Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenne valami bajom azt már...

Ha lenne valami bajom azt már tudnám? 5 hete császároztak, a 3ik héttől élünk nemi életet, a férjemmel de még néha van olyan véres váladékom. Ez normális, ha valami fertőzést kaptam volna az már kiderült volna?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Erre a kérdésre, csak annyit tudok írni, hogy tök mindegy hüvelyi, vagy császáros szülés az ELSŐ HAT HETET KI KÉNE BÍRNI SZEX NÉLKÜL!!!

Szerintem nem biztos, hogy kaptál valami fertőzést, de fenn áll a veszélye.

Ha el áll a váladékozás, menj vissza a hat hetes kontrollra és kérd meg az dokid, vegyen kenetet!

14 hónapos anyuka!

2009. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szültem és a harmadik héttől minden a régi volt.Váladékoztam én is, az ötödik héttől véreztem egy kicsit.Pont akkor mentem kontrollra, mert a dokim akkor tudott fogadni(téli ünnepkör:), közölte, hogy szerinte menstruálok.És nyugodtan csinálhatunk már bármit mert minden rendben van, az uh is megerősítette.(varratok, placenta helye, méhszáj)Nyugi.Európai országokban nincs ez a hathetes tilalom, józan belátásra van bízva, mivel mindenki másképp gyógyul.
2009. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Az első válaszoló vagyok!


Nekem az orvosom javasolta, sőt kért, hogy ha akarunk még babát, várjuk ki, mert bármi történhet oda bent, hiszen egy marha nagy seb lesz a méheden belül, amikor leválik a placenta és annak a sebnek kell hat hét mire szépen begyógyul.


De nekem tök mindegy ki mit csinál, csak utána ne sírjon itt, hogy valami baj van!!

2009. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok.A seb nem csonttörés.A sebek gyorsabban gyógyulnak, ráadásul a szoptatás is sokat segít.Az én orvosom azt mondta, hogy a gyógyulás nem horoszkóp, nem minden vízöntővel történik ugyanaz ugyanaznap.

A hat hét egy túlbiztosított időpont.Általánosít.

nem azt mondom, hogy egy héttel a szülés után hancúrozz, csak azt, hogy a hat hét nem szentírás.

2009. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, amit irt az utolsó válaszoló, de ha valaki ujra vérezget és váladékozik, ott valami van, az biztos! Meg az is tuti, hogy a váladék az nem menzesz! Minél előbb menj orvoshoz!
2009. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de ha valami gond lenne nem kéne fájni vagy viszketnie valahol,vagy valami?
2009. júl. 8. 15:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Megint az első válaszoló vagyok.


Ha nem fáj semmi és nem is viszked, attól még nem biztos, hogy minden rendben van! Mert a váladékozás nem normális, még a héten, de ha már nem megy legkésőbb a jövő héten mindenféleképpen menj vissza a nőgyógyászodhoz, ne várd ki a hat hetet, jobb ha megvizsgál és TE is megnyugodsz!

Elnézést kérek a reggeli harapos mondatomért, nem így gondoltam, csak rosszul ébredtem!

Ha gondolod írd meg mit mondott a dokid, remélem nem lesz semmi komoly!

Boldog babázást kíván, egy 14 hónapos kislány anyukája.

2009. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek. Itt nincs hat hetes szabaly, nem beszelnek errol ennyire altalonsan, mert minden szervezet mas.

DE!!!

Itt azt kotik a lelkunkre, hogy ameddig barmilyen formaban tart a gyerjekagyi verzes, legyen az eros verzes, vagy pecseltelgetes, valamilyen valadekozas, tehat amig meg nem szunik minden teljesen es ez a szines folyasmentes allapot nem tart minimum 2-3 napig, addig nem szabad szeretkezni.

Amint elmulik mindenfele gyermekagyi folyas, akkortol lehet. Ennek nincs konkret idotartama, lehet, hogy ket het, lehet, hogy valaki meg het hettel a szules utan is pecsetelget. Epp ezert nem mondanak fix idotartamot, hanem azt kerik, hogy a sajat testunket figyeljuk. Nekem peldaul harom het utan mar semmi sem volt, vartunk ra par napot, akkor sem volt tovabbra sem semmi es osszebujtunk.

De ha meg pecsetelgettem volna vissza-visszateroen, mint te, akkor nem mertem volna osszebujni a ferjemmel.

Ha mar nincs semmilyen verzes az azt jelenti, hogy a placenta helye mar begyogyult es nem fertozodik olyan konnyen. Ez a par napos tesztidoszak, amit ki kell varni a folyasmentesseg utan pedig azert van, mert lehet, hogy egyik napra mar elmulik, de lehet, hogy kovetkezo nap mondjuk szoptatas kozben lesz egy erosebb mehosszehuzodasod (mert olyankor van) es ismet felszakad picit a seb es valadekozni kezd.

Szerintem nem fertozesed van (legalabbis szoritok, hogy ne az legyen), csak meg nem tisztultal ki teljesen. Kicsit lehet, hogy elkapkodtatok.

2009. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt ujrakezdtük volna,már elmúlt a vérzés,csak utána visszajött olyan lightsabb formában,köszi a válaszokat,holnap elmegyek orvoshoz.
2009. júl. 9. 10:24
 10/12 A kérdező kommentje:
na,szóval voltam dokinál és minden ok:-)
2009. júl. 9. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!