Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyors ebédfőzés 3 éves gyerek...

Gyors ebédfőzés 3 éves gyerek mellett munka után? Adnátok ötleteket, miket főztök a családnak miután haza értek munkából?

Figyelt kérdés
Konkrétan miket főztök ?
2012. jún. 12. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
csinálj spagettit az kb 15 perc.vagy chilis babos nekem az is ugyanennyi idő.borsófőzelék,mákos vagy grizes tészta stb.én ilyeneket szoktam ha kb 20 percem van a főzésre.mert a 11 hónapos kisfiam elég aktív és állandóan szem előtt kell hogy legyen
2012. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak olyat, ami 30 perc alatt elkészül.Ilyenek:

tészta- sajtos, tejfölös, milánói, carbonara, zöldséges

tojásos galuska,párolt zöldségek, főzelékek minden mennyiségben, natúr sült hús-ezeket előző nap -pl:olajos mustárban- pácolom. A legtöbb kaját nagy adagban főzöm meg hétvégenként, majd 3-as adagokban fagyasztom, annyit veszek elő, amennyi kell. Fagyasztóban mindíg van rántott húsnak való, elő panírozva, gyümölcsleves, pirított zsemlemorzsa, túrógombóc, pörkölt, bableves, ami soha nem gondoltam volna, de mégis jó: palacsinta, csipetke tészta.Ami bejött a Tupperware gyors rizs főzője. Csak bedobom a mikróba, és mire kisül a kaja, már készen is van. Vagy párolóban csinálok hozzá zöldséget és összekeverem, majd tejfölös szósszal tálalom.

2012. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem dolgozom de van két kaja amit csinálok ha lusta vagyok:) amugy olyan szerencsés helyzetbe vagyok hogy heti egyszer kell csak főznöm magunkra csak a gyerekről kell gondoskodnom..

egyik a tonhalas penne:2paradicsom,egy pritaminpaprika egy hagyma apró darabokra,kicsit "fonnyasztod" magába,beleteszed a tésztát (én egy csomag penne tésztát szoktam de bármilyen tészta lehet ami fellelhető a konyhaszekrénybe) Felöntöd vizzel hogy éppen csak ellepje a tésztát (hogy ne maradjon túl sok leve)letakarod,kb 10 perc mulva hozzáadsz egy vagy két doboz konzervtonhalat leveszed a fedőt és főzöd amig kész nem lesz a tészta,akkor jó ha nem marad sok lé rajta és miután elzárod teszel rá 3 kanál olivaolajat..nagyon fincsi!:)Ja só bors izlés szerint)és kb 10perc munka van vele amig előkészited,mig fő mosogatsz vagy bármi..amugy pennével lassú tűzön 35 perc alatt elkészül!

másik gyors kajcsi az ilyen házi találmány nem tom van e ilyen kaja vagy adott e vki nevet neki::)

sziintén 2 paradicsom egy pritamin paprika egy hagyma,csirkemell amennyit megesztek..öszedarabolsz mindent be a fazékba só bors kicsit szintén kevergeted igy simán,utánna felöntöd vizzel,egyszerűen vársz mig megfő:) közbe egy gyors rizst vagy tésztát vagy sültkrumplit mellé összedobsz mind3al jó! pik-pak kész ez is acsirkemell gyorsan fő..max fél óra ez is!

2012. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
rendelj,vagy hozz hazafelé kifőzdéből
2012. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Főzök ezután is, mert sokkal gazdaságosabb nekünk anyagilag, mintha rendelnék, csak úgy látszik még bele kell jönnöm.
2012. jún. 15. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!