Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves gyerek ápolása munka...

2 éves gyerek ápolása munka mellett? Hogy oldod meg?

Figyelt kérdés

A héten mentem vissza dolgozni,kisfiam 1 hónapja bölcsödés.

Az első munkanapomon a főnököm közölte, hogy jobb ha tudomásul veszem, hogy gyerekkel táppénz nincs!!!

És mégis akkor mit csinálok a gyerekemmel??? Azért jár bölcsödébe, mert nem tudom kire hagyni. Minden főnök ílyen bunkó?


2010. okt. 23. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Vannak, ahol eleve fel sem vesznek, ha megtudják, hogy kisgyereked van... 8-[[


Ha nagyon muszáj dolgoznod, akkor mozgósítani kell a férjet, nagymamákat, nagynéniket, testvéreket, szomszéd nénit... Ez van!...


Én ezért maradtam itthon, mert nálunk nem volt sem nagymama, sem senki, akire hagyhattam volna a gyerekeimet, férjemnek sokat kell utazgatnia, ő sem tudott volna segíteni.

Még szerencsénk, hogy a férjem fizetése elég magas, így megengedhettük magunknak, hogy én a gyerekek miatt ne dolgozzak. Aztán mikor nagyobbak lettek, találtam itthoni internetes munkát magamnak... :-D


Szóval, nem könnyű.

2010. okt. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Azèrt nem szeretik a munkáltatók a kisgyerekes alkalmazottakat, ès nem nézik jó szemmel ha anyuka táppénzre megy mert beteg a gyerek,

ugyanis az első 2 hetet a munkáltató fizeti ha betegre megy az anyuka a gyerekkel, így az anyuka otthon van ápolja a gyereket, a munkàltató pedig fizeti a fizuja 70%-át az anyukának, + a járulèkok, mert ugye a a munkáltatónaknem csak fizetés kell neked fizetnie, hanem még a járulékokat us fizeti utánnad az apeh felé, ezért nem szeretik ha betegre mész, mert fizetnek, te pedig nem dolgozol!

Lehet arra célzott vedd ki a szabit beteg helyett, vagy tényleg nagyik, apa, vagy fizetett babysitter vigyázzon rá!

2010. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy mentem vissza dolgozni, hogy nem vettem ki a 2 év alatt felgyűlt összes sabzimat, 27 napot hagytam bent, most a héten itthon voltam a kislányommal 5 napot, mert beteg lett , amit szabinak írattam ki.

2010. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, szabira menj, ha beteg és neked kell otthon lenni vele.
2010. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!