Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatásokra számíthato...

Milyen juttatásokra számíthatok itt Németországban várandósan? Ellátnak e a kórházban ingyen?

Figyelt kérdés
1 éve élek Németországban és most derült ki, hogy kismama vagyok. A papa Német állampolgár, de nem vagyunk összeházasodva. Csupán 3 hete dolgozom Német cégnél de azóta van kinti egészségbiztosításom. Előtte magyar cégen keresztül dolgoztam és Magyarországon adóztam. Viszont nem tudom itt is az a törvény vonatkozik rám mint otthon, hogy próba idő alatt simán elbocsájthatnak? Ha igen számíthatok itt valami támogatásra kismamaként? Mivel van itt egészségbiztosításom ellátnak ingyen? Viszont csak 3 hete dolgozom. Ha tud valaki segíteni megköszönném!

#munkajog #Német egészség biztosítás
2012. jún. 10. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ellátnak ingyen, és kirúgni sem fognak. Próbaidő alatt is védett vagy, de itt a mentalitás sem olyan...
2012. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia. szerintem is ellátnak, de nem gondoltatok arra, hogy gyorsan összeházasodjatok, biztos ami biztos alapon?
2012. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van biztosításod, akkor ellátnak, nem kell hozzá összeházasodni.
2012. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!