Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, ez legyen a legnagyobb...

Tudom, ez legyen a legnagyobb problémám, de hogyan értessem meg a férjemmel, hogy a lányunk SOHA nem lesz Star Wars-rajongó?

Figyelt kérdés

Kérlek ne nevessetek ki. :)

Az a helyzet, hogy a férjem irdatlan Star Wars, Star Trek és egyéb fan, én viszont a Harry Potter (könyv)sorozatot részesítem előnyben. Már amikor terhes voltam, akkor is összekoccantunk néha azon, hogy Harry Potteres, vagy Star Warsos találkozókra hordjuk-e a gyereket, és ez akkor még csak poén szinten ment, de mára eldurvult a helyzet.

Sikítófrászt kapok, amikor esténként meghallom, hogy a SW főcímdalát dúdolgatja a 8 hónapos lányunknak, és képtelen megérteni az összefüggéseket, amelyek szerint még a jó ég is HP babának szánta ezt a csöppet.

1.) A Kedvenc szereplőm Draco (Drakó). A lányom Dorina, Dorkának becézzük. Mit kapunk, ha felcseréljük a Dorka betűit? *bólogat* Bizony: DRAKO.

2.) Hogy hívják Draco Malfoy fiát a hetedik kötetben? Scorpius. Mi a lányom csillagjegye? Skorpió.

Ez égi jel!

Erre mit látok tegnap? Párom összevaterázott a tudtam nélkül egy 15 centis, G.I. Joe szerű Vader-figurát a gyereknek... (basszus, ez egy kisbaba!)


Tényleg ne nevessetek (:)), de akiknél ilyen érdekellentétek voltak, hogyan oldották meg? :)

(Már tényleg nem poénra megy az egész, néha már azon kapjuk magunkat, hogy habzó szájjal vicsorgunk egymásra. Tény, hogy mikor ezt észrevesszük, akkor nekiállunk röhögni, hogy mekkora idióták is vagyunk, de mégis jobb volna elkerülni a konfliktuokat...)

Köszi a válaszokat előre is! :)

(Mindenkinek megy a zöld kéz, aki nyílt és/vagy burkolt sértgetés nélkül képes leírni a mondanivalóját!)


2012. jún. 22. 07:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd ha kicsit felnő a lányotok talán Ő eldönti milyen rajongó lesz,lesz-e egyáltalán.Teljesen feleslegesen vitatkoztok ezen,nekem ez egy picikét gyerekes.Rajongjatok csak ki-ki a sajátjáért és majd megmutatjátok neki.Lehet hogy mindkettőt szeretni fogja.Én pl. utálom a Star Wars és hasonló filmeket,a férjem imádja.De eszembe nem jutna hogy a gyereket befolyásoljam ebben.Bár nálunk nincs rajongás filmek iránt,csak szeretem,nem szeretem van.Jó hogy tudtok nevetni ezen,magatokon,beszéljétek meg hogy tiszteletben tartjátok egymást.A gyerek pedig egy önálló kis lény,lesz ízlése,majd kialakul.Nektek a dolgotok hogy mutassatok neki lehetőségeket.
2012. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, ne vedd sértésnek, csak a véleményem mondom. Én is olvastam HP-t, megvan az összes könyv, és van egy 8 hónapos lányom nekem is, szintén skorpió, ugyebár, de eszembe nem jutna ilyen összefüggéseket hozni akárki nevével. Lehet, utálni fogja a filmet, a könyvet... Megnyugtatlak, lehet, a SW-t is. Én mondjuk nem szeretem, a férjem mondta, hogy szerinte jó, de ő sem rajong érte.

Olyanok vagytok, mint a nagy gyerekek, nem kéne ilyen dolgon veszekedni, mert ha a közeletekben megtudja valaki, nem fogja mondani, de simán gyereknek néz, és kinevet. Nem, nem akartalak megsérteni, csak gondolkodj el rajta.

2012. jún. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Mindketten tudjuk magunkról, hogy nagyra nőtt gyerekek vagyunk, de egyikünk sem bánja :) És persze, ezt most azért ne úgy képzeljétek el, hogy minden tele van ragasztva a házban SW és HP transzparensekkel, és tüntetéseket sem tartunk a gyerkőc kiságya mellett (kivéve ezt a tegnapi Vader-figurás incidenst, ez durva volt), és egyikünk sem szeretné befolyásolni a kicsit, inkább az egymás cukkolására megy a dolog, mert tudjuk, hogy ha lekerül a bödönről a fedő, akkor a másik úgyse tudja megállni szó nélkül.

Csak már ezek a cukkolások idegesítőek néha, ezért kérdeztem, hátha volt valakinél ilyen, vagy hasonló. :)

2012. jún. 22. 07:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan mutassátok meg neki mindketten, amit szerettek 50-50%, de ne versenyezzetek és ne erőltessétek rá, hanem azt fogadjátok el és támogassátok majd, amiket ő választ.

Nálunk nincs ilyenfajta rajongás, de van másfajta. A férjem valószínűleg majd meccsekre viszi a fiunkat én meg kiállításra, ő is megmutatja neki majd, amilyen filmeket, zenéket, ételeket szeret, én is megmutatom... de nem a saját klónunkat szeretnénk belőle nevelni.

Szóval csak empatikusan! Értsétek meg egymás rajongását is, és legyetek a kicsire is tekintettel - ő egy külön személyiség.

2012. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Először Nektek kéne felnőni,ennyire gyerekesek nem lehettek.Amit Ti műveltek az már beteges,mindkét részről.

Hogy lehettek ennyire elvontak,hogy összefüggéseket és az imádott filmeiteket akarjátok egy gyerekre rá erőszakolni?????Hogy legyen neki így személyisége,ha saját elképzeléseiteket és fantázia világotokat rátukmáljátok?

Fel kéne ébredni végre az álomvilágból!!!!

És sz nem sértegetés vagy megbántás volt.


Nekem is van kedvenc filmem,sorozatom,amit már rongyosra néztem,DE NEM VONOK PÁRHUZAMOT a gyerekem és ezek között,sőt hagyom,hogy saját magát megvalósítsa,avval játszodjon azt nézze és ami felkelti az érdeklődését.

2012. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Majd a kislányotok eldönti, hogy mit szeret, ha akkora lesz. De ha ez ilyen szintem maram nálatok, lehet, hogy elintézitek, hogy mind a kettőt megutálja:-). Párom is szereti az SW, ST filmeket és én meg nem.
2012. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak nehogy úgy érezze majd, hogy anya és apa között kell választani a két baromság helyett.


Szerintem ezt ne erőltessétek, mert rosszul sül el majd. Ő még nem fogja érteni, mi megy valóban a háttérben, csak annyi, hogy anya v. apa között kell választani.

2012. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Apám azt gondolta hatalmas Tarzan rajongó leszek (a sorozat össze könyve meg volt neki) nem lettem :) ne aggódj emiatt,hadd fújja a férjed a magáét :)
2012. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezzel jól meg tudjátok utáltatni a gyerekkel mindkettőt. Arról nem is beszélve, hogy egyik sem való kicsi gyerekeknek.
2012. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A párom star wars rajongó szintén...:) Nekem semmi ilyen nincs, megnézek mindent, de pl a sw-t még nem láttam soha. A kisfiam(7,5éves) szintén imádja, ott mondtam egyedül stopot, mikor xboxot vettünk és a sokkal drágábbat akarta megvenni, mert az star warsos. Engedd neki, hagy énekeljen, teljesen mindegy, mit, hallja a hangját. Ahogy nagyobb lesz a lányod, valószínűleg nem fog leülni apával fénykardozást nézni, de arra is látok esélyt, hogy Harry Pottert se ;) Majd bőven jó lesz bármilyen mese, amiben pónik vagy csillogó hercegnők vannak :) Ő egy teljesen önálló egyéniség, sem te, sem az apuka nem tudja ráerőltetni a kedvencét, Ő fog dönteni ;) Szóval ti ezen ne vesszetek össze. Ha vesztek neki valamit, beszéljétek meg, h. oké, most legyen a bögréje star warsos, de a takarója Harry Potteres (bár őszintén, én egyiket se venném kislánynak, bocsi), de így legalább nem lenne köztetek vita ezen.
2012. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!