Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt még rajtam kívül...

Vannak itt még rajtam kívül olyan szülők, akik nem szeretnének több gyermeket már?

Figyelt kérdés

Ha igen, mik az érvek,illetve ellenérvek még egy tesó kapcsán?

Gyermekeitek korát és nemét légyszi írjátok meg.

Köszi.


2012. jún. 16. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Két gyermekünk van, egy 4 éves fiú, és egy másfél hónapos csajszi. Plusz a páromnak már van két felnőtt lánya is.


Én nem szeretnék már több gyereket, több okból sem.

Pl. mert a mostani babavárásom nagyon nehéz volt, és a pici is kis súllyal született végül. Szerencsére azóta behozta a lemaradást, és egészséges, de nem kockáztatnám meg még egyszer, hogy esetleg beteg babám szülessen.


Mindig úgy terveztem, hogy páros számú gyerekem lesz, tehát vagy kettő, vagy négy. Utóbbi azonban már sok lenne... (Páratlan számú gyereknél tapasztalat, hogy az egyikük "kilóg" a sorból, ez az egész rokonságnál így van.)

Én 30 vagyok, a párom 49. 30 felett én már nem szeretnék szülni, és ő sem lesz fiatalabb... Szóval itt és most mi megállunk, és hálát adunk érte, hogy van két szép, egészséges gyerekünk. :)

2012. jún. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az gyerkőceim,18,17,10 évesek a legkisebb pedig 3 és fél hónapos és ma teszteltem egy meglepi pozit .-)3 fiam és egy lányom van.Hogy miért nem akarok még egyet?Hát nem nehéz kitalálni 5 gyerkőc bőven elég lesz már...
2012. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hát igen, megértelek. :))
2012. jún. 16. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi sem!Most vagyok a 25. hétben(kislányt várok),39 évesek vagyunk,van már egy 20 éves,és egy 4 éves fiunk.Abszolút ajándék ez a baba,leginkább amiatt,hogy kislány(a férjem családjában 100 éve nem született lány).A nagy már kirepült-külföldön egyetemista-mi pedig nem leszünk fiatalabbak...úgy gondoljuk most még pont időben vagyunk.
2012. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

3 gyerkőc van.5,5 éves kislány-2,5 múlt fiú-1 hónapos kislány.

Többet már nem tervezünk.Én 32 éves vagyok,35 leszek,mikor visszamegyek dolgozni.Ha még egy baba lenne,már bőven lennék 38 mikor visszamegyek.Ez nekem már sok.6 éve vagyok itthon és még háromig leszek.Ez pont elég.Ennyit bírtam,nagyon szeretek anyuka lenni,a gyerekek a mindeneim,de azért én sem akarok begolyózni.Mellesleg,én sosem szerettem volna nagy korkülönbséget.Szóval max olyan 3 év 2 gyerek között.Ez mind oké.Viszont,ha szülnék még egyet akkor a legkisebb és a legnagyobb között már több mint 8 év lenne ez nekem sok.Másrészt én mindig így terveztem 3-at szerettem volna,kis korkülönbséggel,így mindig pörög/pörögni fog az élet.Szóval nekem ez így szuper,már amúgy is kifogytam a kedvenc neveimből :)

2012. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy 2 éves kislányunk van és nem tervezünk több gyereket. Úgy gondolom, Neki meg tudunk majd mindent adni, el tudjuk indítani az életbe, lesz lakása, gyűjtögetünk Neki egy kis pénzt, hogy tanulhasson. Szívem szerint szülnék még egy kisbabát, remélem nem fogom megbánni, hogy nem:(
2012. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 fiúnk van, 5,5 és 2,5 évesek. 4 hónapja kezdtem el dolgozni és végre ismét nagyon jól érzem magam a bőrömben. El nem tudom képzelni, hogy ismét terhes legyek, szüljek, szoptassak, éjszakázzak, babakocsizzak, hozzátápláljak, stb, stb, atb. 2x végigcsináltam és nem hiányzik még1x.


Viszont nincs elvetve örökre a dolog, mivel még "csak" 31 éves vagyok, így 4-5 év múlva is beleférne még 1 gyerek. Szerencsére a párommal egyetértünk ebben, hogy most ne, de később talán, ha mindketten akarjuk majd.

2012. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem csak egy van, és az anyagiakon kívül a másik ok: mi van ha előjön a laktációs pszichózisom???

Félek még egyet vállalni...bevallom.

2012. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!