Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen napirendetek van két...

Milyen napirendetek van két pici mellett, ha egyik sem jár se bölcsibe, se oviba?

Figyelt kérdés

Sok hasonló kérdés van, ahol az anyukák leírják, hogy reggel ekkor meg akkor kelnek, délelőtt ezt, délután azt csinálják, de ezek általában kapcsolódnak valamiféle "kötelező" tevékenységhez, például ahhoz, hogz mikor kell a gyerekekért menni iskolába-óvodába.


Néha furcsán érzem magam, ha olvasom ezeket a kérdéseket, mert szeretem a rendszert, mégsincs kiforrott napirendünk. Van pár fix dolog, fürdés, főzés, stb, de sem ahhoz nem ragaszkodom, hogy csak délelőtt mossak és csak délután vasaljak, sem pedig ahhoz, hogy mindíg ugyanabban a napszakban menjünk sétálni. A gyerekek sem ugyanakkor kelnek reggelente, a 6 hónaposom hol 3X, hol 2X sikerül aludjon egy nap. Úgy vagyok vele, hogy reggel, ha felkeltem, és nem megyünk semmilyen kötelező programra, akkor veszem számba, hogy mit fogok csinálni aznap. HA már rég nem vasaltam, az jön sorba. Ha már régóta nézem a megpucolatlan ablakot, akkor azt táblázom be az adott napra.


Tényleg van olyan anyuka, aki otthon van egész nap, nincs kötelező menős programja, mégis mindent ugyanakkor, ugyanúgy csinál? (Gondolok itt arra, hogy reggel mindíg ugyanakkor kel, délelőtt mindíg, mint a szentírás, sétálni megy, mindíg ugyanakkor főz, ugyanakkor mos, stb)?



2012. jún. 4. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

December óta ovis a lányom, előtte itthon volt velem és a picivel, együtt hárman ( a pici akkor volt 1 éves).

Én eléggé rugalmatlan vagyok, ragaszkodok a napirendhez, így mindig mindent ugyanakkor csináltunk, hiába nem volt még ovi.

Mindig ugyanakkor indultunk sétálni, ugyanakkor ebéd, alvás, stb.

A pici 1 évesen már csak napi 1-et aludt, együtt ebéd után a naggyal.

Amikor 6 hós volt (akkor volt a nagy 2,5), akkor napi 2-szer aludt. Egyik délelőtt a babakocsiban, amíg a naggyal játszottunk a játszótéren, a másik ebéd után együtt a naggyal. Amikor még napi 3-at aludt, akkor 1. és 3. alvás a séták/játszóterezések alatt, 2. alvás itthon az ágyban együtt a naggyal.

Nekem általában mindig ugyanakkor ébrednek reggel és ugyanakkor is fekszenek este (+/-1óra).


Nekünk így nagyon jó és kényelmes volt, hogy megkötött, úgymond szigorú rendszerünk volt. A gyerekeimnek is jó volt így, mindig tudták mikor mi jön.


Most meg az ovihoz kötök sok dolgot, de azért ez már tényleg teljesen más.

Pl szakadó esőben is muszáj menni, amíg nem volt ovi, akkor itthon maradtunk. Vagy pl beteg a pici, akkor is muszáj oviba vinni a nagyot...

Szóval más az élet, de a rendszerünk még megvan, csak már másik rendszer :)

2012. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs kötelező program. Mondjuk a fiam már egy éves, beállt a déli alvás, így ez kötöttebb a napirend. A lányom hol alszik, hol nem alszik nappal, ő 3 éves múlt, szeptembertől lesz ovis. :)


A napjaink teljesen változóak. Hétfőn de. Ringatóra járunk, csüt. babaklubba bandázunk.

Egyik de. főzök, másik takarítok kicsit, amíg nem kellek nagyon a törpéknek. Ez kb. 8-11 -ig van, de persze ez is nagyon változó, van, hogy nem haladok semerre, mert nyűgösebbek. De az is van, hogy megyünk valahová.

Amikor délben alszik a fiam felmosok, ha nagyon kell még pakolászok, és a lányommal játszok, ha aznap épp nem alszik. Ő egy héten max. 2-3* alszik már csak. Teljesen változó.

Ha alszanak mindketten kicsit tanulok, ha van rá idő..


Ha felkeltek már nem házimunkázok, játszunk az udvaron, elmegyünk a játszótérre, stb..


5 fele hazajön a férjem, őt is megetetem, a gyerekek au udvaron uzsiznak vmit.

Most, hogy ilyen jó idő van, csak 7 felé jövünk be, akkor fürdés, stb. esti programok. Szóval van egyfajta rend, de nem katonás.

2012. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nálunk az is betesz a napirendnek, hogy valamelyik gyerek szinte mindíg megébred éjjel, sokat éjszakázok, hiába akarnék pl. reggel 7-kor felkelni, egyszerűen kimerült vagyok hozzá. Van, hogy csak 9-kor birom kinyitni a szemem, a gyerekek addig mellettem az ágyban kómáznak, tévéznek.
2012. jún. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!