Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt valaki szteroidos...

Használt valaki szteroidos krémet a terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos a bőröm nagyon hajlamos az ekcémára, és most (valószínűleg a meleg) miatt a fenekem és a combom közötti részen gombás ekcéma-foltok jelentek meg! Eddig ilyen sosem volt, és nagyon-nagyon kellemetlen, viszket, ég, fáj, csúnya.. És hiába kaptam a bőrdokitól rá gyógyszertári krémet, egyszerűen nem használ. Most, hogy visszamentem, azt mondta, akkor kénytelen bele egy kis antibiotikumot (elocom) tenni, mérlegelve az előny-kockázat arányát. De teljesen nem nyugtatott meg, hogy nem árthatok-e ezzel a magzatomnak! Viszont sajnos másképp nem tudom, hogy és mikor múlna el.. Szerintetek merjem használni?

27 hkm


2012. jún. 28. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak babaprojecten vagyok, de én is pont elocomot használok, mert ekcémás a kezem. Ha a doki írta fel, akkor bízz benne!

2012. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én terhesen letettem a szteroidot, nem mertem használni. szopi alatt nem volt bőr a kezemen, szó szerint, vérzett, folyt a genny, orvostól orvosig mentem, hátha tudnak segíteni de senki nem írt fel szteroidot, minden orvos ellenezte.

én nem használnám :S próbáld ki esetleg azt, hogy etse bekened exxemával, jó vastagon, reggel canestennel vékonyan, majd sűrűn hintőporozd, hátha ettől helyre jön. még a körömvirágkrém ami csodákra képes :)

na meg ha gomba akkor kipróbálhatod, hogy ecetes vízzel kenegeted vattával nap közben

2012. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét választ! A második Válaszolónak az egyéb ötleteket is. Már próbáltam a Halicart, a baba-körömvirágkrémet, homoktövis-krémet, sudocrémet, és az előzőleg a bőrdoki által felírt gyógyszertárit is, de sajnos nem használ.:(( Viszont az elocom betegtájékoztatóján azt is olvastam, hogy gombás fertőzésekben nem alkalmazható... Az a baj, hogy ahány doki és ember, annyi válasz. Még arra is gondoltam, hogy a nőgyógyászomat is megkérdem, de lehet, hogy okosabb attól sem leszek. Rettegek, hogy árthatok vele, de mi van, ha nem múlik, csak tovább terjed?!:(
2012. jún. 28. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 30 éve ekcémás vagyok, és a szteroidon kívül semmi más nem tünteti el az ekcémámat. Ez van.

A fiamnak írt fel még tavaly egy kutyult krémet ekcémára (szerencsére neki max 2-szer kellett használni, azóta sem jött elő), azt használom néha, ha már nagyon nem bírom a kezemen a sebeket. Talán abban nincs annyi szteroid, de elmúlik tőle (egy időre)

A bőrgyógyász egyébként megvárta a 12. hetet, addig nem akart írni steroidos krémet, nekem akkor seborrea is előjött a fejemen, arcomon, ezért mentem el hozzá. Utána azt mondta, hogy használjam....

Szerintem annyira nem szívódhat fel, tonnaszámra kéne kenni ahhoz, hogy baj legyen... bár én nem vagyok paramami.

2012. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A shea vajat próbáltad már? Naponta többször kell vele kenni az ekcémás területet, s kb. pár napra rá el is tűnik. Nekem bevált!


7+3 hkm

2012. jún. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok.


Állítólag a shea vaj sem ajánlatos terhesség alatt, talán a túlzott A vitamin tartalma miatt (ezt a bartánőm mondta, aki elég jártas az ilyen natur dolgokban én még nem néztem utána) Ettől függetlenül én is használom néha a shea vajat, de nekem nem ér semmit az ekcémára :o( Nekem csak a steroid tüntenti el :o(

2012. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt én nem használnám a helyedben.

Nekem is nagyon csúnya a kezemen a bőröm, fáj és viszket de most vettem egy azulenol nevű kenőcsöt, elvileg cickafarkolaj van benne, és egy nap alatt majdnem tökéletesen helyrerakta...nem volt olyan drága, ha ezt még nem próbáltad akkor talán beválhat.

2012. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!