Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg vártál a babára (teljesen...

Amíg vártál a babára (teljesen mindegy, hogy mennyi ideje próbálkoztatok), "átkoztad" azokat, akiknek már volt gyermekük (mindegy milyen idős)?

Figyelt kérdés
Mit éreztél azokkal szemben, akiknek már volt vagy összejött a gyermekük (ismétlem: mindegy mennyi ideje próbálkoztak)?

2012. jún. 15. 21:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem átkoztam soha, irigy viszont voltam. Aztán szép lassan rá kellett jönnöm, hogy amíg ezt az irigységet nem tudom levetkőzni és örülni más örömének addig nekem nekünk sem adatik meg ez az igazi csoda.

Sikerült levetkőznőm a dolgot bár nem ment egyik napról a másikra a dolog. Mikor viszont sikerült úgy éreztem felszabadítottam magamban egy dolgot és megkönnyebültem. Utána pár hónapra rá terhes is lettem. Persze nem ezért, de biztos vagyok benne, hogy ez a tényező is nagban befolyásolta a dolgot.

34hkm

2012. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha. De nekem nem is volt rá "időm", mindkét baba másodikra megfogant.
2012. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
sejtem - teherbeeses rovat - 22.07-es
2012. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Irigykedtem rájuk, sajnos.
2012. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Irigy talán voltam, de nem átkoztam.

Most már azt mondom mindig, az én fiam gondos, hosszas tervezés eredménye, ezért olyan gyönyörű. :) (Mindenkinek a sajátja a legszebb.)

2012. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az "átkozást" nem a szó legszorosabb értelmében értem.

Úgy gondoltam a jelentését jelen helyzetben, hogy:


- iszonyatosan irigy voltál

- dühbe jöttél

- feszengtél, mert más jobb nálad

- kétségbeestél

- féltél, hogy neked soha nem jön össze a gyermek

- stb ...


Tehát igazából negatív érzelmeket párosítok a szóhoz, de nem annyira negatívat, mint amit a szó tényleges jelentése ad.



Egyébként igen, egy teherbeeséses kérdés miatt tettem fel a kérdést. Érdekes dolgokat, gondolatokat olvastam ott.

Kíváncsi vagyok/voltam, hogy egy leendő anyában más terhessége milyen érzelmeket vált/váltott ki!

2012. jún. 16. 10:17
 17/18 A kérdező kommentje:

Ja és én erre a kérdésre gondoltam (emiatt írtam kérdést):


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2012. jún. 16. 10:23
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
soh,soha,soha. Nem tudhattam, hogy ők min mentek keresztül mire összejött nekik. Nekünk se volt a homokunkra írva, hogy már vártunk a lombikra mikor terhes lettem.... a családban 5 kismama lett. Ami vicces mert 17 éve nem születtek babák. Nem merték elmondani nekem a családtagok, hogy unoka tesóméknak jön a baba, mert féltek hogy megbántanak, meg féltékeny leszek. NA NEKEM EZ ESETT ROSSZÚL, HOGY EGYÁLTALÁN EZT FELTÉTELEZTÉK RÓLAM...
2012. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!