mondanam, hogy a tejfeherje az oka, az ok kideriteset inkabb szakemberre biznam.

En 1 honapig csinaltattam a lanyommal tejfeherjementes dietat, bolcsiben megrendeltem a tejfeherjementes etrendet, de nem igazan javult, illetve kozben kideritettem, hogy a paradicsomra csunyan reagal az ekcemaja, bar eredetileg nem attol jott ki. Hidd el, nem vagy sz@r anya. Akkor mit mondjak en, aki 7 honapos koratol hetente egyszer zabpelyhet foztem neki tejben, majd 1 eves koratol minden reggel azt ivott forralva es 2 eves koratol mar nem is forraltam, csak melegitettem. Es mivel reggelente budi a szaja, tuti, hogy a belfloraja a padlon, emesztese sz@r, egyszoval en is nyomorultul erzem magam, hogy valsz en inditottam el a lavinat. Az en lanyom arca is olyan, mintha egesi serulesek lennenek rajta, tiszta seb az ekcematol es csak a szteroidos kenocsok csokkentettek a tuneteit. Viszont! Nem gondoltal meg a vizre? Nalunk pl iszonyuan kloros es a heten lazas beteg volt a lanyom, igy nem aztattam estenkent a kadban, hanem csak gyorsan lemosdattam a lavorban. Mivel az arca sem volt olyan koszos, hisz itthon volt, igy azt sem kellett olyan intenzitassal es akkora mennyisegu vizzel mosnom, mint altalaban es feltunoen szebb lett a bore. Nem mondom, hogy elmult az ekcema, de javult. Valoszinuleg a viz iszonyuan kiszaritotta, amit a teli hideg meg jobban tonkrevagott, plussz a kosz bevitte a bacit, es ha meg emelle etelallergia is tarsul, akkor csoda, hogy ilyen csunya a lanyom arca?!

Ami a vizsgalatokat es az emelt csaladit illeti, ha barmelyik vizsgalat (borteszt, vervizsgalat vagy tejterheles) egyertelmuen igazolja az allergiat, akkor a szakorvosnak ki kell allitania errol egy papirt es utana intezheted az emelt csaladit. Ha jol tudom, viszont 2 ev alatt nem tudod elintezni, mert allitolag ezek a vizsgalatok 2 eves kor alatt nem megbizhatoak. 2 eves kor utan, ha papirral igazoltan fenall az allergia, akkor jar az emelt csaladi es ha meg 3 eves kor felett is van neki es a szakorvos igazolja is, akkor tovabbra is jar a gyes es mellette 8 orat dolgozhatsz. Persze idokozonkent vinni kell kontrollra, azt hiszem fel vagy 1 evente es ha a legkozelebbi alkalomkor mar nem mutathato ki, akkor megszunik az emelt csaladi es a gyes sem jar tovabb. Maganban nem kell beutalo. Mi igy voltunk a Budai Allergia Kozpontban. Raadasul nagyon hamar kaptunk idopontot, talan max 1 hetet vartunk. A gond ott az volt, hogy a vervizsgalat negativ volt, doki neni meg kozolte, hogy akkor adjak neki mindent mertekkel es ha elojon az ekcema, kenjem. Magyarul nem kereste tovabb az okokat. Eroskodhettem volna, hogy kutakodjunk tovabb, de 1 konzultacio 14000-be kerult es nem ment volna hosszutavon:-( Most a Bethesdaba megyunk allergologiara, az TB alapu.

Bocs, hogy megint hosszura sikeredett. Kerdezz nyugodtan mindenrol.

2012. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam súlyos atópiás, tej-, tojásfehérje- és porallergiás.

13 hónapos korában kerültünk egy nagyon rendes bőrgyógyászhoz (magán), aki akkor javasolta a teljes tejmentes étkezést (nem nagyon evett még előtte sem, mert én is fehérjeérzékeny vagyok) és, hogy keressünk fel egy gasztroenterológust. A gasztroenterológus is ugyanazt javasolta, és Pregomin tápszert írt fel, ami speciális tápszer, tejallergiás gyerekeknek.

Majd egy allergológushoz mentünk, aki a gyerek 21 hónapos korában vérvételre küldött bennünket, ahol, bármennyire is "megbízhatatlan" ilyen korban az eredmény, közel százszoros összIgE szintet mutatott ki, ami később 40 szeresre csökkent. Szóval nála kimutatható volt.

2 éves kor alatt nem adnak orvosi igazolást emelt családira ételallergia miatt, viszont mivel az én gyerekemnek is hasonló volt a bőre, a bőrgyógyász javasolta, hogy az AD miatt kérjünk emelt családit, kitöltötte a papírt.

Azóta is rendszeresen járunk kontrollra, betartjuk a diétát (küszködünk a por miatt, de viszonylag karban tartható az is), használjuk a krémeket. Steroidot csak a legvégső esetben, mert annyira elvékonyíthatja a bőrt, hogy később ebből adódnak problémák. (És ez a legkisebb probléma a steroidnál.)

A tejmentes diéta nem annyira szörnyű, mint elsőre látszik, hamar bele lehet jönni az alkalmazásába. Én, és sok más "sorstársam" már nem főzünk külön a családnak, többnyire mindenki azt eszi, amit a gyerek.

A súlyról pedig annyit, hogy 4080 grammal született a kisfiam, jó evő volt mindig, és az egy éves státuszon nem volt 10 kiló. Ahogy elkezdtük a diétát, a Pregomin tápszerrel a vitaminpótlás miatt, és minden hónapban egy 10 napos Protexin Restore kúrát, sokkal jobban gyarapodott.


Ennyi jutott most eszembe, ha szeretnél valamit kérdezni, tedd azt, bátran!

2012. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
* fenNall....bocsi
2012. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

Koszonom kedves 8., hogy a 2 eves kor alatti infokat leirtad. Ugyan az en lanyom mar elmult 2, de igy legalabb en is naprakesz informaciot kaptam. Koszonom es jobbulast nektek!

2. valaszolo

2012. jún. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!