Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manóm 2012. ápr.9-én töltötte...

Gica27 kérdése:

Manóm 2012. ápr.9-én töltötte a két évet. Tehát már gyest kapok. Szeptemberben vagy okt. -ben születik meg a kis tesó. A kis tesó után t. gyást, gyedet kapok e majd, vagy esetleg csak gyest? (9éve vagyok a munkáltatómnál. )

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha még él a munkaviszony (gondolom igen), akkor a kicsire is ugyanúgy először tgyást kapsz, majd gyedet két éves koráig.
2012. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem elég hogy munka viszony legyen,a munkáltató együttműködése is szükséges! Ha nem működne együtt a munkáltató,akkor sincs nagy gond,akkor is kapsz Tgyás-t,csak akkor elhúzódik majd az elbírálása,mert ilyenkor az OEP maga jár utána a dolgoknak! (én ebben voltam,illetve most a gyed-del vagyok,a tgyás-t cirka 4 hónap után bírálták el)

De nem akarom az ördögöt a falra festeni! A lényeg,hogy jogosult leszel a Tgyás-ra,majd a Gyed-re!


Üdv:3 láynos

2012. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tudtommal csak gyest,mert a gyed nem alapja az újabb gyednek.


tb-t hívd fel hétfőn,ott segítenek

2012. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne írjál már hülyeségeket kérlek.

Az, hogy valaki milyen ellátást kap, az a munkaviszonyától függ. Ha van neki a gyed alatt is folyamatosan, akkor ugyanúgy tgyás majd gyed jár.

Amiről te beszélsz, hogy a gyed nem alapja semmilyen ellátásnak, az igaz, de könyörgöm, ne keverd már össze a gyed ALAPJÁT a gyed JOGOSULTSÁGGAL!

2012. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!! :)
2012. máj. 19. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!