Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok két nevet adni a...

Nem akarok két nevet adni a lányomnak, hogy szereljem le anyósomat?

Figyelt kérdés

Erőszakos, mint a piaci légy ebben a témában. (pedig szeretem őt amúgy, jó fej nő). A vezetéknevünk se túl rövid, a keresztnév se, (jól is cseng együtt), de nyomatja, hogy még egy név kell. De nem tudja megmagyarázni, hogy miért! (A férjemnek is két nevet adott, de csak nyűg neki mindenhol, a 2.at nem használta soha).


Valaki mondja már meg, miért jó a két keresztnév? Hátha megérteném anyósomat!! :((


2011. máj. 4. 14:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Tök fölösleges, mondogasd hogy oké oké aztán úgyis te adod majd a nevét a szülőszobán!

A mi esetünk volt hasonló, mindhárom gyerekének B betűvel kezdődő nevet adott mert az övé is azzal kezdődik és totál belelovalta magát hogy a mi gyerekünknek is azzal kezdődjön a neve, folyton ezzel jött! Hát nem jött be neki...

2011. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megértened,ha te nem akarsz kettőt,akkor nem adsz és kész.Ennyire egyszerű.Ha meg ő nem érti meg,az az ő baja.
2011. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert két névből választhat a gyerek ha nagyobb lesz, kollégnőmet családban mindeki első nevén szólítja, de ő joban szereti a másodikat ezért suliban és melóhelyen is mindenkinek a másodikkal mutatkozotzt be ezért úgy szólítjuk.


Egyébként meg anyóssal nem értem miért is kéne nevekben bármit is megértetni, egyszerűen közlöd hogy xy nevet választottatok a gyereknek és pont. Amikor engem kérdezett anno após hogy miért nem adom ezt vagy azt a nevet, azt válaszoltam mert ez tetszik és ennyi. Udvariasan is meg lehet mondani nem lesz belőle vita, a ilág legegyértelműbb dolga hogy a szülő választ nevet nem anyós.

2011. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

nekem is 2 keresztnevem van, és csak gond van vele. volt, hogy földhivatali ügy azért akadt meg, mert az egyik iratban lemaradt a 2.

meg ahogy férjhezmentem is zavart, hogy hülyének néznek, hogy ABné CDE lett a nevem. a végét szívesen elhagynám, de csak névváltoztatási procedúrával lehet.


szerintem nem kell izgulni, te leszel ott, amikor megkérdezik, mi legyen a neve. anyósodat nyugtasd meg, hogy megfontoljátok a dolgot.

szerintem akkor előny a 2 név, ha nagyon gyakori a családnév. vagy ha valami nagyon extrémet akartok, akkor jobb egy hagyományos mellé, hátha a gyerek később nem fog örülni az extrának.

2011. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megérteni szeretném az észjárását, de nem sikerül.


Természetesen a gyerek nevét mi adjuk, és neki nincs beleszólása, csak ezt ő még nem "vette" az antennáival :)


Én még sose láttam (hallottam) olyat, hogy egy már járni, beszélni, írni-olvasni tudó Karolinából hirtelen Judit lett.... Ti igen? (azaz hogy a másik nevét kezdi használni, szerintem ez baromság is, de ez csak az én véleményem).

2011. máj. 4. 14:11
 6/25 A kérdező kommentje:
:) Köszi Nektek is. A családnevünk egyáltalán nem gyakori, sőt! Ezért se értem, miért kéne még "cifráznunk" egy 3. névvel.
2011. máj. 4. 14:12
 7/25 anonim ***** válasza:
Én igen, iskolás és felnőtt korban változtatott az illető, mármint a második nevén mutatkozott már be mert az jobban bejött neki ezért az új suliban/munkahelyen mmindenki a második nevén ismerte.
2011. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hmm.. Hát én biztos nem örülnék neki, ha a lányom "lecserélné" az általam adott nevét a második nevére.. :) De lehet, ezzel egyedül vagyok.
2011. máj. 4. 14:14
 9/25 anonim ***** válasza:

én is ismerek olyat, akinek az 1.keresztneve átlagos, a 2.extrém. a család az 1.-t használja, a gimitől kezdve ő a 2.-kal mutatkozik be. szerintem is hülyeség, de van ilyen.

(ha mondjuk Cseperkének vagy Eperkének akarnánk hívni a babánkat, akkor mellétennék egy hagyományos nevet is, hogy ne szúrjak ki vele. de amúgy nem választanék kettőt.)

2011. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha két nevet adsz akkor ha belegondolsz mindkettőt te adod mert mindkettő tetszik tehát nem lecseréli amit adsz hanem egyik általad adott helyett másik általad adottat használja :)
2011. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!