Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vették fel a bölcsibe....

Nem vették fel a bölcsibe. Tavaly jelentkeztünk idénre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Tavaly elvittem kisfiam beiratni a bölcsibe de előre az idei évre jelentkeztünk..gondoltam és mondták is telefonba hogy akkor az elsők között lesz idén..biztosabb mint ha most jelentkeztünk volna.

Ma megkaptam a papírt nem vették fel.

A papír a kerületi összevont bölcsik nevében jött...és bele van írva hogy 8 napon belül lehet írni a kerületi....címre..

Mindenképpen írni fogok de mit szoktak ilyenkor??

A helyzet az hogy a nagyobbik fiam most volt oviba mini csoportos,a kisebbik most májusban volt 2éves...nem mehet oviba,mert szeptemberig nem tölti a 2.5évét ill túljelentkezés van..hiába próbálkoztam....nekem letelt a gyedem jelenleg szabin vagyok,okt elejéig,aztán max még az idei szabijaim ki tudom venni...Közben albérletben vagyunk,nagyszülők nincsenek akire tudnám bízni addíg...más kerületi bolcsit hívtam de csak a saját kerületből lehet vinni...Nem tudom most akkor a levél mivel az összevont kerületi bölcsik nevében jött nem is vihetem ebbe a kerületbe ahol lakunk??Mit írjak a levélbe hivatkozzak rá hogy nem tudom hová tenni a gyerkőcöt,albérletbe lakunk,és mennék vissza dolgozni?

Hogyan szokták ezt?volt valaki hasonló helyzetben?hogyan intézte?sikerült?Van rá esélyem?vagy azt írják a túljelentkezés miatt sajnos.....

de azért jövő évre várólistára tettek azt írták nevetséges hisz oviba fog menni akkor már:-))igaz tavaly márc óta várjuk az idei évet:-((


2012. jún. 20. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig ha a kerületi bölcsiben nincs férőhely, akkor bizony hiába fellebbezel, esélytelen. Vagy magánbölcsibe viszed, amíg nem mehet oviba, vagy bébiszittert fogadsz.
2012. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Arra sajnos nincsen pénzünk....

sem bébiszitterre,sem magánbölcsire....akkor itthon is maradhatok a lényeg hogy nem élünk meg sem így sem úgy...talán járható út hogy kihúzom a szabikkal amíg lehet,és nem tudom hogy utána el tudok menni munkanélkülire?addíg biztos megoldódna..járna nekem a munkanélküli?miből számolnák?okt elejéig vagyok szabin ami agyerekek után jár aztán az ez évre való szabik aztán gondoltam munkanélküli de mit vesznek alapul?mennyit kapnék? pénzem egyébként 165B volt

2012. jún. 20. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Munkanélkülit 3 hónapig kapnád, ha az igényléstől visszamenőleg van 900 nap munkaviszony, beleszámítva a gyedet, gyes-t, mindent, és bruttó 47000 lenne, nettó kb 35E. Ez egységesen ennyi azoknak, akik gyed/gyes után mennek munkanélkülire. Én januárban jártam végig ezt. (1.)
2012. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tulajdon képpen akkor választhatok hogy 35N munkanélküli vagy 24 gyes ha jól tudom...

egyik jobb mint a másik:-)

Hacsak nem gyes mellett elmegy az ember ha jól tudom 4-6 órában lehet dolgozni?

Azt még össze tudnám egyeztetni hogy azokon a napokon megyek mikor apa itthon van ő 24-48ban van.

Nem túl kecsegtető egyik sem..a legjobb lett volna ha felveszik,és visszamegyek..munkahelyet is válthatok mert a gyerekek elött Esztergomba jártam hotelba Bpestről..mostmár ez sem anyagilag sem benzinileg időben sem..nem vagyok egy elveszett ember találnék állást de így nehéz lesz:-)

Nálad mi volt a helyzet 1-vagy 2 gyerkőc van??Mit választottál végül is?

Köszi

2012. jún. 20. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,segíteni nem tudok de azért ezt érdekesnek találom,hogy nem vették fel.Én jövő év áprilisába szeretném ha menne bölcsibe a lányom.3 bölcsibe is érdeklődtem,mindbe azt a választ kaptam,hogy majd elég jelentkeznem november-december környékén,addig nem!Ismerősömnek meg (ugyanilyen idős gyerekünk van) februárt mondtak...
2012. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én tegnap adtam fel a fellebezést. A gyermekvédelmi törvény 41. paragrafusa szerint napközi ellátást kell biztosítani minden olyan gyerkőcnek, akinek a szülei dolgoznak stbstb egy csomó minden felsorolva még, keresd ki erre hivatkozz.

Ha mindkettőtöknek van munkáltatóija, akkor írd bele, hogy ezek alapján megfeleltek a törvényi előírásnak, tehát dolgoztok, és miután ezeket leírtad, kezd asírós részt, hogy nem tudod hova tenni a gyereket, mert nincsenek befogható nagyszülők, nem teheted meg hogy otthon maradj, ha meg mégis otthon kell maradj, akkor mindjárt szociális alapon jogosultak lesztek bölcsire, mert olyan kevés lesz a bevétel, hogy a család létfenntartását veszélyezteti, magánbölcsit nem tudtok még két teljes keresetből sem fizetni, mert fizetitek az albérletet stb. A végéra írd oda, hogy kéred a fellebezés méltányos elbírálását.


Én Pest megyében lakom, de itt is rettenet a helyzet, 50 helyre 138 gyerek jelentkezett, nem sok esélyem van, de legalább megpróbáltam, ha nem akkor marad a magánbölcsi, még akkor is jobban járok, mit otthon maradjak a 25 ezer forintos gyesen. Sajnos a bölcsi is tehetetlen, ha nincs hely és törvény írja elő nekik hogy kiket kell előre venni. De azért köszönjük a kormánynak a sok beígért ovit meg bölcsit. Csak tudnám hova épültek!


Sok sikert Nektek is!

2012. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!

Hát igen nem ígéretes a helyzet...

Nekem mikor szültem mondták hogy már akkor be kell iratni bölcsibe a kicsit hogy majd egyszer ha oda kerülünk felvegyék....

Tudtam hogy 2 éves kora elött nem megyek vissza dolgozni...így tavaly (még 1 éves sem volt a kicsi)elmentem beirattam a kerületibe,ahová tartozunk hogy most szept kezdhessen..Idén hívtam őket,kb 1 hónapja azt mondták köv héten van a postázása a leveleknek ez letelt 3 hete...de azt mondták biztos a lista elején vagyunk mert tavaly jelentkeztünk mostanra...nem is izgattam magam,majd tegnap megint telefonltam,a gondnok vette fel szünet van,de most 18-22ig postázásra kerültek az értesítők.ma megkaptam a levelet...ez van..azért írok..Örülök hogy nem mindenhol van ez így...szerettem volna ha szept kezd (mert itt nincs év közben felvétel)így megpróbálom szabival...stb kihúzni..és lehet nem is bölcsit keresek hanem ovit mint 2.5éves minis,addíg csak kibírjuk valahogy novemberig.De nem a kerületbe mert a nagyobbikat nem vették fel holott szept végo születésű..hanem valamelyik msik kerületbe..mint külsős...

Köszönöm!

2012. jún. 20. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:
bölcsiben,oviban-de főleg bölcsiben- rászorultság alapján veszik fel a ygrekeket,nem jelentkezési sorrendben. a kerületben kár is már próbálkoznod,hivatalosan legalábbis nem. amit tehetsz ha végighívod az össze bölcsit,hátha. nekem se vették fel az oviba a fiam anno évközben,körbetelefonáltam,az egyik oviban felvilágosítottak,h minden intézményben vannak szabad helyek,csak nem akarják kiadni de ők kiadják az egyiket nekem
2012. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tehetsz még. Ha van ismerősöd másik kerületben és tudod, hogy ott lenne üres hely, akkor megkéred az ismerősödet, hogy jelentsen be a saját lakcímére titeket. Természetesen ideiglenesre. Így vihetitek abba a kerületbe.

A másik. Az én férjem is 24-48ban dolgozik. Ha nem veszik fel a lányunkat a bölcsibe, akkor lemond a másodállásáról, én meg megbeszélem a főnökömmel, hogy minden 3. napom legyen szabad. Egy héten max 30 órát dolgozhatsz gyes mellett, szóval ez heti 3 egész napi munkával le lenne tudva.

2012. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!