Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az ideális anyagi körülmény...

Mi az ideális anyagi körülmény a gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Mennyi az ideális jövedelem 2 embernek (külön-külön) ahhoz hogy 1-2 gyermeket fel tudjon nevelni az illető.

Hol érdemes élni, ezt úgy értem,hogy albérlet vagy saját lakás hitellel......



2012. jún. 11. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk télen kb ugyan ennyi a jövedelem (apa fizetése+az én minimális jövedelmem) nyáron több kb 80-100 ezerrel. A kiadásunk nekünk is albérlet +rezsi+ áruhitel 110ezer ft télen ( magasabb főtáv számla miatt). Én 4 hónapja voltam munkanélküli mikor összejött a baba.Tervezett volt, nem úgy voltunk vele,hogy amíg gyedet nem kaphatok addig nem vállaljuk be. Most kapok 22 ezer ft-ot , ha baba lesz akkor ez az összeg 25 ezer ft lesz amit teljes mértékben a babára tudunk fordítani.

23 évesek vagyunk ,saját házunk talán soha nem lesz vagy csak 20 -30 év múlva,vagy ha örökségből való részt megkapjuk. De reméljük ez minél később következik be.

Így felesleges lett volna mire várni. Nem tudhatjuk meg lesz, 5-10 -20 év múlva. Hiszen a gyerek 18 éves koráig tuti a mi felelősségünk anyagilag főleg!és még utána is,ez idő alatt annyi minden megtörténhet.

23hetes kismama

2012. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nalunk szempont volt, hogy legyen gyed, legyen a páromnak munkája és nekem is legyen olyan helyem, ahova nagy valószínűséggel visszamehetek. No meg hogy minden hitelünk vissza legyen fizetve. Gyeddel havi 400 nettónk van, ebből élünk most hárman. Ezen feltételek teljesülésére vártunk, 37 évesen szültem a csemetét. Többet nem is tervezünk, mert a meglévő életszínvonalat nem szerettük volna lejjebb adni már.
2012. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azért nagy hülyeség 35-40 közötti időszakra tolni az első babavállalását csak azért,hogy egy a jelenlegi színvonal meg legyen tartva.
2012. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is,de mindenki csinálja ahogy jónak látja.
2012. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.Azt elfelejtettem mondani,hogy azt számold akkor mennyi pénzetek lesz ha baba lesz és a te kereseted kiesik.

Nálunk is több volt 90 ezer ft-tal akkor mikor dolgoztam, de amit most írtam már a munkanélküli időszak. És így marad annyi pénz amit leírtam.

2012. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Javítok: most kapok 22 ezret, és ha a baba megszületik akkor 25 ezerrel többet kapok. Ugye a gyes+csp+adókedvezmény.

2012. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Miért lenne hülyeség kitolni 30-40 közé? Mivel eleve egyet terveztünk, nem hármat, nem kellett sietnünk vele. Nagyon nem szeretnék hitelek és befizetetlen sárga csekkek között sakkozni a pénzzel. A megszokott színvonal alatt nem karibi nyaralást, luxuskocsit és villát értek, hanem minőségi étkezést, jó iskolát, megtakarítást a gyerek életkezdésére és gondoskodást a mi öregkorunkra.

Én tiszteletben tartom azok döntését, akik fiatalon, lakás, megtakarítás, biztos jövedelem nélkül vágnak bele, de nekem nincs szükségem arra a napi izgalomra, hogy miből húzzuk ki hó végéig.

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fontos.

2012. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!