Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező elvinni óvodás...

Kötelező elvinni óvodás gyermekem délben, ha a picivel gyes-en vagyok?

Figyelt kérdés

Az óvodában szóltak, hogy ebéd után haza kell vinnem a kisfiam, mert a picivel otthon vagyok gyes-en. Én ezt nem tartom "igazságosnak", mert a kisfiam jól érzi magát az óvodában, délután is nagyokat játszanak. Nekem elég teendőm van az újszülött picivel és mellette még itthon dolgozom is.

Van valamilyen élő jogszabály, amire hivatkozhatnék?



2012. jún. 19. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelezhetnek rá, hogy elvidd délben, de szokták kérni, ha az anyuka a kisebb babával otthon van.
2012. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Én olyanról is hallottam, hogy a nagyobbat azért nem veszik fel az oviba, mert az anyuka úgyis otthon van a kicsivel. Ezt sok helyen csinálják helyhiány miatt.
2012. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De az óvodai fejlődést és gyermektársaságot én nem tudom neki megadni, ő élvezi, hogy óvodás :) Imád az udvaron játszani a többiekkel. Én ezt nem szeretném tőle elvenni, hogy utána otthon üljünk és ne tudjam 100%-osan lekötni, mert a picivel foglalkozom.
2012. jún. 19. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szoljál,hogy te otthon dolgozol!
2012. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Az egy dolog, hogy esetleg elvárják, hogy menj a gyerekért hamarabb, de nem kötelező.

Mondd meg, hogy nem csak a pici baba van, hanem mellette dolgozol is, hogy eltartsd őket. És így tudsz csak dolgozni, ha a nagyobb gyerek bent van az oviban.


Sajnos az óvónőknek elég sok a rossz tapasztalatuk e téren. Sokszor előfordul, hogy anyuka, néha még apuka is otthon lebzsel egész nap, a gyereket (gyerekeket) hajnalban! nyitásra beviszik, és este 6-kor mennek érte.

Az ilyen szülőktől elvenném a gyerekét! Lehet, nem is bánná...

2012. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nincs jogszabály meg ilyenek, csak tényleg, meg szokták kérni a szülőket egyes ovikban, hogy aki tudja, vigye haza a csemetét ebéd után.

Na, nálunk nem kérik. "Csak" kibeszélik, megszólják az olyan szülőket, akik otthon vannak, és nem viszik el a gyereket, csak d.u...ez van.

Illetve tényleg vannak rossz tapasztalataik, nekem már mondták az óvónők , hogy a mi ovinkban van egy testvérpár, akik mint az égető tűz, olyan rosszak, neveletlenek, szemtelenek, verekednek, anya nem dolgozik, és 7-re viszi őket az oviba, fél 5-re meg az apuka megy értük, mikor hazafelé tart a munkából.

Jó, a Tied biztos nem rossz gyerek, meg neked ott van a kistesó, akikről meg írtam, azoknak meg nincs pici.


De az fura, hogy haza KELL vinned, és nem MEGKÉRNEK rá. Lehetnének diplomatikusabbak, nem? Vagy ez csak nekem jelent valamit, nem tudom...

2012. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Aki lepontozott, valszeg olyan "szülő", aki otthon henyél, a gyereke meg egész nap az oviban van (volt).

Ne lepontozzál édesem, hanem gondold végig, mi a fészkes francnak szültél gyereket, ha csak a lepasszolása jár a kis buksidban...

2012. jún. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, hát igen, ha semmi dolgom nem lenne a pici körül és pénzt keresni sem kéne, akkor hazavinném. Mivel én élvezem a 3 éves kisfiam társaságát, olyan édes, hogy fáj a szívem, ha nincs velem :)
2012. jún. 20. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Hivatkozz erre, amit leírtál, nem kötelezhetnek rá, hogy elvidd, a te döntésed, meddig hagyod ott. Viszont szerintem 3 óra körül már elhozhatod, legalábbis az én lányom ilyenkor már tűkön ülve várt, pedig csak 9re vittem be. Az olyanoktól vagyok rosszul, akik otthon döglenek, de a gyereket bevágják már nyitáskor és utolsóként viszik haza.
2012. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!