Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit csináljak? Én...

Anyukák! Mit csináljak? Én nem akarok rosszat a lányomnak!

Figyelt kérdés
Szóval, helyzet a következő:van egy 5 éves lányom egy 2,5 éves fiam és 36 hetes kismama vagyok.Kocsival közlekedem.Most bevezették,hogy akit rajtakapnak,hogy vezetés közben telefonál azt megbüntetik.Nekem elég sok hívásom van,ezért gondoltam,úgy ahogy sok ember én is előveszem a telefonomhoz kapott fülhallgatót és azzal telefonálok az autóban.Nemcsak a büntetés miatt,hanem azért is mert veszélyes a kocsiban telefonálni.Ezzel,eddig nem is lenne semmi gond,beülök a kocsiba,bedugom a fülhallgatót a mobilba,aztán a fülembe,de csak az egyiket,hogy közben halljam a gyerekeket.Ha hívnak felveszem,beszélek,leteszem.A füles vezetés közben mindig a fülemben van.De a lányom ezt utálja!Nem bírja elviselni,hogy ott van.Fogalmam sincs miért.Ha bedugom elkezd sírni,és könyörögni,hogy anya vedd ki,vedd ki,és úgy viselkedik mintha félne tőlem.Én elég határozott vagyok,nem szoktam hagyni,hogy a lányom befolyásoljon bizonyos dolgokban,de olyan rossz,hogy ezt csinálja.Csak sír,sír,és könyörög.Nagyon szófogadó,de ezt egyszerűen nem lehet vele megbeszélni.Ha mondjuk megyünk valahova,és közben megállok egy boltba,akárcsak 2 percre,akkor nem akarom eltenni a fülhallgatót.Átfűzöm magamon,és természetesen kihúzom a fülemből,csak ott lóg rajtam.Gondoltam tök felesleges macera kihúzni,eltenni stb.,úgyis csak 2 percre megyek be.De a lányom elkezdett ordítani,sírni,hogy kérlek,anya ne stb.!Ez apró dolognak tűnik,de ne tudjátok meg,milyen rossz a lányomnak.Ilyen hisztiket,még soha életében nem csapott.Hogy oldjam meg?Mit csináljak?Vezetés közben ugyanúgy kell telefonálnom,ha nem használok fülhallgatót,mégis hogy?Kihangosító nem jó ötlet,mert a gyerekek elkezdenek kiabálni bele stb.
2012. jún. 18. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érti mire kell? Meséld el neki, mire jó! Valahogy szüntesd meg a félelmét ezzel kapcsolatban. ESetleg kapcsolj zenét, és mutasd meg neki, hogy azon keresztül is szól. Ez egy jó dolog, nem kell félni tőle. Vagy hívja fel az apukája telefonon, és add neki oda, és akkor hallja, hogy jé, apa beszél rajta keresztül! Szerintem barátkozzatok ezzel, ne cska az autóban! De telefonálnod félkézzel nem szabad! Nem a büntetés, hanem a három gyerek biztonsága miatt!
2012. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, hova mentek kocsival, de talán kibírhatnád, hogy addig nem telefonálsz.
2012. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen tudom,én sem akarok félkézzel telefonálni.Köszi az ötleteket,megpróbálom.
2012. jún. 18. 11:48
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát,elég sok helyre megyek kocsival.Kibírhatom,igen,és igyekszem szűrni a telefonokat.De ha a párom,a szüleim stb.hívnak azt azért fel kell vegyem.
2012. jún. 18. 11:50
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

"De ha a párom,a szüleim stb.hívnak azt azért fel kell vegyem."


Szerintem pont ők azok, akiket nem kéne felvenned. Megérthetik, hogy vezetsz, ott vannak a gyerekeid. Mondd meg nekik, hogy ha nem veszed fel, akkor vezetsz, hívjanak később, vagy te hívd vissza őket, amikor kiszálltatok a kocsiból.

2012. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Fogalmam sincs hogy hívják ezt a kütyüt, ezért körül írom. Szóval van egy készülék amibe ha belerakod a telefonod és ez rá van kötve a rádióra, akkor a rádió a telefon csörgésnél kikapcsol, neked csak annyi a dolgod hogy a felvevőt megnyomd és már beszéltek is. Van egy mikrofon a fejed fölött a kocsi plafonján. Szóval így a gyerekek is hallják a beszélgetést, de neked nem kell csak egy gombot megnyomni. Ez elég biztonságos.

Viszont azzal egyet értek hogy a párod és a szüleid is biztos tudnak várni amíg visszahívod őket.

2012. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
bocsi most láttam az uccsó mondatodat, hogy a kihangosítás nem jó ötlet...Akkor vedd semmisnek a bejegyzésem.
2012. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Bluetooth kihangosító a neve, amiről az utolsó írt. Nekem gyárilag van az autómban, de lehet venni és utólag beszerelni. Én nagyon szeretem, sokkal kényelmesebb, mint a fülhallgató.
2012. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg nem akarlak megbántani, de lehet, hogy sikerül... egyrészt egyet értek, hogy nem kell nekik felvenni, gondolom, nem órákat ültök autóban. Visszahívod, ha leparkoltatok. Másrészt ha mindenképp muszáj felvenned (bár a férjemnek tényleg muszáj munkájából kifolyólag, még sosem volt gond, ha nem vette fel, hanem visszahívta az illetőt parkolás után), ekkora gyerekeknek már meg kell érteni, hogy ilyenkor maradjanak csöndben, anya telefonál. Ha mégsem maradnak csöndben, akkor megmondani, hogy x idő múlva megállok, akkor hívj, vagy visszahívlak. (Ez a kihangosító esetén.) Még amit tehetsz, hogy tényleg megpróbálod eloszlatni a leányzó félelmeit. Otthon gyakoroltok. Bedugod neki, elmondod, mire való, mire használod az autóban, és szántok rá esetleg annyi hívásidőt, hogy felhívjátok. Esetleg a ház elől apa. Elmondod, hogy autóban csak ilyet használhatsz, különben baleset történhet.
2012. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Sókristály ***** válasza:
93%

Azt hiszem, az én válaszomnak sem fogsz örülni.

A telefonálás nem csak félkézzel veszélyes, akkor is elvonja a figyelmedet, ha a füledbe van dugva. 2 gyerek ül a kocsidban, Ők is zsezsegnek, és utolsó idős terhesként amúgy sem tud az ember túlságosan koncentrálni. A falunkban egy anyuka szülés előtt 3 héttel gázolt halálra egy férfit, aki teljesen szabályosan ment át előtte.

Én biztosan nem venném fel, ahogyan nem is szoktam. külön csengőhangja van mindenkinek a családban, így mindig tudom ki hív. Ha a gyerekek, akkor megállok az első lehetőségnél, és visszahívom Őket. Ha bárki más, akkor csak hazaérkezés után. Inkább az útra figyelek. Pedig több mint 18 éve vezetek, tehát nem vagyok éppen rutintalan.

A másik, hogy gondold végig, miért reagál így a lányod. Biztosan eleget foglalkozol, beszélgetsz vele? Nemsoká itt a kistesó, és Ő már tudja mi jár ezzel. Lehet, hogy próbálja kikövetelni az osztatlan figyelmedet?

2012. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!