Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, ez legyen a legnagyobb...

Tudom, ez legyen a legnagyobb problémám, de hogyan értessem meg a férjemmel, hogy a lányunk SOHA nem lesz Star Wars-rajongó?

Figyelt kérdés

Kérlek ne nevessetek ki. :)

Az a helyzet, hogy a férjem irdatlan Star Wars, Star Trek és egyéb fan, én viszont a Harry Potter (könyv)sorozatot részesítem előnyben. Már amikor terhes voltam, akkor is összekoccantunk néha azon, hogy Harry Potteres, vagy Star Warsos találkozókra hordjuk-e a gyereket, és ez akkor még csak poén szinten ment, de mára eldurvult a helyzet.

Sikítófrászt kapok, amikor esténként meghallom, hogy a SW főcímdalát dúdolgatja a 8 hónapos lányunknak, és képtelen megérteni az összefüggéseket, amelyek szerint még a jó ég is HP babának szánta ezt a csöppet.

1.) A Kedvenc szereplőm Draco (Drakó). A lányom Dorina, Dorkának becézzük. Mit kapunk, ha felcseréljük a Dorka betűit? *bólogat* Bizony: DRAKO.

2.) Hogy hívják Draco Malfoy fiát a hetedik kötetben? Scorpius. Mi a lányom csillagjegye? Skorpió.

Ez égi jel!

Erre mit látok tegnap? Párom összevaterázott a tudtam nélkül egy 15 centis, G.I. Joe szerű Vader-figurát a gyereknek... (basszus, ez egy kisbaba!)


Tényleg ne nevessetek (:)), de akiknél ilyen érdekellentétek voltak, hogyan oldották meg? :)

(Már tényleg nem poénra megy az egész, néha már azon kapjuk magunkat, hogy habzó szájjal vicsorgunk egymásra. Tény, hogy mikor ezt észrevesszük, akkor nekiállunk röhögni, hogy mekkora idióták is vagyunk, de mégis jobb volna elkerülni a konfliktuokat...)

Köszi a válaszokat előre is! :)

(Mindenkinek megy a zöld kéz, aki nyílt és/vagy burkolt sértgetés nélkül képes leírni a mondanivalóját!)


2012. jún. 22. 07:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Vader figura egy 8 hónaposnak?Először a Ti agyatokban kellene rendet tenni.Meg ezek az általad kreált összefüggések...jaj.Nem lennék-EBBŐL A SZEMPONTBÓL-a pici lány helyében.
2012. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A gyereke úgysem lehet ráerőltetni valamit amit nem szeret. Befolyásolni persze lehet ideig óráig. Szerintem nektek kéne felnőni és hagyni hogy a gyereknek saját egyénisége legyen. véleményem szerint sem a star wars sem pedig a h.p. nem való egy kisgyereknek.
2012. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Jó hogy vannak még ilyen emberek! :D Legalább is ízlés dolgában.

Amúgy ne erőltessétek, mert az lesz a vége, hogy egyiket sem fogja szeretni. Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy a gyerek ÖNÁLLÓ személyiség. Majd eldönti, hogy mit szeretne inkább. Mi van ha Gyűrűk Ura rajongó lesz? :D

2012. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hát már ne is haragudj, de egy kicsit hülye vagy a leírtak alapján...Ő a TE lányod, de nem te mondd meg neki hogy mit szeretne. Leülteted a tv elé, megnézeted vele mind a kettőt és befolyásolás nélkül eldönti hogy melyik a jobb. De egyébként meg ez csak két rohadt film, nem egy vallás, vagy mittomén mi. nem tök mindegy?! Ha ezt látja, hogy a két szülő közt ekkora a birtoklási konfliktus, hogy vajon melyik tudja ráeröltetni az akaratát akkor szerintem elég hamar besokall és ezt majd később fog kiütni rajta. :/ Az meg a másik, hogy miért baj, hogyha a párod egy figurával kedveskedik nekik? Te meg itt balhézol, hogy csillagjegy meg stb. Értsd meg, ez két FILM!! Az meg a másik, hogy mit tanulhat a két filmből. A Harry potterből: Hogy tartsunk össze a barátokkal...stb de a Star Warsból: -megismeri a demokrácia működését(1-2-3 rész) megtanulja az alapvető emberi értékeket és bölcsességeket, amiket a Jediktől hallhatunk. A Harry potter egyébként meg ehhez képest egy túldramatizált fikció. A Star Warsnak több köze van a valósághoz. :)
2012. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindketten betegesek vagytok. Sajnálom szegény gyereket.
2012. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!