Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most mi lesz? Tartós beteg...

Most mi lesz? Tartós beteg gyerek után nem kaphatok semmit, ha betöltötte a 10 évet?

Figyelt kérdés
Gyermekem tartósan beteg. Viszont már 10 éves lesz holnaptól. Eddig a kisebbik gyerek is betegnek minősült, mától azonban nem az. Viszont ma derült ki, hogy mindkettő allergiás. Nem is kicsit. Arra viszont nem jár a gyes. És az most nagyon kellene nekünk, mert nagyon nincs pénzünk. A 10 éves gyerekem után kapom még az emelt családit, de a gyest már nem kaphatom utána. Dolgozni nem tudok, mert rendszeresen telefonálnak az iskolából, hogy hol az egyiket, hol a másikat hozzam haza, mert rosszul van. Ezt nem díjazza egyik főnök sem. Mi az, amit tudok tenni? Milyen támogatást tudok igényelni? Férjem dolgozik, de sajnos nagyon keveset keres. Én ugye a fenti okok miatt nem tudok.

2012. ápr. 17. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
az allergián kívül milyen betegsége van?
2012. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekek pszichológushoz, mert feltehetőleg pszichoszomatikus problémájuk van, lelki eredetű a sok betegeskedés. Nekik sem az érdekük megtanulni a "rosszul vagyok" sémát, ha valamit el akarnak kerülni, el akarnak érni.


Te pedig dolgozz valamit, mert nem leszel ott egész életükben, hogy ha rosszul vannak, rohanj értük. Teher ez nekik. Tanuljanak meg alkalmazkodni, mint ahogy Te is, és hozd működésbe a családod, mert diszfunkcionális.

2012. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyerek allergiás, nekünk is a húgommal kb. állandóan kiütéseink voltak (ne csak kis piros pöttyöket képzelj el, durva volt), ha erre támogatás járna, majdnem mindenki kapna.


Hogy mi ezen kívül a bajuk, azt nem írtad, így erről nyilatkozni nyilván nem tudunk.

Viszont én is azt gondolom, hogy ha a tartós betegségen nem valami fogyatékosságot, vagy komoly betegséget értesz (és nagyon remélem, hogy nem!), akkor próbáljátok meg valahogy megoldani, hogy visszamehess te is dolgozni.

Tényleg kénytelenek lesznek a gyerekek is megtanulni kezelni a saját helyzetüket, hiszen akarnak majd menni táborozni, kirándulni, barátokhoz... Nem az a cél, hogy folyton velük lehess, hanem, hogy megtanuljanak vigyázni magukra.


Persze, még egyszer mondom, mivel nem részletezted, mi a probléma, így válaszolni is nehéz, hiszen nagyon nem mindegy a támogatások szempontjából sem, hogy mit értesz "tartósan beteg" alatt.

Gondolom, hogy az orvosok már nem minősítik őket annak, akkor szerencsére mégsem akkora a gond, nem?

2012. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom most, hogy van de utánam anyukám 10éves korom után is kapott emelet családipótlékot mert tartós betegnek számítottam.
2012. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk ennek már legalább nyolc éve.

(előző voltam)

2012. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Asztmásak, és nagyon sokszor fulladnak. Az orvos folyton kisérletezik, hogy beállitsa nekik a gyógyszert, de nem jön neki össze. Legtöbbször fulladás, hányás, hasgörcs miatt hivnak a tanárok. Olyankor el kell hoznom,nincs mese. Nem egyszer vittem az iskolából egyenesen az ügyeletre, hogy beszúrják nekik a gyógyszert. Bár az is igaz, hogy a legtöbbször a 10 éves nagylány beteg, neki meg megvan az orvosi paprija, csak a gyes nem jár hozzá. Elmegyek én dolgozni, amikor csak tudok, de sajna egyik munkám sem hosszú életü, mert a gyerekek 1 hónapból 2 hetet betegek.
2012. ápr. 17. 22:20
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Az asztmás gyerekek családi dinamikája általában fullasztó. Megfulladnak az anya terhes közelségétől. Írj privátban, és ajánlok pár olvasmányt.
2012. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

ha olyan súlyos a helyzet és erről papírotok is van, talán megpróbálnám az ápolási díjat


[link]

2012. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Az a gyerek hogy fog elmenni kirándulni két napra, középiskolába, egyetemre, munkába? Mindig nem mehetsz érte. A gyereket vidd el szakemberhez. Ismertem egy kisfiút, akinek mindig felelés, röpdolgozat, tesiórán a szekrényugrás előtt volt súlyos(nak kinéző) rohama. A hirtelen jövő nehézségekkor. A gyerekek leleményesek. Ha az ok lelki, akkor azt kezelni kell. Nem futamodhat meg mindig. Kedves kérdező, kérjetek segítséget, te pedig menj el dolgozni, mert nélkülözni fogtok.
2012. ápr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha beteg, de nem lázas, csak a hasa fáj, vagy fullad, akkor mindig beviszem a dolgozat megirására. Megbeszéltük ezt már a tanárnővel, hogy ilyenkor nem halaszthat. Testnevelésből meg részleges felmentése van, tehát neki semmi gondja nem lehet vele. Szóval a rohammal való dolgozathalasztás neki nem járható út.
2012. ápr. 18. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!