Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 1-2 éves pici mellé...

Aki 1-2 éves pici mellé vállalt második babát, hogyan él?

Figyelt kérdés
Mekkora házban / lakásban éltek és mennyi a havi bevétel / kiadás. Tudtok félretenni 2 gyerek mellett? Remélem valaki fog válaszolni, ez úgy is névtelenül megy. Nem tudom eldönteni, hogy szüljek-e, ezért érdekel, mások hogyan élnek meg a mai világban.

2012. jún. 29. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
2 év2 hónap van köztük, 44nm-en élünk elvagyunk (most cserélnénk nagyobbra) jó kis hitelünk van (De kértünk átfolyamgátat, így 12vel több marad) írjuk a ki be vételeket, ahol tuduk spórolunk, félretenni nem nagyon van mit...
2012. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
23 hónap van köztük. Épülő házban lakunk, mikor megszületett a pici, 27 (!) nm-ren, 3 hónap múlva 56 nm-ren (beépített manzárd). Ha kész lesz a ház, kb. 90 nm. lesz, de még kb. 2 év, mire befejezzük. Férjem vállalkozó, ő a pénzkereső a családban, ezért fix havi összeg nincs, van, hogy napokig gyorskaját vacsizunk, de olyan is van, hogy az apróból veszünk kenyeret (mint a 7 krajcárban szappant). Ezt is meg lehet szokni, bár én utálom, de most ez a helyzet. Félretenni értelemszerűen nem lehet, ami plussz bevétel van, az házépítésre megy. De a gyerekeknek még mindíg volt tápszer is meg pelus is.
2012. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
56 nm, erkélyes lakás. Félre nem tudunk nagyon tenni, de mindig van mit enni. Nincs hitelünk, nem albérlet, van autó-ez azért sokat számít!
2012. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Mi ezért nem vállalunk kistesót. 17 hós a kisfiunk, de próbálunk úgy élni hogy nekünk is jusson mindenre és Neki is. Két gyerek mellett már valamiről nagyon le kellene mondani. gondolok arra hogy most tudunk fizetni több életbiztosítást, tudunk nyaralni lülföldön,tudunk játékokat venni és bőr cipőt venni a gyereknek, a boltban pedig a középkategóriás árukat tudom megvenni. Két gyerek mellett nem tudnék havi 10 eft ot fizetni még pluszban a gyerek startszámlájára hogy 18 évesen legyen miből tovább tanulni. Inkább élünk így egy gyerekkel de jobban mint hogy legyen még egy és sokkal nehezebben, rosszabbul.(Budapest, lakópark)
2012. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
ja és kb. 2,5 év van köztük. Kb. bevétel 130+ az én "pénzem" az olyan 60 mindennel együtt.
2012. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

50m2, béreljük. Havi bevétel fél éve - innentől van a páromnak jó keresete: 110 e ft+ 250 e ft./hó

Mivel előtte folyószámla hitelt kellett felvennünk, mert párom nem dolgozott, most azt törlesztjük, elvisz 70 e ft-ot egy évig. Albérlet 60 eft/hó.

Félre nem tudunk tenni, de minden igóságot meg tudunk venni, ami szükséges a háztartásunkba.

Nekem fontos volt, hogy a 2. gyerekre is max. környéki gyedet kapjak, ezt figyelembe vettük az időzítésnél.

2012. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Családi ház, 170 nm, 27 hónap a korkülönbség, férjem 150-200 között keres, plusz nekem havi 92 körül, plusz családi.90 megy el rezsire, dokira, kajára.Gyerekrucikra nem kell költeni, kapjuk.Ha veszek, akkor csak használtat.

A férjem keresete szinte egy az egyben a bankban marad. Mindig lekötjük valamibe, vagy veszünk részvényeket stb.

2012. jún. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk a férjem sajnos most lett munkanélküli a napokban, viszont van annyi tartalék, hogy akár 1-2 évig is kihúzzuk, ha nem szórjuk a pénzt. Remélem azért talál új munkát pár hónapon belül. Mi saját kertes házban élünk, tűzifa van 1 évre való, így nem fogunk megfagyni és éhezni sem. A babaholmikat megtartottam, így nem kell venni szinte semmit. Ami kiadás lenne, az az orvosi vizsgálat, vagy a szülés, meg utána a pelenka, vagy tápszer, de gondolom tápszerből is van olcsóbb fajta. Pelenkából is. A férjem kicsit fél attól, hogy nehezen talál munkát. Nem tudom. Ti bevállalnátok így egy második babát? A GYED amit kapok jelenleg 90.000 körül mozog.
2012. jún. 30. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Huh, de le lettem pontozva.Miért is?A kérdésre válaszoltam.Na mindegy.Vannak még emberek...

Aki így lepontozott, annak üzenem: ha ő is két munkahelyen dolgozott volna egy évtizedig (se szabadnap, se hétvége), és megszerzett volna mellette 3 diplomát, akkor ő is itt tartana.

Kellemes hétvégét!

2012. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenki le lett pontozva. Nem én voltam! Ilyet már máskor is tapasztaltam, valaki unatkozik.
2012. júl. 1. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!