Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyed jar nekem brutto...

Mennyi gyed jar nekem brutto 114ezer forint utan?

Figyelt kérdés
Babat varok, brutto 114ezer forint a fizetesem,2011 szeptember 1 ota van munkaviszonyom. A baba januarra varhato, mennyi gyedre szamithatok, illetve jar e tgyas? Gyednel a 2011 evet nezik? Ha megszuletne a masodik baba, mialatt en meg gyeden vagyok, akkor onnantol unraindul a 3ev gyed es ugyanugy ugyanannyit, egy gyerekre fogom kapni a penzt? Ezeken kivul barmilyen juttatast tudok igenyelni? Adojovairas hogy mukodik, tudtok par szot mondani?
2012. jún. 28. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi de pont azért kérdeztem itt mert itt ingyen van, a linken meg amit bemásoltál,fizetni kell érte. :)
2012. jún. 28. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudtam!:)
2012. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha regisztrálsz a szülők lapja oldalon, ott van kalkulátor!

Neked egyébként a 2012-es évet fogják nézni a GYED-nél, mert ugye ha januárban szülsz, akkor először TGYÁS-t kapsz 168 napig, majd utána tudsz GYED-et igényelni!

2012. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TGYÁS


- Annak jár, aki a szülést megelőző 2 éven belül 365 napon át biztosított volt. Mivel te 2011 szeptembertől dolgozol, és 2013 januárban fogsz szülni, így meglesz az 1 éved.

- Összege: előző év január 1-től TGYÁS kezdőnapjáig legyen 180 bérezett nap.

Neked ez megvan ( bruttó 114 ezer forint), így ennek a 70%-a lesz a TGYÁS ( bruttóban). TGYÁS-ból csak SZJA-t vonnak, ami most 16 %. Igényelhető: családi adókedvezmény, egy gyermek után neked ez nettó 10 ezerrel növeli a juttatást.


GYED:


jogosult vagy rá ( nem részletezem), link: [link]

- összege: 114000 Ft 70%-a. Ebből SZJA-t és nyugdíjjárulékot vonnak.


Az hogy a következő ellátást hogyan és meddig kapod, az függ attól is, hogy pontosan mikor születik meg a második baba.


A lényeg: elvileg ugyanezekre az összegekre leszel jogosult, ha még GYED alatt szülsz ( van amikor GYED utáni szülésnél is így van, de ezt most hagyjuk, mert hosszú így konkrétumok nélkül).


Adójóváírás már nincs, családi adókedvezmény van.


Jár

- egyszeri anyasági támogatás a szülés után ( nem tudom, pontosan mennyi, kb 60 ezer forint), ha legalább 4 terhesgondozáson részt veszel és

- családi pótlék 1 gyermek után.

2012. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :)
2012. júl. 1. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!