Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szocpolos lakást eladni (úgy,...

Szocpolos lakást eladni (úgy, hogy még nem született meg a második vállalt gyermek) mennyire bonyolult? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egy bécsi álláslehetőség miatt átköltöznénk Sopronba, csak nem tudjuk, mennyi idő alatt lehetne kivitelezni az egészet ilyen feltételekkel?

Adott már el valaki úgy lakást, hogy felvette rá a megelőlegező kölcsönt, és még a vállalás előtt/közben elköltözött másikba?


Köszönöm!


2011. aug. 31. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem gond.

Mi vissza fizettük a szocpolt válás miatt, de akkor értesültem róla hogy is megy.

ha egy ingatlanon szocpol van attól ellehet adni, de át kell ruházni az újabb ingatlanra. vagy is adásvételnél kérni kell hogy az új ingatlanra legyen átruházva. ha ilyen nincs akkor vissza kell fizetni, még akkor is ha a gyerekek megszülettek. mivel gondolom még nem járt le a határidö ezért szerintem ezt is ugyan úgy át lehet terhelni az új ingatlanra. ez így nehéz lesz, ha messzebb költöztök.


én viszont azt mondom hogy ne adjátok el a mostani ingatlant, hanem adjátok bérbe majd sopronba béreljetek egy újabb ingatlant.

a probléma hogy nagyon alacsonyan vannak az ingatlan árak, és ár alatt fogjátok csak eladni. az újjat meg gyorsan kell venni, lehet 5 év múlva megint költöztök. szerintem egyszerüen adjátok bérbe majd béreljetek ti egy újat.

2011. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, még sok más kérdés is felmerül azonban ezzel.

Ha csak bérelnénk ott, akkor akár egy ideiglenes lakcím is elég ahhoz, hogy lebukjunk, h nem életvitelszerűen élünk a támogatott lakásban. Olvastunk róla példát, hogy kamatostul fizettették vissza a szocpolt ilyen esetben.


Az ingatlanvásárlásról azt gondolom, hogy amennyivel alacsonyabb áron adnánk el a lakást, ugyanannyival alacsonyabban is tudnánk venni. Sőt, ha nagyobb lakást veszünk nyomottabb áron, még akár jól is járnánk, nem?

2011. szept. 5. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!