Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babámat várom márciusba,...

Első babámat várom márciusba, de majd akarunk 2. at is. Nem nagy kor különbséggel. Ki mikor vállalta be a 2. at? Vagy mikor lehet ideális első után?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
először szüld meg az elsőt:)Nem piszkálódásból írom!Csak hát szülés után nem feltétlen tud az ember mégy egy szülésre gondolni, sokszor hónapokig....
2011. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod min mosolyodtam el most :) ? Ma voltam UH-n, és kérdeztem a dokitól, hogy ugye nálunk az első nagyon későre jött össze (6 év), a másodikkal is ennyit kell várni? Erre annyit mondott, előbb legyen ez meg, és majd gondolkodunk a többin :)
2011. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is amíg az elsővel kismama voltam,azt hittem majd rögtön azonnal szeretnék újabb baát,aha :D persze! eltelt 6év mire újra "rászántam" magam.
2011. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 év 3 hónap korkülönbség van. Korábban nem tudtam volna bevállalni. Még csak 6 hetes a pici, túl sok tapasztalatot nem tudok írni, de eddig minden rendben van. A nagy is jól viseli, sőt szereti a picit, a pici meg jó baba, éjszaka csak egyszer szopizik, reggel alszik 9-10-ig, hangját nem nagyon lehet hallani, szóval így könnyű helyzetben vagyok. Nálunk eddig minden rendben:-)
2011. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a kislányunk 25 hónapos lesz mikor megszületik a kis tesója. Nálunk jöhetett volna hamarabb csak nem akart összejönni, ráadásul volt egy korai vetélésem is közben. Így most 2 év lesz köztük, de én azt sem bántam volna, hogyha olyan 18 hónap lett volna köztük. Kinek hogy ideális, kinek mennyi segítsége lesz a gyerekek mellett, meg hát az anyagi ami szerintem befolyásolhatja, hogy mikor ideális bevállalni a másodikat.
2011. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden jól megy, kislányom 14 hónapos lesz februárban,mikor megérkezik a tesó. Szerettük volna hamar, mert nem vagyunk már túl fiatalok. Én előbb is örültem volna, de mikor terhes lettem, kicsit megijesztett, hogyan bírom majd a terhességet, és mi mindenből marad ki tesó miatt a nagyobbik.

Konkrétan olyan hányingerem volt, 12 hétig, hogy csak fetrengtem a kislányom mellett a játszószőnyegen és vártam, hogy teljenek a percek, hátha túléljük. Aztán hirtelen kiderült, hogy le kell állni a szoptatással, úgy a 23. hét táján, mert bekeményedett a hasam. Az nagyon rossz volt a lányomnak is, nekem is. Még hurcolászom, dajkálgatom 26 hetes pocakkal, de nem biztos, hogy ezek a kedves összebújások még sokáig mehetnek.

Ja és volt egy pici gond, be kellett feküdnöm a kórházba, elképzelheted, hogy mekkora gondot jelentett a férjemnek, hogy egy még szinte teljesen anyatejen élő, éppen szeparációs szorongással élő picivel megküzdjön.

Eddig ennyi tapasztalat van, később még lesz biztos több és más is. Mindamellett én bízom Istenben, ha adta ezt a picurt, segít majd mindent elhordozni. Nem egyszerű, de biztos megvannak/-lesznek az előnyei is.

Jó egészséget most az első babával!!!

2011. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, mint te, hogy minél előbb jöjjön a kistesó, szintén márciusi a nagyobbik fiam. VÉgül másfél éves volt a nagy, mire terhes lettem, így nálunk is 2év 3hónap van a két kicsi között. (Igazából történtek a csaldában tragikus események, amikkel el voltunk foglalva, és nem volt lelkierőnk a bébiprojekthez. :( SZóval ember tervez, Isten ...... ) De mikor a kicsi megszületett, bennem még volt egy érzés, hogy szeretnék mégegy harmadik babát is. Szóval mikor ő 1éves lett, másnap reggel teszteltem pozitívat, ugyhogy közöttük meg 20hónap lesz, februárban születik a legkisebbik. Mindegyik kisfiu!! :))


De majd érzed magadon, mikor ideális a második kisbaba. Először legyél túl az elsőn, a szülésen, az anyává váláson, és ha majd fizkialiag és lelkileg úgy érzed, akkor vállaljátok a következő babát! Sok sikert az első és további babákhoz is! :)

2011. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is igy gondoltuk es nem is valtozott a velemenyunk szules utan sem, pedig nem ment minden konnyen. A szoptatassal jol megszenvedtem, mert nem indult be a tej, de eroltettem jo sokaig, hatha...

Vegul feladtam. Igy a mensim hamar visszatert. 2 mensit vartunk, majd zold utat adtunk a kicsinek, elso honapban sikerult is, 14 honap lett a korkulonbseg. Azota mar 2 eves lesz a pici, 3 eves lesz a nagy, eddig minen OK.

2011. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nehéz volt az első terhességem, 6.-tól a 11. hétig vészes hányással feküdtem kórházban utána azért engedtek haza mert már nem napi átlag 10x "csak" 3x-5x hánytam.Ez viszont eltartott a 20. hétig és még utána is néha-néha meglepett az ebédem. Fogytam 7kg a 10. hétre. Aztán vesegondok miatt feküdtem kórházban majd a 32. héten 2x is beindult a szülés és csak épphogy le tudták állítani. Végül sok kínlódás után sürgősségi császárral lett meg a kisfiam... Most 3,5 hónapos és már nagyon gondolkodunk a kistesón. :)

Csak ugye császár után ajánlatos várni legalább 8-10 hónapot a következő terhességgel meg nem szeretném, hogy nagyon pici korban kelljen esetleg hetekig nélkülöznie engem a kisfiamnak.

2011. nov. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!