Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha eddig magam után fizettem...

Ha eddig magam után fizettem a TB-t, akkor mikor, hol és mivel kell igazolnom, hogy szeptemberben szülök és jogos vagyok a TB ellátásra?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 09:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Akarom mondani leszek az ellátásra. Gondolom szülés után kell ezt intézni.
2012. jún. 30. 09:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy mi? Magad után fizeted, tehát benne van a rendszerben, hogy biztosított vagy. Ennyi. :)
2012. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem igazán értem mit is akarsz kérdezni :)

ha fizeted a tb-t akkor benne vagy a rendszerben, hogy fizeted. szeptemberben ha szülsz akkor utána már nem kell fizetned, gondolom igényelni fogod a gyest amiből majd levonják egyszerűen. de addig fizetned kell, a terhességhez nem jár tb ellátás!

2012. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elnézést ha nem voltam egyértelmű.

Azt tudom, hogy szülésig kell fizetnem és azt is, csak azt nem tudtam, hogy ha már igénylem a GYES-t akkor automatikusan nem fizetem magam után és ennyi. Nem tudtam, hogy a szálak összefutnak-e, mivel a TB-t az APEH-nál intézem, a GYES-t meg az Államkincstárnál kell. Azt hittem, hogy be kell menni az APEH-hez valami igazolással hogy szültem és jogosan nem fizetem tovább. De még egyszer köszi!

2012. jún. 30. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!