Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1. osztályos és 3. osztályos...

1. osztályos és 3. osztályos gyerekek szülei, mennyit gyakoroltattok a gyerekekkel a nyáron? Tanítónénik válaszát is várom.

Figyelt kérdés
Elsős lányom egész napos suliba jár, elég gyatrán olvas, gondoltam augusztustól olvastatok vele valamennyit. Fiamra is ráfér a gyakorlás(matek, helyesírás). Elég augusztusban?
2012. jún. 30. 06:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
ha azt akarod hogy elmenjen a kedvük a tárgyaktól és téged is megutáljanak, akkor nyugodtan fogd csak be őket a drága nyáriszünetben. másrészt hányingerem van attól, ha egy gyereket rákényszerítenek az olvasásra. az olvasás egy könnyed időtöltés annak aki szereti azt.
2012. jún. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanító vagyok.A nyár arra való, hogy a gyerek kipihenje magát, nem gyakorlásra! Ha mindenképpen aggódsz miattuk, akkor sem javaslom, a leckeszerű gyakorlást.A kislány olvashat bármit, ami a szeme elé kerül, de a leültetés és "most 10 percet olvasol", csak árt.
2012. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi azt vezettük be, hogy elég hetente egyszer gyakorolni. Ez elég rendszeres, hogy ne felejtsen, és ne kelljen egész augusztusban ismételni.

Év elején amúgy is ismétléssel kezdenek, de rohamtempóban, tehát újra megtanulni nem lesz idő.


Kedves Egyeske!

Akkor sokkal jobb a gyereknek, ha második év elején szembesül azzal, hogy mindent elfelejtett, sorra érik a kudarcok, és minden délután órákig kell gyakorolnia, hogy ne maradjon le a másodikos tananyaggal?! o.O


Az olvasás szórakoztató és pihentető. Annak, aki jól tud olvasni...

Ellenben annak is adnak szöveges feladatot, aki csak darabosan, mekegve, két perc után olvas el egy mondatot.


A nyári olvasmányok:

Első után képregények, mesék, olyan ismeretterjesztő könyvek, ami érdekli (dínók, bolygók, autók).

Második után szintén képregények, gyerekeknek szóló újságok (Jetix magazin, Pókemberes újság, apa makettezős magazinja, stb.)

Így mára magától is kézbe veszi és olvasni kezdi, ami érdekli, szerencsére nem kell noszogatni.

Az írást kell nálunk gyakorolni. Szerencsére kapott nyári házi feladatot (kötsög tanár, tudjuk, tudjuk :D ), abba írja az élményeket, dekorálunk, ragasztunk, és levelezni kezdett egy kislánnyal.


Az olvasás, írás kifejezetten olyan tudás, amit a mindennapi életben, folyamatosan használunk. Így próbáld meg vele gyakoroltatni.

Pl. olvassa fel neked a receptet, amíg főzöl, vehettek egy-egy gyerekmagazint, stb.


A matek gyakorlás már macerásabb, de ki tudsz rá alakítani olyan jutalmazási rendszert, amivel motiválhatod. Pl. rászánsz egy hétvégét, és egy füzetbe te írsz rengeteg feladatsort. Egy "adag" kb. tíz perces munka legyen, öt-hat azonos kategóriás számolással.

Amikor megcsinál egyet, kap érte valamit. Pl. piros pont, csillag, matrica, sütitallér, akármi.

Ha ebből összegyűlik pl. 10-20 darab, akkor kap valamit. (Nálunk a gyűjthető fociskártya elég motiváló jutalom, és megfizethető heti egy-két csomag, de beválthatja fagyizásra, vagy nyár végén egyben, nagyobb ajándékra, az összegyűlt "pontok" függvényében, mondjuk társasjáték, legó.)

Ha érdekli a jutalom, és saját kedve és tempója szerint csinálhatja, elég hamar végigmegy a füzeten önszántából. :)

A helyesírást szintén gyakorolhatja nyári napló formájában, levelezhet, és időnként diktálhatsz neki.


A heti egy-két gyakorlás sokkal elviselhetőbb, és jobban szinten tartja, mint az augusztusi hajrázás.

2012. jún. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi első után a nyári szünetben játszottunk. Játszottunk pl. bababulit, ahol el kellett dönteni, hogy ha minden babának 2 palacsintát akarunk sütni, akkor ahhoz hány palacsintát kell sütni, hány meghívót kell rajzolni, hányan maradnak, ha ketten hazamennek, de jön még 3 vendég. Jártunk könyvtárba, ahonnan direkt kezdő olvasóknak való könyveket kölcsönöztünk ki, amit oldalanként váltva olvastunk el és olvasónaplót készítettünk belőle. Csináltunk feladatlapokat egymásnak és mentünk bevásárolni úgy, hogy a gyerekemnél is volt pénz -persze sok apró- és neki kellett kiszámolni, hogy mit tud megvenni belőle. A leülök és gyakorolok módszer ekkora gyereknél nem nagyon megy. Helyesírással pedig majd másodikban kezdenek el foglalkozni. A nagyobb gyereket is valami játékos formában kellene rávenni, pl adja már össze a csekkeket, körülbelüli áron számolja már ki, hogy mennyi lesz a bevásárlás.
2012. jún. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs ilyen korú gyerekem...de emlékszem a saját gyerekkoromra anyukám hogy csinálta velünk...

augusztus 2.felében,azért már megjön a gyerekek kedve az iskolához,várják h újra mehessenek.Mi mindig beszereztük az írószereket aug.2.felében,és mindig kaptunk valami "extrát"pl valamilyen könyvet.én rühelltem olvasni,de mindig találtam olyan könyvet a boltban ami érdekelt.még ha 10-15 percet egy nap,de azt hangos olvasással töltöttem,kell ennyi gyakorlás hogy mikor szeptemberben visszamegy ne kelljen előről kezdeni mindent.amikor mamámnál nyaraltunk akkor pedig a napilapból kellett vmelyik rövid cikket felolvasnunk a papánknak.egyik nap egy kis matek,másik nap egy kis olvasás,igazán nem volt megterhelő,de épp elég arra,hogy mikor visszamentünk a suliba ősszel nem voltunk hülyék.Arról nem beszélve hogy nem tudom most van-e még ilyen,de nekünk volt év eleji szintfelmérés,amin ugye azt nézték ki mennyit felejtett.Sajnos egyébként nagyon le vannak terhelve a mai gyerekek,nagyon sok a lecke,de ha nem gyakorol vmennyit,nem tud lépést tartani a tananyaggal.

Én azt javaslom elég csak augusztusban elkezdeni az ismételgetést,azt se vidd túlzásba,mert mire menni kell suliba elmegy a kedvük,megutálják.

(Egyébként pedagógus vagyok,de még egy percet nem tanítottam...)

2012. jún. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nők Lapja, eheti szám, Vekerdy írása.
2012. jún. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Totál hányingerem van attól, hogy a gyerekekről hét bőrt akarnak lenyúzni már az iskola első osztályában is, s akkor még ráadásnak a szülők is b...szogatják a gyereket tanulással a nyáron. Teljes idiotizmus. Ezzel nem jobb, hanem rosszabb tanuló gyerekeket nevelünk, hiszen a tanulás soha nem öröm, mindig kötelesség.

Még csak négy éves lesz a legnagyobbom, de már most a megfelelő iskolát keresem számára - ha nem találom meg, marad az otthonoktatás. Érdekes, hogy otthon tanuló ismerőseim, barátaim gyerekei még évek múltán is szívesen ülnek le tanulni ( és ötösökre vizsgáznak az iskolában félévkor és év végén) míg a normál általános iskolába csillogó szemmel, örömmel induló első osztályos két hónap elteltével utál suliba járni. Valami nagyon nem jól van ebben az országban iskolaügyben... Ha jól tanulna meg olvasni az iskolában (kényszerek nélkül) a gyerek, akkor nem szorulna gyakorlásra, mert magától is "gyakorolna", örülne, hogy tud olvasni és magától venné elő a könyveket. Én erre szeretnék törekedni az én gyerekeimnél, remélem, nem szúrom el. De hogy nálunk nem lesz kötelező nyári gyakorlás (még matricaosztogatással sem) az biztos. Akkor jó a módszer, ha a gyerek külön jutalmazás reménye nélkül, önként és örömmel "gyakorol", vesz elő egy könyvet a polcról, stb.

Pedagógiai végzettségem is van, igaz, nem tanító vagyok, de valamelyest belelátok a dolgokba.

2012. jún. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Gabkával értek egyet.Szerintem jól látja a dolgokat.
2012. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarom megutáltatni velük a tanulást, de nem szeretném, ha mindent elfelejtenének és hátránnyal vágnának neki a következő tanévnek. Pont ezért írtam ki ide a kérdést, hátha kapok okos választ, találok jó megoldást. Még egyszer köszi!

2012. jún. 30. 10:44
 10/11 anonim válasza:
Nem hiszem ,hogy ez miatt lenne hátrányuk bár hol is .Személyes tapasztalatom ,hogy annak idején szegény anyámat is kezdtem megutálni a napi iga miatt ,hogy mindig tanulni kellett utáltam. Nem voltak jó jegyeim mert utáltam mindent amit iskolának hívtak.Annyira megutáltatták velem a dolgot ,hogy kb 20 éves koromig akkor olvastam ,ha nagyon muszáj volt. Azóta meg falom a könyveket és a tudás szomjam is csillapíthatatlan :P És az akkori rabszolgatartóim a nagy eszükkel hol vannak? munkanélkül szinte mindegyik,mert bezárták azt a sulit(hála az akasztani való akkori és persze mostani kormányunknak)ahova jártam.Anyuámat meg már nagyon nem utálom ,mert tudom ,hogy csak jót akart nekem TE NE ESS BELE EBBE A HIBÁBA mert az alsó iskolás jegyek nem számítanak semmit Hagyd had legyenek gyerekek nekik már csak egy két évük van és kezdődik az igazi igavonás !!!!
2012. júl. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!